Bu yazı hem çok uzun hem çok önemli. Sakın okumayın bu yazı bazılarını fena bozar!
TARIK ESKİ >

Bu yazı hem çok uzun hem çok önemli. Sakın okumayın bu yazı bazılarını fena bozar!

''Uyan Türkiye''...

''Kendine gel ey millet''...

Türünden sosyal medya feryatları, figanları... Sıklıkla devam eden ''bunu acil paylaşalım, yayalım'' cayırtıları arasında  Türkiye'nin ve Türk milletinin gerçekten uyanık olması gereken konular öyle ustalıkla gözlerden uzak tutuluyor ki, akla ziyan gelişmelerin neredeyse hiç kimse farkına varamıyor.

Gözden uzak tutmada, bir gün sözde Atatürkçü'yü diğer bir gün de sözde dindarı kullanıyorlar.

Toplumun her kesiminde sinir uçlarına dokunmada üzerlerine yok.

Bu yazıyı, ''İzmir'in Dağlarında otorup hala bekleyenlere''  yazacağımı dün sosyal medya hesabımdan paylaşmıştım. 

 İzmir'in Dağlarından, aşağıda yazacaklarım görünüyor mu?

Önce 8 yıldır derdimiz olan Suriye! ile başlayalım.

Suriyeliler,durduk yere, fol yokken yumurta yokken kendi ülkelerini neden karıştırmış olabilirler? Milyon insan katli, milyonlarca insan göçü kaos ve düzensizlik... 

Onunda ötesinde Tunuz'tan başlayıp,Cezayir, Fas, Libya, Mısır, Yemen, Umman, Moritanya'ya kadar olan bitenin adı ''Arap Baharı'' denen şey mi yoksa, birileri başka planların içindeler miydi?

Bakın tüm bu gelişmelerin sırrını çözen bir rapor var. Şimdi sizlere o rapordan can alıcı noktaları aktarmak istiyorum.

Bu sayede, siz İzmir'in dağlarındakiler ve diğer dağlarda olanların... İşin gerçek yüzüyle karşı karşıya gelmenizi umuyorum.

Suriye'nin karıştığı 2010 yılında, ABD Jeolojik Araştırma Merkezi çok önemli bir rapor açıklıyordu.

Bu meyanda bizler neyle meşguldük dersiniz?

Ergenekon, balyoz davaları derken ardından gelen referandum, seçimler derken Fransa'nın Libya hesaplarını kontrol etmeye ve Esad'a etme eyleme, yapma demekle meşgul ediliyorduk.

ABD, İsrail ve İngiltere bu esnada neyin peşindeler?... 

Akdeniz'de 15 trilyon metreküp doğalgaz rezervinin ve 55 milyar varil petrol sahasının.

Tozun dumanın arasında biz bunun farkındamıydık? değildik. 

Sadece doğalgazın değeri neydi, 3 trilyon dolar!... Nasıl? İzmir'in dağlarında otururken bunlar görünmüyor değil mi?

Devam...

Akdeniz hatta Kızıldeniz ve Aden Körfezi boyunca Atlantik'e kadar kıyısı olan tüm ülkeler karman çorman edilirken tek bir ülke İSRAİL! bu kargaşadan nasibini neden almamıştır? 

Gelelim UYAN TÜRKİYE! bölümüne...

Bölgeyi sözde ''Bahar'' diyerek yeniden dizayn eden ve kendilerine amade olmayanları birer, ikişer yok ederlerken Akdeniz ve Ege'ye kıyısı olan Türkiye'yi pas geçerler miydi? 

Üstüne üstlük, Suriye, Türkiye sınırı boyunca İsrail için, İsrail'in emellerine jandarmalık yapacak yeni bir devlet kurdurma planları varken... 

Tek engel, onları tehdit eden tek bir kişinin ortaya koyduğu MİLLİ İRADE ENGELİ vardı!... O engeli koyan da Recep Tayyip Erdoğan'dan başkası değildi.

MİT Müsteşarına operasyon, ameliyat masasında Erdoğan'ı katletme planları, Gezi kalkışması, FETÖ'nün yargı darbe girişimi, PKK-HDP özerklik ayaklanma teşebbüsü derken bunların hiç biri tutmayınca...

FETÖ'cü askeri darbe adı altındaki hain kalkışma girişimi.

Hepsinin amacı aynıydı. Ancak, SON KALE AYAKTA KALMAYI BAŞARMIŞTI!

Biz bunların alayıyla boğuşurken...  İsrail, Akdeniz'in açıklarında Tamar ve Leviathan'dan doğalgaz çıkartmaya başlamıştı.

Gaz çıkartılıyor ve 2019'da  gazın İsrail'e ulaşacağı bu sayede İsrail'in enerji ihracatçısı ülke olması kesinleşmişti.

DİKKAT!... 800 milyar metreküp doğalgaz İsrail tarafından kendi ülkesinde yüz yolda tüketilemeyecek kadar çok!

ABD merkezli NOBLE ENERGY şirketi İsrail'in yüzde 36 hissedarı olmakta gecikmezken, İsrail ve ABD bölgedeki Güney Kıbrıs ve Mısır gibi ülkelerle göstermelik bölgesel ve stratejik çözümler adı altında anlaşmalara imza atmaya başlıyordu. Amaç; Akdeniz'deki enerji havzasına çöreklenmekten başka hiç bir şey değildi.

Kokuyu alan diğerleri İngiltere, Fransa ve İtalya paylarını kopartabilmek için Akdeniz'in soğuk ve tuzlu sularına dalmakta gecikmediler.

ABD ortaklı İsrail doğalgazı çıkartıyordu ama bunu en büyük pazar olan Avrupa'ya nasıl ulaştıracaktı?

Balçık kaplı Akdeniz tabanı uzun boru hatları için maliyetli ve riskliydi. 

Türkiye'ye bedel ödemek işlerine gelmeyen çok önemli ayrıntıyken en iyisi Suriye'nin kuzeyinden alternatif bir hat oluşturmaktı.

DEAŞ bahanesi işte bu aşamada en gerekli olandı ve bu sayede PKK2nın kuzeni olan YPG'ye o bölgede bir devlet kurdurmak kaçınılmaz hal almışken, Türkiye bir anda sahneye çıkıyor ve tüm bu planları alt üst edecek bir iradeyi masaya koyuyordu.

İsrail ve ABD aceleyle başka bir alternatife yönelmek zorundaydılar ki, tam bu sırada bir adım öncesinde Mısır ve Güney Kıbrıs'la yaptıkları o göstermelik anlaşmalara baş vurma zmanının geldiğini fark ettiler.

Denizin altından 2 bin 200 Km lik boru hattı, Güney Kıbrıs, yunan adaları, Yunanistan ve İtalya üzerinden Avrupa'ya açılacaktı.

Türkiye, her şeye rağmen boş durmuyor ve KKTC ile varılan anlaşmalara dayanarak, Piri reis gemisiyni Akdeniz'e çıkartıyordu. hemen ardından, Barbaros ve Fatih gemileri bölgeye giderek sondaja başlıyorlardı.

Karşı atak bu sefer Yunanistan üzerinden gelmeye yeltenirken Recep Tayyip Erdoğan bu hamleyi daha ilk adım safhasında yerle bir edecek çıkışıyla İsrail'in ve ABD'nin planını buruşturup çöpe atmalarına yardımcı oluyordu.

Türk Devleti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan... Son derece kararlılar.

Çünkü işin ucunda, Türkiye'ye 572 yıl yetecek kadar doğalgaz rezervi var! Milyarlarca varil petrol de cabası.

Biz, KARARLIYKEN! onlar da elleri boş durmuyorlar ve bizi bu kararlılığımızdan dönmeye ikna etmek için ellerinden geleni ortaya koyuyorlar.

Bilindik taktikler ...

Seçim öncesi ''Erdoğan zayıflatılmalı, gözden düşürülmeli''...

''KARARGAH RAHATSIZ.'' manşetlerini unutmak mümkün mü, orduyu göreve davet eden mitingleri, hala daha ''15 Temmuz denemeydi asıl iş savaş 2019'da planlanıyor'' türünden komplo teorisyenlerine yaptırılan çığırtkanlıklar...

NATO'nun ve derin ABD'nin, İsrail'in maşası, çığırtkanı sadece FETÖ mü? 

Tek haklı söylemleri var: ''SİZ DE HER ŞEYİ DIŞ GÜÇLERDE ARIYORSUNUZ'' bunu her kim ki söylüyorsa mevkisi, makamı ile ayrıştırılıp öyle değerlendirilmesi gerekir. 

                                                                         *     *     *

Bu yazının diğerleri kadar, en az üç veya beş bin kişi tarafından okunacağını tahmin etmiyorum.

Hiç kimse okumasa da, İzmir'in dağlarından bu yazdıklarımın görünmediğinden eminim ve görünmeyenin doğru yorumlanmasını beklemiyorum. 

Hadi, bunu da ACİL! koduyla yaysanıza... 

Arkadaşlar, acele yayalım ve paylaşalım!...

Olmaz değil mi, çünkü bunlar gerçek milli meseleler ve geyik değiller.

O dağın, bu dağın tepelerinden, doruklarından bu gibi konular ülkenin karşı karşıya kaldığı meseleler görünmez. 

Kimi sözde Atatürkçü, kimi sözde dindar... Vermişler kafakafaya, hayaller aleminde, harikalar ütopyasındaki yolculuklarının rehaveti içinde mutlu, mesut, bahtiyar seyahatlerine devam ediyorlar.

Derme çatma, uyduruk kaytırık asılsız yazıları, montaj fotoğrafları yaymayı, paylaşmayı milliyetçilik, Atatürkçü'lük veya dindarlık, İslamcılık sanıp kimlerin değirmenne su taşıdıklarının farkında değiller.

Kalın sağlıcakla...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor