Süleymanpaşa'da bu dönem AK Partiye oy verebiliriz diyen CHP'lilerin bir nedenleri birde şartları var.
TARIK ESKİ >

Süleymanpaşa'da bu dönem AK Partiye oy verebiliriz diyen CHP'lilerin bir nedenleri birde şartları var.

CHP'de sabırsızlık hat safhada. 

Tabandaki bekleyiş, aday açıklamalarının ötesinde... 31 Mart akşamı seçim sonuçlarına odaklanmış durumda.

KIZILCA KIYAMET GECESİ!... bekleniyor.

Tekirdağ/ Süleymanpaşa'da, İstanbul/ Şişli'de olduğu gibi...  Ekrem Eşkinat'ın ve  Mustafa Sarıgül'ün genel başkana mesajları açık; 

''BENİ ADAY GÖSTERMEK ZORUNDA!''

Eşkinat, Sarıgül gibi örnekler o kadar çok ki, CHP'li mevcut il ve ilçe belediye başkanları aynı baskı cümlesini tehdit biçiminde genel başkana rahatça savurabiliyorlar.

Kılıçdaroğlu ile hesabı 31 Mart akşamı açıklanacak seçim sonuçlarıyla, 1 Nisan sabahı kapatmayı hedefleyen parti içi muhalefetteki bekleyiş CHP açısından bu seçimin en etkin ''suskunluğu'' halini almış gibi görünüyor.

İP - CHP ittifakına bakıldığında, İP'ye bağışlanan illere bakınca Muharrem'ci olduklarını görüyorsunuz. 

CHP'nin kazanmakta muhtemel bile görmediği yerler İP'ye bağışlanmış ve İP'de bunu ''seve seve'' kabul etmiş.

Hep derim ya, CHP'de strateji hak getire, sürekli taktikler hinlikler... Parti içi muhalefete karşı da aynı, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da aynı ve dolayısıyla HALKA KARŞIDA AYNI!

Sonuç kaçınılmaz oluyor. Kaybet, kaybet sendromuna müebbet mahkumiyeti kabullenmiş CHP tabanı.

                                                                             *     *     *

SÜLEYMANPAŞA'DA VATANDAŞIN HESABI VE YÖNELİŞİ BU SEFER ÇOK BAŞKA...

CHP'de parti içi mualefetin 31 Mart akşamını Türkiye genelinde beklemesi, Tekirdağ'da seçmen kitlesi üzerinde karşılığını sonuçlara yansıyacak biçimde buluyor.

Kendi içindeki barışı tesis edememiş, iç çekişmelere ve siyasi iç rekabetlere gark olmuş bir CHP'den BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ BAKIMINDAN umudunu kesmiş seçmen kitlesi var ki, büyük bölümünü CHP seçmeni olan kesim kapsıyor.

Yerel manada hizmet bekleyen kitlelerin, siyasi çekişmelere boğulmamış o hizip reaksiyonlarının hizmetler bağlamında etkisi altında kalmayacak bir anlayışın hakim olacağı HİZMET EDEBİLME, HİZMET GETİREBİLME gücüne sahip tek parti görünümündeki AK Parti'ye yönelik açık eğilimin her geçen gün güçlenerek arttığı gerçeği var. AK Parti'ye yöneliş gözden kaçırılamayacak ve haklı nedenlerden dolayı inkar edilemeyecek düzeyde.

Süleymanpaşa'da bugün seçmen yönelişi olarak AK Parti'ye eğilimin gerisinde yatan nedenlerin başlıcaları neler diye sorulduğunda verilen ilk bir kaç cevap soruyu havada bırakmaya yetiyor.

Hizmet, güler yüz, halkla barışık bir belediyecilik anlayışının geri gelmesi, hakkaniyet içinde hizmet dağılımı, hizmeterin ulaştırılmasında mahalle, semt ayrımı gözetilmemesi, kaynakların gerekli yerlere sarf edilmesi... Gibi beklentilerin bir adım ötesinde ise; Parti içi meselelere gark olmamış, enerjisini ve zamanını SÜLEYMANPAŞA'YA hizmet etmek için harcayacak belediye başkanı.

CHP seçmeni içinde bu dönem Süleymanpaşa'da AK Parti'ye oy verebileceğini söyleyenlerin bir nedeni birde şartı var.

Neden...  Çok daha önemli yatırımların kaynaklarıyla birlikte kısa sürede, AK Parti ile gelebileceği yönündeki kanaatleri.

ve

Bu kesimin şartı ise... Ekrem Eşkinat'ın aday gösterilmemesi, şayet ki, CHP Süleymanpaşa adayı Eşkinat olarak açıklanacak olursa kesinlikle CHP'ye oy vermeyeceklerini özellikle söylüyor.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor