Adem Dalgıç'ın adaylığını sadece Eşkinat değil, FETÖ'nün kılıç artıkları da istemezler...
TARIK ESKİ >

Adem Dalgıç'ın adaylığını sadece Eşkinat değil, FETÖ'nün kılıç artıkları da istemezler...

Bu ne korkuymuş...

Adem Dalgıç, madem bu kadar güçlü, bu kadar etkiliydi de neden adayınız olamadı?

He anladım, '' büyükşehire talipti''. Denediniz ama Süleymanpaşa için ikna mı edemediniz?

Yok, denemediniz  biliyorum.

Anlaşmanız mümkün değildi.  

Çünkü siz, Adem Dalgıç'ı iyi tanır, iyi bilirsiniz!

Yetkilerini ve sorumluluklarını asla size devretmez, asla sizin hükmünüzle iş yapmaz, asla sizin boyunduruğunuz altında ne kendi şahsiyetini ne de millet emaneti makamını SİZE PEŞKEŞ ÇEKMEZ! zaten başkanlığı döneminden bunu size defaat kere ispat etmişti.

Hal böyle olunca da sizin adayınız olamaması kadar doğal bir sonuç beklenemezdi.

Bu karakterdeki birisi karşınızda aday da olmamalıydı!

 İğne deliğinden geçerek bunu, ''sağladınız''... Geçtiğiniz o iğnenin deliği var ya, size o deliği işaret edenler ve sonrasında mihmandarlık edenler, hangi haspları, hangi mihraklarla nasıl planlayıp kotardılar ve son dakika ''gelişmeleri'' uzun değil, kısa zaman sonra teker teker gün yüzüne çıkacaklar.

Mesele o kadar derin ki aslında... Sadece Adem Dalgıç'la da sınırlı kalmayacak kadar derin. 

Dalgıç'ın adaylığı kime ne kaybettirirden de öte, aday olmazsa, adaylığı engellenirse kim veya kimler ne kazanırlar? FETÖ'nün kılıç artıkları dahil her ihtimal aklınıza gelsin diyerek şimdilik bu uzunlukta kısa keselim.

Merak eden araştırsın...

Son dakikada kimler kimlerle nasıl irtibatlara geçmişler, kimler Adem Dalgıç isminin önüne hangi merkezlerle irtibat kurarak set çekilmesi için hangi talimatları  kimlere vermişler. Bakılmasının, merak edilmesinin, araştırılmasının ne sakıncası olabilir ki? 

Bana göre, Dalgıç'ın adaylığını siyasi rakip olarak istemeyen tek başına Ekrem Eşkinat olamaz, o kadar sınırlamamak gerektiğine inanıyorum. Neye göre mi? Dedim ya merak edip araştıran herkes kolayca bunu anlayabilir. 

Benden söylemesi...

Başınıza BÜYÜK SIKINTI AÇTINIZ!

Keşke ADAY OLSAYDI! diye çok yakınacaksınız. 

Kim ne derse desin, belediye başkanlığı dönemi ve toplum içindeki konumu, duruşu ailevi yapısı karakteri ile herkes tek bir noktaya ne dudak bükebilir ne de tek kelime iyiden, kötüden söz edebilir...

Adem Dalgıç!... Bu siyaset çarkının dönmesini sağlayan kirli, yağlı, paslı tarafını ne kenarından, ne ortasından ne de ucundan tutan olmadı. 

Siyasetin temiz, ve ulvi yönünyle haşır neşir, iç içe olmaya özen gösteren ender rastlanan siyasi bir  tipoloji olarak orada bir yerde durdu, ''bekledi''.

 Futbol camiasında Can Bartu nasıl ki, SİNYÖR diye anılmaya devam ediyorsa, Tekirdağ siyasetinde de Adem Dalgıç aynı payeyi hak ediyor.

N'aptınız?...

İğnenin deliğinden geçerek Adem Dalgıç'ın adaylığını engellediğinizi zannediyorsunuz... 

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi, OY PUSULALARI BASILMADAN ''ADEM DALGIÇ'' İSMİNİ KENDİ ELLERİNİZLE O PUSULALARIN ÜZERİNE SİZ YAZDINIZ!... 

Haydi şimdi heveslendiğiniz, derdinizle dertlenin.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI