Mehmet Nuri Saygun ve Aydın Kurban ikilisi...
TARIK ESKİ >

Mehmet Nuri Saygun ve Aydın Kurban ikilisi...

Talip olurlar mı, kabul ederler mi bilmem... 

Kendileriyle tek kelime dahi konuşmadım ve görüşlerini almadım.

Ancak, 

Süleymanpaşa ilçe ve Tekirdağ il başkanlığı için hangisi hangisini üstlenir veya taşın altına elini sokup görev kabul eder bilinmez ama...

Aydın Kurban ve Mehmet Nuri Saygun ikilisi bu ve önümüzdeki dönem adına CHP parti örgütlerinin gereksinim duyacağı iki isim gibi geliyor.

Liyakatları ve parti örgütü içindeki konumları bakımından bu ikilinin bir araya getirilmeleri sağlanabilirse ki, neden olmasın... CHP, önemli merhale kat etmek adına, çok önemli bir iş yapmış olur.

Mehmet Nuri Saygun'un; İl veya ilçe başkanı olursa... Bunu Milletvekili olmak için fırsata dönüştürmeye çalışır mı? Hiç zannetmem! O yönde bir egosu veya tasarımı olsa zaten Milletvekili olduğu süreyi diğer bazıları gibi ''goygoyla'' tüketir ve dönemin genel başkanının kravatını bile kendisi bağlayarak 2. defa aday ve kesinlikle yeniden vekil olması içten bile değilken, buna tevessül etmemiş bir siyasi profil olarak hala anılıyorken yılların ardından kariyerine asla leke sürdürmeyeceğinden eminim.

Aydın Kurban; Siyasetçiliğini eleştiremem çünkü siyaset yaptığına hiç şahit olmadım. İdealizm derseniz, kitap yazsa baş ucu kitabı olur. ''Örgütçülük için biçilmiş kaftan.'' Siyasetten asla ikbal ummamış, asla kişisel menfaat umarak siyasette yer almamış bir isim olduğuna neredeyse tüm CHP tabanı şahitlik edebilir. 

Bu iki isim... Aydın Kurban ve Mehmet Nuri saygun!

Sadece parti içi yapının ayağa kalkması ve uzun süredir sessizliğin derin örtüsünün CHP üzerinden aralanması adına değil, genel siyasetin yürütülmesine verebilecekleri ahenk bakımından da gerekliler.

Kimin ne hesabı var, kimin nasıl bir gelecek siyasi angajmanı var veya dengelerin korunması adına kimler kimlerle iş tutuyor... Gibi klasik ve sıradan, sürüden kişisellikeri bir yana bırakarak irade koyabilecek yürekliliğe ve bağlılığa sahip olanların bu önerimi ciddiye alacaklarından eminim.

Tekrar etmekte fayda var...

Ne Aydın Kurban'la ne de Mehmet Nuri Saygun'la bu konuda tek kelime dahi etmişliğim ve hatta her ikisiyle neredeyse 6 aydır bir araya glmişliğim dahi yok.

Benimkisi, RP atmadan reçete babında öneriden ibaret.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor