Eşek öldükten sonra neresi güler?
TARIK ESKİ >

Eşek öldükten sonra neresi güler?

Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya dönşü ayağının tozuyla eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le bir araya geliyor ve bu bir araya geliş herkesten gizli, saklı gerçekleştiriliyor.

Dikkat ettiniz mi, Kılıçdaroğlu son dönemde gizli, saklı, kapalı kapılar ardında görüşmeler, bir araya gelmeleriyle gündeme gelmeye başladı.

Almanya'da PKK-YPG sevicileriyle, ittifak için HDP'lilerle derken en son Abdullah Gül'le...

Kılıçdaroğlu, Gül buluşmasını diğerleriyle aynı çerçevede değerlendirmek abesle iştigaldir ama gizliliği bakımından Kılıçdaroğlu'nun ajandasında 'GİZLİ'' ibaresiyle yer alması dikkat çekici.

Abdullah Gül ve Kılıçdaroğlu buluşmasında görüşülenleri bilmek imkansız ama tahmin etmek o kadar zor değil.

Abdullah Gül'ün yaklaşık iki yıldır yeni bir parti kurma yolunda ilerlediğini sağır sultan dahi biliyor.

Süreç içinde bu yeni parti kurma çalışmalarının zaman açısından bir türlü yetişmediği de bilinen gerçek. Hal böyle olunca... Gül'ün faal bir partinin başına geçmesi gündemde.

Temel karamollaoğlu, Fatih Erbakan'ın kurduğu yeni partinin ardından ciddi güç kaybını öngörerek genel başkanlık koltuğunu Abdullah Gül'e devredebilir mi? Evet. Konu tamda bu merkezde ve yerel seçimlerin ardından Gül'ün Saadet Partisi genel başkanlığı koltuğuna oturması ciddi manada düşünülüyor.

Kılıçdaroğlu, Gül arasındaki görüşmenin temel esasına geri dönecek olursak...

Gül'ün, Kılıçdaroğlu'na İstanbul adaylığı için önerisini ''TAHMİNİMİZ'' olarak sizlerle paylaşayım.

İstanbul derken Ankara için de masaya yatırılıan bu isim, AK Parti'nin içinden ve başarılarıyla anılan birisi olmalı!...

Ali Babacan!...

Abdullah Gül, görüşmede Kılıçdaroğlu'na öncelikte İstanbul'da Binali Yıldırım'ın karşısına çıkartılması gerken isim veya Ankara'da değerlendirilmesi için Ali Babacan ismini önererek yerel seçim sonrasında kendi siyasi zemini adına garanti bir adım atmış olmayı amaçladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart 2019'a kadar yıpratılacak ve en azından gözden düşrülmesi sağlanacak, siyaseten zayıflatılamsı sağlanarak ki, seçim sonrası süreçte Abdullah Gül'ün ''sahaya inişine'' haklı mecra hazırlanmış olacak.

Tüm bunların adına HAYAL KARDEŞLİĞİ diyecem demesine ama bizim Trakya'da bu türden beyhudeliklere başka bir benzetme yapılır.

O da, EŞEĞİN ÖLDÜKTEN SONRA NERESİNİN GÜLECEĞİ İLE İLGİLİDİR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor