Mustafa Şentop ve Faik Öztrak, ikisi de Tekirdağlı ''AMA!''...
TARIK ESKİ >

Mustafa Şentop ve Faik Öztrak, ikisi de Tekirdağlı ''AMA!''...

İki siyasetçi...

Kisi de Tekirdağlı!...

İkisi de partilerinde önemli ve söz sahibi siyasetçiler. 

Mustafa Şentop, T.B.M.M Başkanı.

Faik Öztrak, partisinin genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü.

Aralarındaki fark mı...

İki Tekirdağlı siyasetçinin arasındaki farkı belirleyen en temel ayrıştırıcı özellikleri...

Birisinin yerli ve milli duruşu, diğerinin ise tam aksine yerli ve milli menfaatlerimizin karşısındaki tüm faktörlerle içiçe olma hali.

Öztrak'ın bürokrasideki yükselişi ve siyasete aktif olarak dahil edildiği dönemden bu yana parti politikaları bağlamındaki aktivitelerinin kronolojisiyle zaman kaybetmeye gerek görmeksizin daha bir kaç gün önceki son hale dikkat edildiğinde gerçekle yüzleşmek kolaylaşıyor.

Almanya'da bir etkinliğe katılan Faik Öztrak'a, arkasındaki Türk Bayrağı ve Gazi  Mustafa Kemal portresinin önünde zırnana ''Kürtçü bir FAŞİST'' olduğu anlaşılan yaşı yetmişin üzerindeki bir herif adam akıllı verip veriştiriyor.

Demirtaş'ı hapse atmaktan tutun da Barış Pınarı Harekatıyla devam eden hazmedilmesi olanaksız hakaret dolu lakırdıları Öztrak'ın yüzüne karşı salyalarını akıta akıta havkırıyor.

 Türk siyasetçinin,Türk Bayrağının önünde teneşire bir sıkımlık canı kalmış Kürtçü bir faşistten bu hakaretlere tahammül ettiğini izlemek her ne olursa olsun insanın canını acıtıyor.

Kaldı ki, o siyasetçi Tekirdağ Milletvekili ve meclis kürsüsünde ettiği yeminle Türk Milletin'in adına görev yapan, dedesinin İstiklal madalyası ile seçim meydanlarında kasım kasım kasılan birisiyse acı daha da hissedilir oluyor.

Mustafa Şentop ve Faik Öztrak, İkisi de Tekirdağlı ''AMA'' başlığının ''AMA'' dan sonraki kısmı budan sonra başlıyor.

 Öztrak'ın acziyeti ve suskunluğunun ardından, Tekirdağlı olarak yüreklerimizin sıkıştığı, kalplerimizin buruştuğu anın akabinde imdadımıza Sırbistan'da yapılan PARLAMENTOLARARASI BİRLİK TOPLANTISI nın haberi yetişti.

 T.B.M.M Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un kürüsüde, PAB genel kurulunda batılı ülkelerin çifte standartı hakkında Türkiye'nin verdiği önerge hakkındaki konuşması...

Şentop'un konuşması esnasında sesindeki titreme bizlerin boğazını düğümlerken onunla birlikte bizlerinde tüğlerini diken diken eden vakur, kendinden emin, tutarlı ve neyi neden yaptığını ortaya koyan kendinden emin duruşunun getirdiği akademik tecrübesiyle birlikte salondaki herkese hem tarihsel hem de güncel sosyolojik, politik bir ders verme tarzı... Vurgularındaki kararlılığı, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI OLARAK HAYKIRMASI, Dünya, Avrupa ve mazlum milletler coğrafyasıyla birlikte TEKİRDAĞ'DA karşılık buluyordu.

İşte... başlığın ''AMA'' ayrımı bu kadar net ve açık. Ama asla ''basit'' değil.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor