Ağzında yüz mumluk ampulle dolaşan MUHALEFET(!)...
TARIK ESKİ >

Ağzında yüz mumluk ampulle dolaşan MUHALEFET(!)...

Aziz Nesin, hayatta olsaydı ve; ''TÜRK MİLLETİNİN YÜZDE 25'İ HALK TV İZLEMEYE DEVAM EDİYOR.'' deseydi kim/kimler hangi kesim bu sözü nasıl yorumlardı?

Yüzde 25 olarak tarif edilen HALK TV izleyici kitlesi alınırdı, bu sözün Nesin'in 1982'de ettiği benzer lakırdıyla  bağdaşrırırdı diyemeyiz. Alınacak olsalar, Nesin'in 1982'de ettiği o meşhur tarifiyle bağdaştırmış olsalardı hala ve ısrarla HALK TV izlemeyi sürdürmezlerdi. 

Sonuç... 24 Haziran akşamı, HALK TV'de yenilen ''haltı'' bile, göre hala daha ''en doğru'', ''en gerçek'', ''en tarafsız'', ''en yalın'' haberleri oradan alacağı inancını devam ettiren yüzde 25'lik kitleyi Aziz Nesin dahi kendine getiremezdi.

Hoş o yüzde 25'i ordan, burdan devşirmelerle İTTİFAK! adı altında çoğaltmaya çalışıyorlar da, bir türlü iki ucunu bir araya getiremiyorlar. nasıl getirsinler, hepsinin elinde ayrı birer parça ve her parçanın iki ucu ayrı ayrı PİS! ve o nedenle beceremedikleri ortada.

Merak ediyorlar ve sıklıkla soruyorlar...

SANA NE? diye,

Bana mı ne?... Yahu biz sizi, sizleri seviyoruz. İçinde bulunduğunuz durumun vehameti karşısında sessiz kalmak mümkün değil. 

Bu ülkeye, bu topraklara hep birlikte gerekliyiz. neden ayrışalım, neden bölüşelim, neden bölünelim?

Anasını sattığım, şirket değil ki bu topraklar, yüzde 51'ini elinde bulunduran tek söz sahibi olsun.

Cumhur'un sadece HALK(!) demekten ibaret olduğunu zannediyoruz ya, aslının ''HALKIN ÇOĞUNLUĞU'' olduğunu bilmeyen milyonlarcası, sözde adı ''HALK'' olan, adının başına sözde ''HALK'' ileve edilenin peşine neden tuzluğu kapıp ''hıyar'' diye takılsın?

Halkın çoğunluğunun yani CUMHUR'un... Kendilerini bile, isteye AZINLIK! durumuna sokanlarca ''KOYUN'' diye tariflendirilmesini açmak, açıklamak gerekmez mi?

Siyasi bakalım...

* Aralıksız, ON BİR! seçimi kaybettiren parti liderinin(!) peşinde hala daha TIPIŞ; TIPIŞ! giden, gitmeyi sindirebilen yüzde 25 kesime verilecek ismi, yapılacak benzetmeyi hadi siz söyleyin.

* Seçim akşamaı sözde sonuç diye açıklama yapan, resmi sonuçları abartı, yalan diye tekipçilerine, izleyenlerine aktaran haber kanalını hala daha ''en doğru'', ''en gerçek'' diye paşa paşa takip etmeyi sürdürmenin adını da siz KOYUN!.

Hal böyle olunca yüzde 25'likler için, bakın nasıl bir kıssa ile benzetme yapmak geliyor insanın aklına...

İki kafadardan biri; ''tepedeki yüz mumluk ampulü ağzıma sokarım.'' der ve gerçekten de sokar. Ama çıkartamadığını fark etmeyen diğer kafadar da aynını yapabileceğini göstermek için; ''bende sokabilirim'' der ve o da başka bir yüz mumluk ampulü ağzına sokar. Kafadarların işi zordur.,ağızlarına kolayca sokabildikleri yüzer mumluk ampulleri soktukları gibi çıkartamazlar.

Ampuller ağızlarında, atlarlar bir taksiye ve doğruca hastanenin yolunu tutarlar. Taksici, iki kafadarı ağızlarında ampullerle hastanenin önünde bırakırken, kafadarların haline gülmekten gözlerinden yaş geliyordur.

Hastanenin acilinden giren iki kafadarı hemen acil müdehale odasına alırlar ki, az önceki taksici ağzında yüz mumluk ampulle oda canhıraş biçimde içeri girer.

Önce acildeki doktor bakar durumlarına ardından hemşire, aradan kısa zaman geçer ve az önceki doktor ve hemşire de ağızlarında birer yüz mumluk ampulle iki kafadarın ve taksicinin yanındadırlar.

Umarım ki, bu kıssa yüzde 25'lik lerin içinde bulundukları durumlarını izah edebilmeye yardımcı olabilmiştir.

İttifak heveslilerini de bu ağızlarında yüzer mumluk ampullerle dolaşanlara ilave olarak ekleyebilirsiniz. Çünkü onlar daha hevesliler de ondan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor