Cüneyt Yüksel, ahalinin gözünde ''Onları Bizans Tekfurunun Zulmünden Kurtaracak Malkoçoğlu'' gibi...
TARIK ESKİ >

Cüneyt Yüksel, ahalinin gözünde ''Onları Bizans Tekfurunun Zulmünden Kurtaracak Malkoçoğlu'' gibi...

Sen ki, kendi nikahında, düğününde dahi frak, smokin giymemiş birisisin...

Satrançtan da anlamazsın, bilsen bilsen dama oynamayı bilirsin o da ya bir mahalle kahvesinde ya da babanın köyünün kahvesinde oynadığın kadarıyladır.

İskambil (kağıt) oyunlarından pişpirik dışında bataktan başka ne bilirsin ki, briç mi, hadi canım sende...

Bağcılık dendiğinde... Ya, yok olan üzüm bağlarından muzdarip, bağcılıktan geçinen köylüye acırsın ya da yaz kaynarında dere kenarında peynir ekmeğin yanında salkımdan kopratıp yediğin kınalı yapıncak gelir aklına... Bağcılık yok oluyor diye, kaliteli şarap içemeyeceğinin derdi kaplamaz senin içini?

Hayatında bir kere dahi operaya gitmişsen dişimi kırarım. Oda müziği mi, sen mi? 

Vals bilmezsin, tango yapamazsın... Sen ancak, baba tarafından karşılama oynamaktan, ana tarafından da horondan anlarsıın.

Hayatında hiç siyahi '' eski tanımıyla zenci'' sevgilin olduğunla övünmüş bile değilsin. 

Bar veya pub kültürün desen sıfır!... Amerika dahil gittiğin hiç bir yerde ne bir bara gidersin ne puba...

Ne barı, ne pubu.. yurt dışına çıktığında oralardaki Müslüman Türklerin dini liderleri, kanaat önderleriyle bir araya gelip onların dertleriyle dertlenir, sıkıntılarını dinlemekten başka aktiviten bile yok senin.

Bu işlerden, bu aktivitelerden, bu kültürlerden ''bi haber!'' olan sen...

Siyasete adım attığı günden bu yana,

Hangi köyün yolu yok, hangi mahallenin suyu akmıyor, kaç kişiye iş imkanı sağlayabiliriz, kaç eve ekmek sokabiliriz, kaç öğrenci için hangi köyde, hangi ilçede kaç okulda kaç tane daha derslik gerekli, çevreye duyarlılığı nasıl arttırabiliriz, Türkiye'nin neresinde hakkı yenmiş hemşehrimize nasıl sahip çıkabiliriz, çiftçilerimize yapılacak ödemeleri nasıl daha erken zamana çektirtebiliriz, üreticilerimize daha başka nasıl iyileştirilmiş dessteklemeler sağlatabiliriz, mal ve can emniyetimizi sağlayan güvenlik birimlerinin imkanlarını genişletmek adına ne yapabiliriz, hastahanelerimizdeki koşulları daha ne kadar iyileştirebiliriz, sağlık kurumlarındaki personelimize hangi destekleri sağlayabiliriz... 

Tekirdağspor'un şampiyonluk maçı öncesi devreye giremesi muhtamel bazı dış etkilere karşı önceden hangi tedbirleri alalım ki, maç esnasında şampiyonluğa gidilen son 90 dakikada ''kazaya'' uğramamanın önlemlerini  alalım, bir sonraki sezon içinde,Tekirdağspor kamp yaptığı Antalya'da rehin kaldığı malzemelerine dahi el konulduğunda oradanTekirdağ'ın onurunu bir an önce nasıl kurtarırım telaşıyla gece yarısı operasyonunu nasıl yapabilir gerekli parayı oraya nasıl ulaştırıp Tekirdağspor kafilesini oradan sağ salim nasıl çıkartırım...

Bu işlerle uğraşırken...

5. yılın tamamlanmasına bir ay kala Ekrem Eşkinat gibi...

Caddelerinden iki aracın geçemediği, sokaklarına çukur, çamur ve tozdan girilemediği, Süleymanpaşayı... Halkın hizmet beklediği payından kesip satın aldığın yağlı boya tabloların orada sana kazandırmasını umduğun prestij için, Paris'in balo salonlarında elinde şampanya, şarap kadehleriyle, boynunda papyon, üzerinde smokin poz poz fotoğraf çektirip, temsil ettim der misin?

Yüksek tarih ''bilinci'' ve ''duyarlılığı'' sayesinde ''kıytırık, bir köşede unutulmuş'' Süleymanpaşa'nın adını Rodosto, Bizante diye değiştirip, Bizans Tekfuru gururu ve azametiyle temsil edemezsin, Süleymanpaşayı ''Avrupa Şehri'' ilan edip ona oralardaki bazı merkezler sayesinde ''Avrupa Kenti Karnesi'' verdiremezsin!

Etrafındaki bir kaç kişi ile birlikte, halkın kursağından kesilen paraları Avrupa, Amerika gezilerinde harcayamaz, oralardaki barlara gece ziyaretleri yapamazsın. Yaparım dersen, gel ben sana onların Amerika maceralarından söz edeyim, bakalım aynılarını bende yaparım diyebilecekmisin?

Hem diğer taraftan, senin partinin meclis üyelerine verdirdiğin hizmet projeleritekkifi sayesinde halka hizmet olarak hayata sokulanlarla yüzlerce haneye ulaştırılmış hizmetleri, sen ''ben yaptım'' diye millete ''benim eserim'' diye yutturmaya kalkacak tığniyettemisin?

Sana düşen,

 bu yapamayacaklarından, yapmadıklarından dolayı, yukarda saydığım yaptıkların için SENİN KADRİNİ bilen halka güvenmeye devam etmek.

Onların gözünde...

SEN!

Bizans Tekfuru'nun zulmünden ve baskısından, Süleymanpaşayı ve ahalisini  kurtracak Malkoçoğlu'ndan farksızsın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor