Süleymanpaşa belediye başkanı,yakışmayanı yapmakta neden ısrar ediyor?
TARIK ESKİ >

Süleymanpaşa belediye başkanı,yakışmayanı yapmakta neden ısrar ediyor?

Obskürantist kafa...

Bu kişilik yapısındakiler, bilginin doğru biçimiyle ya hiç ya da kısmen dahi olsa da başka kişiler tarafından bilinmesini-anlaşılmasını istemezler veya en azından doğru bilinmesinin üzerini örterek yanlış haliyle servis ederler..

Ekrem Eşkinat, bu bakımdan en başarılı örnek ve en belirgin haliyle karşımızda duruyor.

Obskürantizm!... bilinen adıyla KARANLIKÇILIK!

Diğer bir değişle de ''Aklın Yıkımı''...

Kavramları saptırıp, gerçekleri gizleyerek aydınlığın önüne engeller sermek, entelektüel çoğalımı engellemekten tutun da toplumun önündeki aydınlanmaya giden her deliği sıkı sıkıya kapatarak, toplumun aydınlanmasının önünü keserek kişisel veta kendi kısır çevresine yarar sağlamayı amaçlamak.

Kendisinin ve onu destekleyen azınlığın sosyal paylaşımlarına göz atan herkes görüyor.

Hala daha broşür ve afişlerinde yer verdiği İYİ Parti logosunu!

Sözüm ona, İYİ Parti tabanına yönelik mesaj... 

Arkadaş, İYİ Parti sırf senin yüzünden, senin samimiyetsizliğine olan tavrı nedenyle N'apı N'etti Büyükşehirde devam ettirme kararı aldığı ittifakı Süleymanpaşa'da yerle bir etmedi mi? 

Sen hala ne demeye ilanarında, paylaşımlarında İYİ Parti logosunu, milletin gözüne sokmaya çalışıyorsun?

Yoksa, kendi parti tabanının sana olan tepkisinden ''kaçacak oyları'' o cenahtan, bu sayede yerine koymaya gayretinde misin?

Tamam, yapamadıklarını yaptım diye anlatmana, meclisin işlerini kendine mal etmene falanına filanına garip gurabaya yaptığın üç kuruşluk aş, beş kuruşlık üst baş işlerini ballandıra ballandıra reklam etmene  ses çıkartan yok. 

Son seçimde bu ilçeden,18 bin oy almış bir siyasi parti tabanının algısını bu kadar basit yönlendirmeye çalışacağın yönündeki ''Bilgi Karartma'' girişimine de sessiz kalmayacaklar emin ol.

Bırak İYİ Parti tabanını, kısmen ve şimdilik ''kendi partin'' sayılan çünkü oranın adayısın, CHP tabanı senden yaka silkeliyor.

Samimiyetsiz, yetersiz ve parti tabanına uymayan boyutta elitist, seçkinci, millete tepeden bakan, insanları sınıf ve statülerine göre ayrıştıran, ben bilirimci, öneriye ve tekliflere kapalı tavırların ve uygulamaların, insanların statülerini ve kişisel birikimlerini kendi lehine angaje ederek onları kendi amacına yönelik kullanan egoistçe ortaya koyduğun geçmişe dayalı samimiyetsiz hallerin...

Seni, halktan ve tabandan kopartmaya yetti de arttı. 

Şakşakçıların, goygoycuların sana bunları söyleyemezler.

Belu Başkanım der, arkandan ''nanik'' çekerler. En başından beri yaptıkları gibi.

Yapmayan birisi vardı, onu da liste dışına ittin. Deniz Taner!

Hal böyle olunca...

Eridin, tükendin ve duvara dayandın. keşke arkana halkı, vatandaşa, seçmene, partililerine ve sana her daim gerçekleri söyleyenlere sırtını dayayabilecek duruşu en başında yitirmeseydin.

Şimdi... 

Yandaşların seni düşürdükleri işte bu halinle, DOST, ARKADAŞ arar durursun. Bulamadığında  olmayanları olmuş gibi, yapılmayanları yapmış gibi, yanında olmayanları seninleymişler gibi konuşur, anlatır, gösterir MEDET UMARSIN

Kısacası, YAKIŞMAYANI YAPMAYA DEVAM EDİYORSUN!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor