Sessiz ama ''çok iyi götürenler'' de var...
TARIK ESKİ >

Sessiz ama ''çok iyi götürenler'' de var...

Hangi taşı yerinden hafifçe oynatsan altından mutlaka bir şeyler çıkıyor.

Gün geçmiyor ki, yeni yeni şeyler duymayalım, işitmeyelim, önümüze BELGELİ bir sürü yamuk, yumuk işlerle ilgili konular gelmemiş olsun.

Bazılarıyla ilgili ya belge konuyor önümüze ya da görüntüler...

Belgesi olmayan iddiaların bini bin para.

Onların da belgeleri kurumların içinde bir yerlerde zaten duruyor ve biraz deşelediğinizde sapır, sapır önümüze dökülüyor.

Aklınıza illaki yolsuzluk, kayırmacılık falan gelmesin. iyi yürüyen, tadında yapılan işler de mutlaka vardır diye düşünmek isteyerek...

Örneğin,

Büyükşehir Belediyesinde, bildiğim sıfatıyla GENEL MÜDÜR Ali Osman Yaşar Beye bir kaç soru sormak isterim.

Ardından, daha önce başka birimde görevliyken şimdi TEKPARK A.Ş'de görevli Mehtap Hanıma da bir kaç soru sormadan geçmemek gerektiğine inanıyorum.

O kadar kişiye soru sormuşken, Birlik Yem'in başındaki isim Solmaz Bey atlanamaz, ona da bazı sorular sormak isterim.

Her önünüze gelen... Yolsuzluğa, usülsüzlüğe veya irtikap işlerine karışmış değil ya, işini doğru yapan, başındaki veya sorumluluğundaki birimi ''iyi götüren'' bir sürü isim var ve bunların da ''emekleri'', ''çabaları'' karşılıksız kalmamalı.

Yukarda ilk aklıma gelen isimler... Ali Osman Yaşar Bey, Mehtap Hanım ve Solmaz Bey gibi işi ''götüren'' insanlara sorularımızla baş vurup başarılı öykülerini,  nasıl ''götürdüklerini'' de kamuoyuna yansıtmamız gerekiyor.

Bu gün yarın kendilerinden randevu taleplerimiz olacak. Umarız iş yoğunlukları arasında randevu talebimize olumlu yanıtlar alırız ki, biz elimizdekillerle yetinerek onların işlerini nasıl başarıyla ''götürdüklerini'' yorumlamak zorunda kalmayız.

                                                                *         *         *

Uzunca bir süredir üzerinde önemle durduğumuz konu...

HAFRİYAT! 

İnsanın aklına durgunluk verecek boyutlardaki rakamlar ve ilişkiler yumağı ile karşı karşıyayız.

Süleymanpaşa'da mı?... diyeceğiniz ve ağzınızın bir kaç kere kapanıp, kapanıp tekrar açılacağı ve bir süreliğine öylece, açık kalacağı boyutlardaki HAYRET verici konu olduğundan emin olun.

Buz dağının görünen kısmı ve görünmeyen kısmı diye benzetme vardır ya herkesçe abartmaya maal vermemek adına kullanılan...

Süleymanpaşa'da ki HAFRİYAT konusu da tam o tabire cuk! oturan bir hal almış.

Resmi makbuzlar hiç alakadarsız insanların ellerinde lahana yaprağı gibi dolaşıyor.

Resmi döküm alanlarına dökülen hafriyatların metreküpleri olduğundan çok çok fazla gösterilerek yapılacak KAÇAK veya USÜLSÜZ DÖKÜMLERE zemin hazırlanıyor!... İddiaları 

Yasal zorunluluk olan hafriyat kamyonlarına takılması şartı getirilmiş kamyon veya hafriyat tırlarına uygulanmayan ÇİP zorunluluğuna aykırılıklar...

Daha neler neler....

Üzerindeyiz!


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI