Beyaz köpekler ve pamuk tarlası...  Ekrem Eşkinat'ı kıskanıyorlar...
TARIK ESKİ >

Beyaz köpekler ve pamuk tarlası... Ekrem Eşkinat'ı kıskanıyorlar...

Bu gün ne çekiyorsak, geçmişte ne çekmişsek milletçe ödemek zorunda kaldığımız bedellerin sorumluları...

BEYAZ KÖPEKLER! dir.

Uzaklara, derinlere dalmaya gerek yok.

Bu günden hem geçmişi hem geleceği görmek zor değil.

Hala daha, biri veya birileri çıkıp; ''15 Temmuz kontrollü darbedir, tiyatrodur, o gece sokağa çıkanların hepsi önceden haberliydiler, hazır bekliyorlardı, ''ölenler'' işin o raddeye erişeceğini bilmiyorlardı.'' diyebiliyorsa bu tiplere hiç ama hiç bir şeyi anlatabilmenin ne gereği var ne de imkanı.

Kıvırmaları o kadar kolay ki bu tip beyinleri yıkanmışların.

Bu kafalar, FETÖ'yü terör örgütü, hain veya o manadaki hiç bir kalıba sokmuyorlar. 

Göz göre göre de diyemiyorsunuz çünkü bunlar körükörüne cahiller. Doğuştan görme engelli birine siyahın dışındaki her hangi bir rengi anlatmanın imkansızlığı kadar, imkansız bu tiplere doğruyu anlatabilmek. 

Bırakın doğruyu anlatmayı, bilgiyi dahi direk, kökten ret ediyorlar.

Bilgi, zannettikleri, onların kin ve intikam hatta cehaletlerini körükleyen yayınlar yapan bir iki gazete ve bir iki kıytırık Tv kanalından edindikleriyle sınırlı.

Zan, zan zan konuşuyor, kaynak dediğinizde derin bir tıslama. Kimden ne duyduysayla sınırlı demogojileri dahi bir ikisini derleyip toparlamaktan aciz zırvalar.

İşte bu türden BEYAZ KÖPEKLER var olduğu sürece PAMUK TARLASININ  uğrayacağı zararın önüne geçmek çok zor.

                                                                         *     *     *

EKREM EŞKİNAT'A PARTİ TABANINDAN TEPKİ VARMIŞ

Kılıçdaroğlu'na tepki yok mu, kat ve kat fazlası var.

Ama hala CHP'nin genel başkanı ve ''aslanlar'' gibi, taban onun verdiği emirleri tıpış, tıpış uyguluyor. Yanılıyor muyum, hadi paşa, paşa diyeyim de alınan dahaa az olsun.

Ekrem Eşkinat'a parti tabanından tepki varsa, övgü nerden var veya kimlerden geliyor ona olan destek? Yandaşları mı sadece Eşkinat'a destek veriyorlar? Adam, bugüne bu gün CHP'li belediye başkanı... 

Tıpış, tıpış biad kültürünün Kılıçdaroğlu ile birlikte yerleştiği CHP'de bu türden mikro mualefetler tutmaz.

Süleymanpaşa'nın ufkunu alel acele, yangından mal kaçırırcasına BATICILIĞA taşımak yerine, BATIYI buraya taşımaya zaman içinde sukunetle yönelmiş olsaydı en büyük destekçisi ben olurdum.  Malesef beceremedi. Ve ne onlara ne bize yaranamadı. Rodosto, Bisante işlerine zamansız abandı ve diğer taraflarıyla birlikte işin gerçek yönününü bir türlü anlatamadı.

Süleymanpaşa'da sokaktaki vatandaşın, Ekrem Eşkinat antipatisi haddinden fazla olamasına fazla da ama siz CHP'lilere ne oluyor?

Eşkinat'ı ön seçimle siz aday olarak seçmediniz mi? Sizin oylarınıza başkan seçilmedi mi?

CHP, parti tabanı Eşkinat'tan ne istedi de alamadı? 

 Siyasi veya parti geleneklerine aykırı sosyal hayatı bakımından mı, ahlaki değerleri hiçe sayan kişisel davranışları bakımından mı SİZİN YÜZÜNÜZÜ YERE EĞDİ? Adamın suçu ne ki, parti tabanı Ekrem Eşkinat'a tepkili olsun.

Basbaya Eşkinat'ı kıskanıyorsunuz!...

Bir dönem daha başkan seçilir ardından Milletvekilliğine atlar kaygısı taşıyanların yarattıkları suni gündemlerin peşine takılan bazılarının kişisel hazımsızlıklarını ekledikleri yaygaradan başka bir şey değil. 

Sokaklardaki vatandaşların Ekrem Eşkinat karşıtlığının, eleştirilerinin, antipatisinin ardındaki haklı gerekçelerin kırıntısı dahi sizin gerçekliğinzde yer almaz.

Sokağa çıktığınız zaman 10 kişiye Ekrem Eşkinat diyorsunuz; 5'i direk yüzünü buruşturuyor, 4'ü o kim diye size soruyor,1'i de yüzünüze baktığında ne diyeceğini hemen belli ediyor.

Nefret eden de, sevimsiz bulan da, başarısız bulan da en azından  SAMİMİ!... Ya siz ''sevgili'' Ekrem Eşkinat'ta tepkili olan CHP tabanı, ya siz ne kadar samimisiniz? ... HİÇ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor