CHP'liler!... M. Nuri Saygun abinizi neden dinlemiyorsunuz? En azından bayramlarda, özel günlerde falan hatırlayıp,ziyaret edin.
TARIK ESKİ >

CHP'liler!... M. Nuri Saygun abinizi neden dinlemiyorsunuz? En azından bayramlarda, özel günlerde falan hatırlayıp,ziyaret edin.

Mehmet Nuri Saygun!...

22. Dönem CHP Tekirdağ Milletvekili, hukukçu, Tekirdağ Barosu'nun eski başkanlarından, yine eski Halk Evi başkanı ve Tekirdağ Demokrasi Platformu Kurucu Üyesi...

Arattırdığınıza karşınıza çıkan ilk bilgiler bu kadarla sınırlı.

Oysa ki, Mehmet  abi bunların çok ötesinde özellikleri ve faaliyetleriyle de bilinen bir isimdir. ''Hazret'' onun hakkında neden bu kadar sınırlı bilgi vermiş bilemedim.

Mehmet abinin hakkında ''hazretin'' eksik bıraktıklarını tamamlamak isterim. En azından BENCE! diye başlayarak.

Mehmet Nuri Saygun...

Gerçek ve karşılıksız dost, arkadaş ve abidir.

Birazda mesleğinin gereği ama esas karakteri olarak iyi sırdaştır.

Az rastlanan, entelektüel denilecek sıfatı epeyce hak eder.

Yine bence, sporun neredeyse her dalı için Allah tarafından yetenek ve kabiliyetle donatılmış iyi bir sporcudur.

Kendisinin lehine veya alehine olsun veya olmasın o bildiği doğruyu söyleyip, konuşmaktan asla geri durmaz. Ve bu yüzden Milletvekili oldu ve yine bu yüzden de 2. defa hatta bir kaç defa daha Milletvekili olamadı. Belki çoğu kimse hatırlamaz ama, yine bir seçim öncesi, CHP'de Milletvekilleri belirlenecek ve herkes Deniz Baykal'ın iki dudağı arasındayken o çıktı ve o günün gerçeklerini meclis bahçesinde kendisiyle yapılan söyleşide dan dan dan korkusuzca söyleme cesaretini gösterdi.

Sonuç...

En azından diğer bazıları gibi bu işin ''müptezeli'' olmadığını ve gerçek bir dava adamı, gerçek bir idealist olduğunu kanıtladı.

Şimdi mi?

Arada sırada sosyal medyada kısa cümlelerle bana ''SALLIYOR''.

İşte bak, Mehmet abi... Epeyce bir şeyler BİLİYORMUŞUM! sanırım.

Şimdilerin CHP'sinde seni dinlemediklerini, senden yararlanmaya cesaret edemediklerini ve  bunun onların dolayısıyla CHP'nin kaybı olduğunu da BİLİYORUM.

Hani benim sosyal medya hesabımdaki yazdığım o kısa notun altına; '' Hâlâ susuyorum.Neden mi Tarık her şeyi bilir ya'' diye yorum yapmışsın ''ya, abi''... Aslında bildiklerimin zekatı kadarını paylaştığımı da sen çok iyi biliyorsun.

Hem ben bilmemediğimin cahili olduğumu kabul ederim be Mehmet abi. Bundan da utanmam, açıkça BİLMİYORUM! derim ve gerek görürsem de öğrenirim. 

Ama her şeyi bildiğimi iddia edecek kadar da zırnana cahil değilim ki, bunu sen de çok iyi biliyorsun. 

Ah! Mehmet abi, keşke senden bir kaç tane daha olsa da ... karşılıklı retoriğin ve sıkıştığımız zamanlarda da polemiğin dibine dibine vurabilsek.

Seninle demogoji yapmaya gerek duymadan sohbetin tadına doyulmuyor.

Ne bileyim, belki bende senin yaşına geldiğimde, ne sözüm ne de konuştuklarım, eskiye yönelik engin deneyimlerim falan artık kaale alınmadığında  ve bunu fark ettiğimde aynı senin gibi ...

''HADDİMİ BİLMEYİ ÖĞRENİRİM!''

Ama en az bir 20 yılım daha var sanırım.

Allah, sağlık dolu ve mutlu dedelikler sürdürmeni devam ettirsin.

CHP'lilere de acizane sitemim olacak.

Partili büyüğünüz, abiniz ve eski il başkanınız, Milletvekiliniz ve şimdilerde bir çoğunuzun da dedesi yaşındaki M.Nuri Saygun abinizi neden unuttunuz?

Kendini size hatırlatmak için arada sırada bana sallıyor, en azından benim takipçilerim, okuyucularım ve izleyicilerim olan binlerce CHP'li arkadaşıma, dostuma bu sitemimin erişeceğinden eminim.

Hiç değilse bayaramlarda ve diğer özel günlerde partili büyüklerinizi hatırlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor