Vazgeçmeyi beceremediğimiz tek şey, EGO MASTÜRBASYONU!
TARIK ESKİ >

Vazgeçmeyi beceremediğimiz tek şey, EGO MASTÜRBASYONU!

Geçtiğimiz, 7 Aralık günü yazdığım yazının diğerleri kadar '' üç, beş bin '' arası okunacağını hiç sanmıyordum. Bu sabahta ilk iş her pazartesi sabahı olduğu gibi, geçtiğimiz haftanın okunma, takip sayılarına baktığımda bu ön yargımda yanıldığımı gördüm.

Akdeniz'de olan biten karşısında Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki kararlılığını yazmıştım.

İsrail ve ABD'nin burnumuzun dibinde doğalgaz çıkartma konusunda çevirdikleri fırıldakları, İngiltere ve İtalya hatta Yunanistan'ın Fransa ile birlikte bu havzadaki rol kapma girişimlerinden söz ederken Suriye sınırımızda oluşturulmaya çalışılan sözde ''KÜRT'' devletinin kimlere, neden gerekli UYDU DEVLET olarak tasarlandığı hakkında bazı gerçekleri paylaştığım o yazı meselenin özetinin özetiydi.

Sosyal medya üzerinden yapay gündem yaratmak peşinde koşarak, halkın bilinç düzeyini sıfırlamaya yönelik kıytırık, kaytırık montaj ürünü bir sürü akla ziyan şeyleri paylaşanlara duyurulur.

Enerjinizi ve bilinç düzeyinizi sürekli olarak ''cambazın üzerinde'' yoğunlaştırmanız için size enjekte edilenlerden sıyrılmanızın zamanını geçirmeyin.

''ACİL!'' koduyla ve ''LÜTFEN YAYALIM'' telaşıyla sizi olan biten gerçeklerden uzaklaştırıp, hassasiyetleriniz üzerinden oyalayan, sizi gerçeklikten uzaklaştırarak sinir uçlarınıza ustalıkla dokunanlar...

Türkiye'nin, Sudan'dan ''kiraladığı'' SEVAKİN ADASINI ve yine Sudan'dan kiralanan neredeyse Trakya kadar araziyi gözünüzden kaçırıyorlar.

Ağız, burun bükerek; ''Ne işimiz var oralarda?'' türünden bilgisizliklerini ve karalama heveslerini bahane gösterenler yani toplumun ZIRNANA CAHİLLERİ! sözüm zaten size değil.

Katar!... Oradaki Türk askeri varlığının nedeninden bi haber güruh... Sudan'dan kiralanan arazilerle Katar'da ki Türk askerinin konuşlandığı kuşağı harite üzerinde gözden geçirin ve strateji neymiş, öngörü neymiş, güçlü devlet olmak neymiş görün.

Biz her zaman ne derdik? 

Savaş alanında kazanıp, masa başında kaybederiz.

Savaş alanında kazananlar değiller miydi  masa başında kaybettirenler? ... diye bir soru gelirse diye hep ürkmüşümdür.

Bu kompleksli yaklaşım artık ortadan kalktı. 

İşte hendek, işte deve!... Diyen bir Türkiye dünyanın her neresinde olursa olsun milli çıkarlarını korumaya yönelik iradesini sahada da, masada da ortaya koyuyor.

Bırakın sosyal medyada sözde hamaseti, Bırakın klavye başı ''vatan severlik'' şövanizmini.

Ben diyorum VATAN SEVER, o diyor YURT SEVER... Bu noktada dahi ayrışımı tarifleme, özetleme, anlatım haliyle dahi saçma sapanız. Kavramlar üzerindden sürekli EGO MASTÜRBASYONU! başka hiç bir halt değil.

Herkesin elinde birer elma var. Kimse bir diğerine elmasını vermiyor. neden versin ki, kendisi mi elmasız kalsın? Oysa ki, herkes bilgisini paylaşacak olsa herkesin kendisine ait bilgisinden başka edineceği başka bilgileride olacak.

Bilgi paylaşılınca işe yarıyor.

Ne varki,  BİLGİ DİYE EDİNİLEN ÖN YARGILAR VE BİLGİSİZ FİKİRLER İNSANLARI DAHA CAHİL KILMAKTAN BAŞKA HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR.

Size bu yazıda ve 7 Aralık günü yayınlanan yazımda kısa bilgiler verdim. 

İş size kalıyor.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor