Kim gitsin, kim kalsın...
TARIK ESKİ >

Kim gitsin, kim kalsın...

Komplo Teorisyeninden geçilmiyor.

Emekli askerlerden başlayan zincir Üniversite hocası, gazeteci, yazar kesimi tarafından her geçen gün daha da güçlendirilerek uzatılıyor da uzatılıyor.

Komplo teorisyenleri şimdilerde isimlerinin başına, STRATEJİST! namını da eklemeye başladılar.

Tek başına ANALİST olarak anılmak kesmiyor.

Çünkü, analiz uğraş gerektiriyor, akıl yormayı ve aklı ön planda tutmayı gerektirdiği gibi keskin bir zekayı da barındırmayı şart koşuyor. O nedenle ki, tek başına onlar için hiç bir şey ifade etmiyor. Ambalaj çok daha cafcaflı çok daha şıkırdaklı olmalı ki, ''millet'' onlara kolayca inansın(!)...

Askeri, uluslararası, siyasi, ekonomik, küresel enerji kaynakları ve daha sayısız alanda her biri her haltı biliyorlar.

Emekli bir deniz binbaşısı çıkmış aylardır; ''2019'da kan su gibi akacak'' diyor. İç savaş çıkacakmış, terör saldırılarının önüne geçilemeyecekmiş.

Bende ona diyorum ki, ''kıçına değil ama kel kafanın tamamına kına yakarsın.''

Hani dış güçler diye sürekli sözünü edip adlarını ağızımızın içinde gevelediğimiz... ABD ve İngiltere başta olmak üzere diğerleri var ya, onların KOMPLO TEORİSYENLERİYLE işleri yok.

Onlar, sayılaarı binleri bulan analistlerle işlerini hallediyorlar.

Alfa, Beta, Çarli, Delta... Gibi kodlara ayırdıkları dörtlü ve bazen yüzü aşkın kodla adlandırdıkları STRATEJİLERİ var.

Binleri bulan sayıdaki eğitimli, donanımlı insanların hazırladıkları bu stratejiler hazırlanıp, rafa kaldırılıyor ve uygulanacakları günü beklemeye bırakılıyor. Günü geldiğinde içlerinden birisi mutlaka gerekiyor ve raftan indirilerek uygulamaya geçiliyor. Diğerleri mi, binlerce saatlik emekle, binlerce kişinin oluşturduğu diğer stratejilerin tamamı imha ediliyor.

Biz buna isim verirken; 'ADAMLAR PLANLARINI 50 HATTA 100 YILLIK YAPIYORLAR.'' diyerek imrenmekten öteye geçemiyoruz.

Her akşam onlarca kanala dağılmış, her biri farklı kanalın KOMPLOCUSU KADROSUNA GİRMİŞ adamların bizleri korkutmalarını, tedirgin etmelerini, kendimizi küçümsememizi sağlayan ürettikleri senaryoları ağızımız açık dinliyoruz.

Toplum mühendisliği nedir, nasıl yapılır diye merak edenler  ana haberlerin ardından her hangi bir kanalı açıp izlesinler, bir kaç toplum mühendisi ile karşılaşmamaları imkansız.

Sözün özü...

Bu alanda da  tek başımızayız. Kendimiz araştırıp kendimiz analiz etmek zorundayız. Doğruyu, asıl olanı, gerçeği olabildiğince tarafsız kaynaklardan veya kıyaslama tekniği ile karşılaştırıp kendi doğrulaarımızı bir araya getirip GENEL DOĞRULARIMIZ yapmak zorundayız ve o genellemenin üzerinden toplumsal, milli ve yerli bir duruş bina etmek gibi kaçınılmazlığın içindeyiz.

Bu başlangıcın il adımı, çeşitli kaynaklardan ve karşıt düşüncelere burun kıvırmadan, taraf tutmadan her görüşü, her düşünceyi, her fikri MERAK! etmekle atılır. Bana uymuyor, bana göre değil, benim ideolojime aykırı, benim ''FİKRİME!! karşı okumam, izlemem, dinlemem dediğinizde... Sizin ''FİKRİNİZ'' falan yoktur ve aslında siz KARA CAHİL, YOBAZ tarifinin ta kendisisiniz demektir. 

                                                                      *     *     *

Taksim Meydanındaki Suriyeliler!

Bu konuda şahsen benim de sıkıntı duyduğum çok nokta var.

Hangisi vatan haini, hangisi mazlum ayırt etmekte açıkçası zorlandığım bir hal bu hal.

Kamplarda yaşam mücadelesi verenlerin haricindeki, şehirlere dağılmış olanlar, sokaklarda üç kuruşa avuç açanlar dışındaki... Lüks semtlerde yaşayanlara, akıllı evlerde keyif çatanlara harbi bende uyuz oluyorum.

Sapla samanı ayırt etme zahmetine hiç bir konuda olduğu gibi bu konuda da girmeye üşenen, toptancı zihniyet SURİYELİLER diyerek toplumu sürekli tahrik ediyor ve bunu sırf Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bu konuda da toplum nazarında ''kıskaca'' almak için pespayece, vicdansızca, basit siyasi tertiplerince tahrik unsuru olarak körüklemeyi seçiyor.

Tarihsel geçmişlerinde bu tip olaylar karşısındaki tutumları yine ve her zamanki gibi GENETİK SİYASİ KAYPAK VE KORKAK HALLERİNİN TEZAHÜRÜ olsa da onlar bu damardan beslenmeyi bünyelerine sindirebiliyorlar.

BORALTAN KÖPRÜSÜ!... Sovyet mezaliminden kaçıp, KARDEŞ KUCAĞINA SIĞINMIŞ 146 AZERİ'NİN öyküsünü araştırdığınızda ne demek, ne anlatmak istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Suriyeli kim var kim yoksa kendi ülkelerine dönsün, onları hemen gönderelim(!)... Sıkıntı yok.

Ama onlardan önce...

15 Temmuz akşamı tanklar sokaklara indiğinde alkışlayanlarda, camilerde SELA okuyan hocaları tokatlama şerefsizliğini gösterenlerde, darbe seviciliği yapanlarda, FETÖ ağızıyla siyaset üretip yurt dışındaki terör yuvalarında Türkiye düşmanlarıyla buluşup onlarla canciğer fotoğraf verenlerde, halkı sokağa kalkışma için davet edenlerde, tarihini red edip tarihsel geçmişini sadece 90 yıldan ibaret tutup soyuna sopuna sövenlerde, 28 Şubat gibi kara lekeyi öven ondan medet ummuş millet düşmanlarıda, 28 Şubat'ı yapıp şimdi dahi övmeye yeltenen ancak 28 Şubat çıların tek bir FETÖ kurumuna dokunmamış dokunamamış olanlarıda, 17/25 sürecinde seçilmiş başbakana ve dahi 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı'na karşı suikasti üstü kapalı bile olsa hala övenlerde, halkı hendekler kazmaya sivil sokak direnişlerine tahrik edenlerde...

DEFOLUP GİTSİNLER!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor