Akşener, Kılıçdaroğlu'nu duvara dayadı...
TARIK ESKİ >

Akşener, Kılıçdaroğlu'nu duvara dayadı...

İttifak!...

CHP ve İP arasındaki genel seçim oylarındaki fark iki kat. 

İP, CHP'den Ankara'yı istemekte neden haksızlık etmiş olsun?

Meral Akşener'in stratejisi bu oy oranları üzerine kurgulanmış olarak CHP üzerindeki Ankara ısrarı ile devam ediyor.

Meral Hanım, haklı mı? En azından haksız değil.

İpin ucunu eline geçirdiğinden emin olan Akşener, istediğinde gerginleştirdiği ipi son iki gündür oldukça gerdi ve Kılıçdaroğlu'nun sırtını duvara dayadı.

Kaçarı yok, Kılıçdaroğlu, Ankara adaylığını Akşener'e verecek.

Her seçim öncesi, mutlaka Almanya/ Berlin seferine çıkan Kılıçdaroğlu'nun orada hangi konularda, kimlerden ne gibi talimatlar aldığını bilmemize imkan yok. Ancak tahmin etmek dünyanın en kolay işi.

Kılıçdaroğlu, her zmanki gibi sapla samanı birbirine karıştırmayı sürdürürken, Berlin'de, Türkiye alehtarı kim var kim yoksa görüştü. 

Seçim öncesi Almanya/Berlin ziyaretlerini aksatmayan Kılıçdaroğlu, yurda döner dönmez etkili bir mesajla uyarılıyor. Uyaranlar! ... Kılıçdaroğlu'nu Berlin'den sonra Bavyera'da bekleyenler, diyelim ve yeni uyarının nerede ve nasıl olacağını beklemeye koyulalım.

Bekleyen sadece biz değiliz. Türk istihbaratı ve emniyeti de bu uyarının nerede ve nasıl olacağı yönünde yoğun gayret içindedirler diye zannediyorum. Çünkü, Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyaretleri sonrası CHP'ye yakın veya ilgili noktalarda uyarılarını gerçekleştirenler mesajlarını oldukça GÜRÜLTÜLÜ! biçimde iletmeyi seçiyorlar.

                                                                 *     *     *

Fransa'da Paris sokaklarının arkasından değişik şehirlere yansıyan SARI YELEKLİLER direnişini gezi kalkışmasına benzetenler bir değil, bir çok farklı ayrıntıyı ya bilerek kurnazlıklarından(!) ya da ''salaklıklarından'' dolayı gözden kaçırıyorlar.

Gezide... Marjinal sol guruplar, PKK'lılar ve FETÖ unsurları insiyatif koyarak planlı bir eylemin uygulayıcıları olarak sahnedeydiler. İlk iki günün ardından üçüncü gün ortaya konulan VANDAL KARDEŞLİĞİ durumunun farkına ancak varan yeşilci, çevreci, iyi niyetli azınlık Gezi Parkı çevresinden hızla uzaklaşmıştı. 

Geride kalanlar sokakları savaş alanına döndürmeye başladıklarında, yağma ve talana giriştiklerinde planın diğer enstrümanları olan duran adam, kırmızılı kadın, balet kız, okuyan insanlar, apartman gibi piyanosunu nerede bir kargaşa varsa oraya taşıyan piyanocu gibi figürlerle iş sevimli hale getirilerek halkın gözüne ''pembe'' örtü çekilmişti.

Destekleyen kimdi? Kılıçdaroğlu!... Ki, hala desteklemeye devam ediyor. Oysa, Gezi'nin planlayıcıları dahi itirafa başladıkları halde.

Paris!... YEŞİL YELEKLİLER!...

Aşırı sağcıların sokağa inmesiyle birlikte başlayan protestoya katılım sağlayan ve yüksek akaryakıt fiyat artışından etkilenen orta kesim. Bahane,börtü böcek bir iki ağaç meselesi değil.

Aşırı sağcı eylemcileri en başında destekleyen, Fransa aşırı sağ milliyetçi partinin lideri Le Pen! sokaklardaki VANDALİZMİ görünce ne yaptı? 

Kılıçdaroğlu'nun hala daha yapmayı sürdürdüğü şeyi yapmayarak... ''ŞİDDETE HAYIR. ORADA DURUN BAKALIM.'' Dedi ve desteğini çektiğini bildirdi.

Gezicilerin talepleri neydi?

Yeni hava limanı inşaatı durdurulsun o alanda inekler otlasın.

Köprüler yapılmasın, yol inşaatları durdurulsun.

Tünellerin uçları tıkansın, inşaatlarına son verilsin... Gibi ve türünden dayatmalar.

Salak olmayan Gezi ve Paris arasındaki farkı çok iyi analiz edebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor