İYİ PARTİ, TEKİRDAĞ'DA  ÇIRAĞA MI ÇIKARILDI?
TARIK ESKİ >

İYİ PARTİ, TEKİRDAĞ'DA ÇIRAĞA MI ÇIKARILDI?

Tekirdağ'da MİLLET İTTİFAKINDA(!) buraya kadar ne oldu, bundan sonra ne olur?

Millet İttifakı adı altında seçime giren partilerden CHP Tekirdağ'da ilçe adaylarını açıkladı.

İttifakın diğer kanadındaki İYİ PARTİ'de ise tabanın ve seçmenin beklentileri havada kalırken, bir Milletvekiline rağmen ittifakın kapısından eli boş dönmenin şaşkınlığı var.

İYİ PARTİ'li ve İYİ PARTİ'ye oy vermiş olanlar sakın alınmasınlar ama DÜŞÜRÜLDÜKLERİ BU DURUM! için benzetme yapmak gerekirse...

''Ciğerci dükkanının kapısında bekleyen kedi''...  konumunda bekletilmek, Tekirdağ'da İYİ PARTİ'lilere ve oy verenlere reva görülmemeliydi.

Hoş bu aşamadan sonra CHP'ye geri adım attırırlar ve ittifakın en başında İYİ PARTİ'ye bırakılıp sonradan her nedense CHP tarafından geri alınan üç ilçe için adaylarını mı açıklarlar yoksa merkez ilçe olan Süleymanpaşa mı onlara bırakılır veya gelinen nokta itibarıyla bana göre de doğrusu olan İYİ PARTİ on bir ilçede kendi adaylarıyla mı seçime girer bilinmez fakat bu hafta Ankara'da İYİ PARTİ genel merkezi bu konuda yoğun mesai yapacak, orası kesin.

 İttifaka rağmen CHP'nin Tekirdağ'da on bir ilçede kendi adaylarını açıklaması nasıl okunmalı?

İttifak durumlarında, il Milletvekillerinden habersiz bu paylaşımlar yapılmaz yapılamaz, yapılmamalı...

Bu mevcut durumda...

Ya, CHP'li ve İYİ PARTİ'li Milletvekilleri'nin de bilgisi dahilinde bir anlaşma söz konusu İYİ PARTİ tabanı ölünün arkasından boşuna ağıt yakıyor,  ya da CHP'li vekiller Tekirdağ İYİ PARTİ Milletvekili Enez Kaplan'a ''gol attılar''.

Vaya...

CHP, Tekirdağ'da İYİ PARTİ ile ittifaktan gelecek oylara ihtiyaç görmeyecek kadar kendisinden emin ki, ''ittifak ortağına'' adaylık değil su bile vermedi. Öyle değil mi, ''CHP'nin Tekirdağ'da İYİ PARTİ oylarına ihtiyacı yok'' anlamı çıkmıyor mu?

CHP'de şu da düşünülmüş olabilir... ''On bir ilçe nasılsa çantada keklik ve her koşulda Tekirdağ seçmeni tıpış tıpış gider ve sandıkta CHP'ye verir. İYİ PARTİ'den gelecek oya çokta ihtiyaç olmaz ve nasılsa batıda bizi destekleyecek HDP var çok zorlancak olsak onlarla biz bu işi kotarırız.'' Diye de düşünmüş olabilirler.

Ama öyle, ama böyle... 

Tekirdağ'da kamuoyunun algısı... ''TEKİRDAĞ'DA İYİ PARTİ ÇIRAĞA ÇIKARILMIŞTIR!'' Bu kadar net.

İttifak mış, oy muş buy muş siyasi atraksiyonlar kimsenin umurunda değil.

Belediye meclis üyeliği için başvuruları bulunana İYİ PARTİ'li ler dahi başvurularını her an çekebilirler ki çok da haklı ve onurlu bir iş yapmış olurlar. İsimleri, olmayan başkan adaylarının ve olmayan parti amblemlerinin altına mı yazılacak?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor