Başlangıç mı, Son mu?

Başlangıç mı, Son mu?

Sonun başlangıcı mı yoksa başlangıcın sonu mu? İşin içerisinden çıkabilmek gerçekten çok güç. 7 Haziran akşamı bu iki sorunun net cevaplarını almış olacağız.

Partiler ilk raundu seçim beyannamelerinde tamamladılar. Ardından seçim beyannamelerinde yer verdikleri vaatler üzerinden tartıştılar ki böylece ikinci raunt tamamlanmış oldu. Meydanlara inişle birlikte üçüncü raunt gongu çaldı. Ardından gelen Tv reklamları. daha geniş kitlelere mi yoksa sadece kendi kitlelerine, kendi seçmenlerine mi yönelik orası tartışılır biçimlerde hazırlanmış reklam spotları biri biri ardına Tv ekranlarında döndürülmeye başlandı.

Televizyon reklamlarında öne çıkan AK Parti üstünlüğü tartışılmaz.

Şimdi hiç kimse bana onların paraları bol, ayakkabı kutularındaki paraları harcıyorlar gibi basit, komik, kolay eleştiriler yapmasın. İşin maddiyat boyutundan yaklaşmıyorum. Siyaset boyutu ise beni hiç ilgilendirmiyor. Ben, mesleki açıdan yaklaşıyorum. Kendi beceriksizliklerini, kendi yetersizliklerini sürekli başkalarının yapıp ettiklerinde aramak, kendi hatalarını başkalarının hataları üzerinden örtmek işe yaramadı, yaramıyor, yaramayacağı da kesin. O bakımdan tarftarca yaklaşımları bir yana bırakarak okuyun yazımı.

Prodüksiyon, etkileyicilik ve yayıncılık açısından hedef kitleye etkinizin ulaştırılması gibi bir çok yönü ile bakınca her şey çok net göze çarpıyor.

CHP nin reklamlarında insanlar bir kaç kişi bir araya getirilmişler ve o insanlara; Bu sefer CHP ye oy ”verebilirim” dedirtiliyor. Güvensizlik, kerhen, ehven_i şer, aklımın ucundan geçmezdi ama gibi algılar içeriyor. Katılırsınız katılmazsınız ama benim bu konuda fikirlerini sorduğum onlarca CHP li seçmende de aynı algı belirmiş. CHP ye oy vermeyi düşünüyorum. Dedirtiliyor. Daha önce aklında yokmuş ama bu sefer verebilir (miş). Daha kesin, net değil (miş).

Bu raunt kesin AK Partinin.

Ama son raunt yani sandık esas belirleyici. Hiç şüphesiz ki seçmenin iradesi kaçınılmaz gerçeği, sonucu tescil edecek.

Kalanını, artanları, eksilenleri 8 Haziranda hep birlikte ortaya koyacağız. Nedenleri, nasılları uzun süre tartışılacak.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor