9/8 lik Ekrem Eşkinat stratejisi ...
TARIK ESKİ >

9/8 lik Ekrem Eşkinat stratejisi ...

Geride kalan beş koca yılın ardından ilk defa dokuz, sekizlik eşliğinde Aydoğdu Mahallesine, Roman'ların arasına ... ''bende sizdenim!'' geyiği ile göbek atmaya çalışıp, gerdan kırarak girmek.

Hangi yüzle?

Bırak Aydoğdu Mahallesini, Hürriyet mahallesi'nin bir kaç sokağı haricinde Süleymanpaşa'nın hangi sokağına girersen gir veya girmeye yüzün varmış gibi yaparsan yap...

Ya yukardaki bu soruyla ya da ''yok artık, bu kadar da PİŞKİNLİK ..........'' tavrıyla karşılanıyorsun.

2014'te Aydoğdu'da Roman kızanlarını kucağınıza alarak o da ilk ve son kez olmak kaydıyla Serkan Kara'nın, Salih Pirbudak'ın ve diğer söz sahibi bir kaç kişi sayesinde pirim yapmıştınız.

Sonuç!... Söz verdiğin, süreç boyunca yanından ayırmadığın diğerleri gibi Aydoğdu'nun yerel yönetimlerde sesi, sedası olması beklenen Serkan Kara'yı mendil gibi silkeleyip bir tarafa atıverdin. 

2014 Nisan'ından itibaren makyajınız aktı ve  Aydoğdu'lu Romanlar senin ve efradının gerçek halinizle yüzleşmekte gecikmediler. 

Seyyar balıkçı esnafıyla başlayan yüzleşme süreci, o mahalledeki seyyar diğer esnaflar ve bir göz odada 10 kişi yaşamak zorunda olup odalarını başlarına yıktlarınızla devam etti.

Şimdi mi?...

Yine aynı senaryo!... 

2014'ün  aynısı, kopyala yapıştır ve Romanları yine Serkan Kara üzerinden ''kafalama operasyonu!'' ... Yaz Serkan'ı iki dünya bir araya gelse meclise giremeyeceği 18 veya 19 cu sıraya ardından seni danışman, seni koordinatör, seni yetkili, seni etkili diye ''seni'' ile başlayan parmak parmak balları sürün, sürdürün Serkan Kara'nın ağzına o da parmaktaki bala kanıp yine 2014 senaryosundaki gibi etrafında ona ne kadar inanan, güvenen, ona umut bağlayan, onda gelecek gören, çare arayan, iş aş bekleyen herkese ... Çare, iş, aş, derman vaat etsin.

Yetmedi... Serkan Kara'nın ''son kullanma tarihi'' bitmedi ve onu son bir şeye daha alet etmek vardı sırada.

O da... Beş yılı boyunca, yolundan geçmediğin, kahvesinde çayından içmediğin Aydoğdu Mahallesine ''girebilmenin yolunu'' Serkan'a açtırmak...

Serkan'ı KOÇ BAŞI olarak son bir daha '' değerlendirmek'' ... tabiki, 9/8 lik eşliğinde ...

Romanlar bundan anlar, Romanlar buna kanarlar, Romanları böyle tavlamak kolay türünden köhnemiş ''azımsama kurnazlığı'' sözde stratejisi ile gerdan kırarak, belden kıvırarak mı olmalıydı?

 Süleymanpaşa'da 14 bin 500 Roman oyu var! 

Tamamı da Aydoğdu Mahallesinde kümelenmeyen Zafer, Çiftlikönü ve TOKİ evleri olarak dağılan bir oy potansiyeli söz konusu. 

Hadi, oralarada 9/8 lik eşliğnde gir bakalım. 

Aydoğdu'da, yarısı partili yarısı beklentili yarısı da gönülden bir kaç yüz kişiyle kendiniz çalıp kendiniz kıvırttınız ya diğer mahalleler  içinde kesin bir planınız vardır. 

Sonuç olarak...

Aydoğdu mahallesi veya başka mahallelerdeki Roman oylarına 5 yıl boyunca mahalleye uğramadan, seçime on beş gün kala iki cümbüş, bir klarnet, bir darbuka ve davulla TALİP OLAMAZSINIZ!...

Olmaya cüret edersiniz ama sonuç sizin için hüsrandan öteye gitmez.

Kaldı ki, 9/8 lik bile size yakışmıyor. Çünkü siz onu sadece GÜZEL KIVIRTMADAN İBARET zannediyorsunuz.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor