Taraf olduğumuzu iddia ederek bize '' İLTİFAT EDEN'' herkese teşekkürler...
TARIK ESKİ >

Taraf olduğumuzu iddia ederek bize '' İLTİFAT EDEN'' herkese teşekkürler...

Kime göre, neye göre?

CHP'de gelen istifalar...

Tünelin ucundaki ışığı mı gösteriyor? Ki, o ışığın 1 Nisan sabahı olduğu görüşü ağırlık kazanmışken.

Kesinlikle kocaman bir HAYIR!

Dikkat ediyor musunuz... ''Kazanın kulbundan'' tutanlar kimler, ya aday gösterilmeyenler ya da aday gösterilmeyenlerin taraftarları, yakınları, destekleyenleri.

Olay, kişiselliğin ötesinde değil.

CHP'nin ne dünü, ne yarını hatta nede bu günü ... Kimsenin umuru dahi değil.

Sanılanın ötesinde, CHP adına kılını kıpırdatan yok.

Genel başkanlık katı farklı mı? Başkanlık divanı ''tesbih'' gibi, her biri ayrı yere savruluyorlar. 

Gürsel Tekin, Akif Hamza Çebi, Öztürk Yılmaz ve şimdilik kaydıyla ''tıkını çıkartamaktan aciz olanlar''... Muharrem İnce!... Tarlayı tersten sürüyor. 25 Haziran gecesi aldığı ''talkım'' gereği derme çatma bir iki lakırdının dışında onunda tıkı çıkmıyor, ÇIKAMAZ!

İri bir patlamış mısır tanesi düşünün... İçindeki özü kaya gibi sert ama dışı pamuk kadar yumuşak. Ve onu hevesle, iştahla, keyifle tadına varacağı ümidiyle ağızına atan biri... İşte CHP'nin tepesi o kaya gibi sert olan özü, pamuk gibi bembeyaz kısım da CHP tabanı, ağızına atmayı keyifle tadını çıkartmayı umanlar da CHP'li olmayan ama umutlarını bir türlü yitirmeyen anlaşılmaz malum kitle.

Sonuç... İşte hal, bu hal!

Bu ve buna benzer sayısız biçimde, sayısız örneklerle gerçeği yazdığınızda, söylediğinizde, konuştuğunuzda...

Ya tarafsınız ya da ''yandaş''. 

Taraflıkla, taraf olmakla suçlanmak!... Yazar, gazeteci, düşünür veya fikir ve dava adamı için İLTİFATIN EN DEĞERLİSİDİR.

Yandaşlıkla, yan tutmakla, taraf olmakla suçlanmaksa... Suçlayan adına CEHALETİNİN SÖZLE DIŞA VURUMUDUR.

Bazıları düşünsünler bakalım... Aradaki sonsuz farkları, bulabilecekler mi?

 CHP içindeki son dönem gelişmeleri, Kılıçdaroğlu ve avanesinin stratejilerini, 2009'dan bu yana fark edip, net analiz ederek eleştirenleri ... ''yandaş'' ve ''taraf'' olarak adlandıran, tanımlayan makamı, konumu ne olursa olsun son dönemin en eyyamcısı,en  goygoycusu odur.

Bu kadar net ve açık.

Çünkü, eleştirilenin CHP olduğunu zannettiği için ZIRNANA CAHİLDİR de ondan.

Kendisinin ''dost meclislerinde'' avaz avaz dile getirdiklerini bir başkası yazıp, söylediğinde herkesten fazla CHP'li görünmeye çalışan bu kesim mensupları kime, neye yaranacaklarsa, karakterlerinden ve şahsiyetlerinden verdikleri tavizi hiç görmüyorlar ya da bile bile lades diyorlar.

Pısırık, ''siyasi karakter yoksunlarının''... 

Dayandıkları tek argüman... ''PARTİ İÇİ DEMOKRASİ''. İşin bile bile lades olan kısmı da zaten burası.

Duyanda ... Kılıçdaroğlu, genel başkan atandığı günden bu yana ''CHP nin tüm demokrasi inancını allak bullak ediyor de taban buna karşı sözüm ona ''demokrasi savaşı veriyor'' zanneder.

Yanıma daha geçen hafta gelip; Kılıçdaroğlu'na ve tayfasına verip veriştiren CHP'li yönetici, bir bakıyorsunuz ki, Kılıçdaroğlu posterinin ya önünde, ya da onun ağzından siyasi söylem paylaşmış... Şimdi o CHP'linin ''hası'' ama CHP'li olmamalarına rağmen, gerçekten CHP'li olanlara ve halkın önüne koydukları analizleri ve yıllardır eleştiri yazıları birer birer, safha, safha gerçeklik kazanan, yazdığı, konuştuğu ortaya koydukları neredeyse her şey gelinen noktada kalıp gibi doğru çıkan ... ''taraflı'' yada ''yandaş'' oluyor öyle mi?

Alın ''oyun bahçeniz, ''kum havuzunuz'' size mübarek olsun.

Yeter ki, bu milleti kendi ütopik hayallerinize alet etmekten ve aczinizi dahi dile getiremediğiniz, mahrumiyetlerinize çare bulamadığınız AĞRI DAĞINI AŞAN sorunlarınızı halledemeden... ''kandırmaya çalışmaktan vaz geçiz.'' Ve ne olmazsanız olmayın ama arada, derede kalmaktansa... TARAF ve YANLI OLUN!  Çünkü, yürek ister, karakter gerektirir ve ''göze almak için cesaret'' ister.

Taraf olduğumuzu iddia eden herkese sonsuz teşekkürler. Oramızın, buramızın ayrı oynamadığını, bir ona, bir buna cilve yapmadığımızı, gelene ağam, gidene paşam demediğimiz için TARAF OLMAKLA hakkımızı iade edenler... Sağ olun, var olun.

Her zaman ve her koşulda söylediğim şey... CHP'lileri tenzi ediyorum! Bu konunun ve yazının muhatabı asla ve katta onlar değiller. Üzerine alınması gerkenler, onlar kendilerini bilirler.

 

 

 

 

 

 

                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI