Denilene göre...Ekrem Eşkinat, İYİ Parti'ye karşı HDP'li meclis üyelerini stratejik olarak meclisinde istiyor.
TARIK ESKİ >

Denilene göre...Ekrem Eşkinat, İYİ Parti'ye karşı HDP'li meclis üyelerini stratejik olarak meclisinde istiyor.

Kapı aralığındanmış GİBİ! görüntü verilmesine rağmen ittifakın tam merkezinde olan ve herkesin oy potansiyeline bir şekilde talip olduğu parti hiç kuşkusuz ki, HDP...

Batıda da HDP, doğuda da HDP, güneyde de yine HDP...

İzmir'de, Tunç Soyer... CHP'nin mi, HDP'nin mi, Kandilin mi yoksa Kılıçdaroğlu'nun mu adayı?

Adana, Mersin hattında başlayan ve daha doğuya ilerleyen CHP - İP - HDP ittifakının yapısı ortada.

Yönümüzü batının kuzeyine, TRAKYA dolaylarına çevirdiğimizde...

CHP,Tekirdağ!...

Büyükşehirde tehlikeyi atlattı. 

İlçelerde meclis üyelikleri için CHP - İP ve HDP arasında nasıl bir ittifak(!) yaşanacağı merak ediliyor.

KANDİL!... Tekirdağ'da hangi safhada devrede?

Bu konuda öngörü niteliğinde var olan CHP içindeki belirgin bir ''endişe'' söz konusu.

CHP tabanı içinden belli bir kesim, bir kaç ilçe belediye meclis listelerinde KANDİL ETKİSİ görülebileceği yönündeki endişelerini saklamaya gerek duymadan kamuoyunda dillendiriyorlar.

Özellikle merkez ilçe konumunda olan CHP - İP ve HDP ittifakında zaman zaman hararetli pazarlıklara sahne olan SÜLEYMANPAŞA'DA sıkıntılı bir sürece girilmesi kaçınılmaz görünüyor.

 Ekrem Eşkinat'ın mevcutlar arasından en az 4 isimle devam etmekte ısrarlı olduğu ve önceden söz verdiği diğer 3 isimle listedeki söz hakkını tamamlamaktan yana tavrını sınırlandırması beklenirken, HDP kanadından önerilecek isimlere karşı Eşkinat'ın sıcak baktığı hatta bu konuda yakınındakiler üzerinden, HDP ile temas içinde olduğu yine kendisine yakın isimlerden sızan bilgiler arasında.

İP, Süleymanpaşa'da meclis listesi oluşumunda ittifakın! içindeki pozisyonunu ve rolünü nasıl belirlemiş olabilir?... Bu soru çok soruluyor?

Recai Gülgezen!... İsmini CHP'ye Süleymanpaşa belediye başkan yardımcısı garantisi ile öneren İP, diğer meclis üyelikleri için çok ısrarcı tavır sergilemekten yana olmadığını şimdiden gösteriyor.

Elindeki tüm kozları ve yaptırımları Türkiye genelinde olduğu gibi Tekirdağ'da da CHP- HDP ittifakına teslim eder yöndeki genel merkez tavrına karşı Milletvekili'nin ve il teşkilatının hiç bir yaptırım argümanı kalmayan İP tabanı bu gerçeği kabullenmiş görüntüsü çizmesine rağmen asıl tavrını 31 Mart günü sandıkta ortaya koymayı sabırsızlıkla bekliyor.

Diğer bir görüşe göre ise...

Ekrem Eşkinat'ın ileriye dönük endişeleri yönünde, Belediye meclisinde İP ile olası bir anlaşmazlık halinde 31 Mart ittifakından meclise dahil edilmesi umulan HDP' tandanslı üyelerle bu makas aralığının açılmasının önüne geçilmesi planlanıyor (muş).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor