Tekirdağ'da CHP - HDP ittifakı...
TARIK ESKİ >

Tekirdağ'da CHP - HDP ittifakı...

N'olacak bu CHP - HDP ittifakının Tekirdağ'da hali?

Kılıçdaroğlu'nun kurmayları otel köşelerinde HDP'nin Kandil'den talimatlı ''eş başkanları'' ile fiskos sürecindeler. Bunun siyasetteki tam adı ANTİN-KUNTİNDİR.

Ankara'nın beş yıldızlı otellerinde devam eden HDP ile  ANTİN-KUNTİN süreci, CHP genel merkezince  Trakya ve Tekirdağ CHP seçmeninin gözünden ustalıkla uzak tutuluyor.

Soru basit...

CHP, HDP arasındaki ALIŞ- VERİŞ noktasında alınan ne verilen ne?

Tepede bu ALIŞ-VERİŞ ''marifet'' olarak siyasi yönüyle her ne kadar gereklilikse, CHP tabanında ise bu Kandil güdümlü HDP ittifakı açıkça ZİLLET değilde nedir? Aksini iddia eden beri gelsin.

CHP, HDP ile ittifaka muhtaç bir pozisyona gerileyecek kadar erozyana uğradıysa bunun nedenlerinin teşhisi yerine basit pansumanlarla gidermeye çalışmak zorunluluğu tabanda CHP'lilere ne kazandırır ki, bu açık yozlaşmanın adına erozyon diyerek sadeleştiriliyor olsun

''Kurucu irade!''... şimdi kendi tabanında dahi koruyamadığı tüm değerlerinin üzerini basit hatta dahili ve harici düşmanların cirit attığı, yol geçen hanına dönüşerek mi kapatmaya mecbur bırakıldı?

CHP, belediye başkan adaylarını belirlemek için ön seçim veya en basiti temayülden dahi neden kaçtı?

Bu açıkça... Taban, tavanın politikalarını asla desteklemiyor. Ve tavan, tabandan korkuyor. demektir.

Şimdi kalkıp hiç bir CHP'li; ''AKP'' de adaylarını tepeden belirliyor sakın demesin. Zaten başınıza ne geldiyse bundan geldi ya... Siz kendi evinizin camdan olduğunu unutup başkalarının evine taş atmaktan vaz geçmiyecek misiniz? diye sormak zorunda bırakmayın. 

Tekirdağ'da, HDP ile ittifakı, her ne pahasına olursa olsun, hangi şartlar altında olursa olsun SİNDİREBİLEN tek bir CHP'li dahi çıkıp; ''Evet ben bu ittifakı onaylıyorum.'' dediği anda sözün bittiği an olmasa da CHP'NİN GERÇEKTEN BİTTİĞİ AN İŞTE O ANDIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor