Günümüzün Don Kişot'u, Ekrem Eşkinat...
TARIK ESKİ >

Günümüzün Don Kişot'u, Ekrem Eşkinat...

Belediye ''başkanı'' düşünün

Görev süresinin son günlerinde, hala daha kaldırımlara park eden araçlara engel olmak adına demir baba mı yoksa beton baba mı yapalım diye çare arayışında olsun.

Kurduğu belediye şirketi her yıl zarar ederken, ''kar etmek için kurulmadı ki'' diyerek konuyu sanki zarar etmek için kurulmuş umursamazlığında lakayt bir cevapla geçiştirsin.

Bu şirketi pazarlamayı düşündüklerinin sinyalini de alttan alttan veriyor. Yoksa bile, isteye mi şirketi zarar ettirdiniz, pazarlanmasına doğacak tepkilerin önünü alamak mı zararın altındaki gerçek neden?

Beş yıl boyunca ''engellenmiş''!...

Projelerinin önü sürekli kesilmiş. O nedenle de hiç bir vaadini yerine getirememiş.

Kadir Albayrak, bütün beyanatlarında neden bunun tam aksini söylüyor. İktidardan gelen desteği, teşviği asla inkar etmedi, dedikodu da yapmadı, yerine getiremedikleri için iktidara iftira da atmadı. Sana mı iktidarın garezi?... Yoksa kendi kendine mi gelin güvey oluyorsun?

Beceriksizliklerinin, programsızlıklarının suçlusu iktidar mı? Yemezler!

Belediye bütçesindeki ozondaki kadar büyük delik neden/nasıl meydana geldi?

He tabi, ülkedeki genel ekonominin düzensiliğinden dolayı değil mi...

Daha bir kaç ay önce, doğduğun evi fotoğraf müzesi haline getirmek adına kaç milyon Lira masraf ettirdin belediyeye? Ekonomik dar boğaz neden umurunda olmadı?

Dünyanın merkezinde çektirdiğin fotoğraflar sosyal medya hesaplarınızda boy boy yayınlandı ve oraya gidişinde belediye bütçesinden kaç bin lira kullandın?

Yurt dışı gezileri için senin ve beraberindekilerin ceplerinize, bu şehrin insanları kaçar Lira ''harçlık'' koydu?

Aldığınızla övündüğünüz ''sözde'' ödülleri size veren kurumların kurucu, danışman veya yetkililerinin şirketlerine kaçar yüz bin Liralık işler, ihaleler verdiniz?

Seçilmeden önce, bu kadar yol yapmanın gerektiğinden haberdar olamayan ''başkan''... O renkli renkli ilkokul okuma kitabı formundaki cicili bicili projeler kitapçığını nerede hazırladın? Dünyadan değil ama Şehrin Emini olmaya aday olduğun yerden bi haber mişsin!

Yeni Zelanda'da manyak katil, İstanbul'u ''Konstantinopolis'' diye isimlendirirken...

Sen,Yüz yıllardır üzerinde yaşadığımız, uğruna yüz binlerce can vererek kazandığımız şehit kanıyla sulanmış yurdun adına RODOSTO, BİZANTE diye, diye yıllardır sempozyumlar, yarışmalar, konserler, organizasyonlar düzenliyorsun. 

''Benim belediyem değil hepimizin belediyesi''...

Şimdi öyle mi oldu?

Zaten senin tek başına değildi ki, belediye!

Özel kaleminde görevlendirdiğin bir ''hanımefendi'' ile birlikte uzunca bir dönem birlikte yönettinizi bilmeyen/duymayan/dillendirmeyen mi kaldı?

Tekirdağ Spor!

Hala daha, ''önümüzdeki dönem alt yapıya önem verecez'' edebiyatındasın.

Cumhur İttifakının AK Parti adayı Cüneyt Yüksel;'' Tekirdağ Sporu bünyemize alacağız.'' derken sen alt yapıdan söz ederek topu orta sahada çevirmeye devam ediyorsun. Geride kalan yıllarda nerelerdeydiniz? Aynı Cüneyt Yüksel; '' Biz belediye meclisine sunduk, Tekirdağ Sporu belediye bünyesine alalım önerimizi meclise yöntemi, yolu, çaresiyle getirdik ama Ekrem Eşkinat ve dolayısıyla CHP bunu kabul etmedi.'' diyor.

Yalanlayabiliyorsan yalanlasana!

Belediye ''başkanı'' düşünün...

Cervantes'in, İncilden sonra dünyada en çok okunan kitabı ünvanını hala elinde bulunduran 1605 yılında yazdığı eserindeki ana karakteri...

DON KİŞOT! olarak...

Günümüz Süleymanpaşa'da karşımıza çıkmış olsun.

 Sancho Panzası da var yanında, beyhude sevgilisi aşık olduğu kadın Dulcinea'da...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”