Truva Atının dizginleri kimin elinde?
TARIK ESKİ >

Truva Atının dizginleri kimin elinde?

Aslında neler oluyor?

Davutların Ahmet'i ile başlayalım.

Hayali partisinden çok AK Parti siyasetine ''yön vermeye'' gayret ettiğini açıkça görüyoruz ki, gidişatı VAHİM! diyerek... Sadrazamlığı döneminde Alman Şansölyesi tarafından ağızına sürülen bir parmak balın tadı hala damağında kalmış görünüyor. Alman Ekolünün, Münih hattından beslenmeyi umarak kendi çapında ve kendi ekseninde çırpınıp duruyor.

Akşener...

En son, Babacan'ın kurması beklenen olası partisi için verdiği mesajını iyi okumak gerekiyor. 

Akşener, satır aralığında mesajının manşetini;''CHP ile ittifakımızı bozan taraf biz olmayacağız.'' diyerek atarken biz bunu nasıl okumalıydık?

 CHP, SP, HDP ve İP ittifakı ilk darbeyi ''SAĞ YANINDAN!'' alacak... diye yorumlarsak yanılmış mı oluruz?

  Akşener faslını kapatmadan... Önemli diğer bir analizimizi  paylaşarak, önümüzdeki süreçte İP'de Yavuz Ağıralioğlu ismine Dikkat! diyelim ve şimdilik bu faslı da geçelim.

Kronik CHP ciler cephesinde olan biten mi...

Büyük bir çoğunluğu hala farkında olamadıkları  aslında ''İSMETİST'' ama  görünüşte KEMALİST  görünümlü güdümün girdabı içindeyken... Kılıçdaroğlu'nun ''maslahat'' malzemesi olarak sunmak ve faydalanmak zorunda olduğu/ onları da bu zorunluluğa ittiği gerçeğinden fersah fersah uzaklarda... Kimdir, nedir, necidir, kimlerledir, nerelerden gelmiştir gibi ve dahası nereye güdümlenmiştir detaylarını irdelemedikleri İmamoğlu peşinde umutlanarak ''seyirtmeye'' devam ediyorlar.

Oysa ki, mezhepçilik merkezli marjinal bir mecraha sürüklenirken tek yol arkadaşları olarak etnik takıntılı HDP ile başbaşa kaldıklarının/bırakıldıklarının ve yalnızlaştıklarının farkında değiller.

Babacan'cılar...

Kısa bir zamanın ardından, HUZUR İTTİFAKI! deyimi Türk siyasi jargonunda sürekli duymaya başlanınca bizim bu analizimiz akıllara gelir mi gelmez mi bilinmez ama gerçek olan bir ayrıntı var ki, bu gerçek herkesin gözünden büyük bir ustalıkla kaçırılıyor.

 Daha önemlisi, yüz yıldır uykuya çakilen TÜRK DERİN DEVLETİ, bin yıllık DEVLET GELENEĞİNİN gereğini yerine getirmek üzere böylesine önemli bir stratejiyle... ŞAHLANDI!

 TRUVA ATI nın dizginleri kimin elinde? 

 

Sorusuyla bu faslı kapatmadan önce...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerindeki, beyanatlarındaki ve çıkışlarındaki kronolojiyi dünden bu güne tüm yönleriyle tarafsız, güncel siyasetin uzantılarından uzak ve analitik biçimde takip edenlerin GELECEK HAKKINDAKİ UFUKLARI ÇOK DAHA AYDINLIK OLACAKTIR!...

Tavsiyemizi yenileyelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor