Ekrem Eşkinat ve ''sevenlerinin''...
TARIK ESKİ >

Ekrem Eşkinat ve ''sevenlerinin''...

Dünkü yazımı okuyanlar soruyorlar... ''Eski milletvekili Emre Köprülü CHP il başkanımı olacak?''

Orasını, buradan kestirebilmek imkansız.

Süleymanpşa ilçe kongresi işte bu nedenle çok önemli.

CHP'nin derinlerindden gelen mesaj ''şimdilik'' kaydıyla bu yönde. Değerlendirme yapan ileri gelen CHP'lilerin görünürdeki gelişmeler ışığında ''ağızlarındaki bakla'' bu.

Siyasetin son 24 saati dahi neler getirir, neler götürür bilinmez. Temkinli konuşmayı seçen ancak son gelişmeleri yorumlama yetisine sahip CHP'li bazı ''işi bilenlere'' göre suyun yönü henüz belli olmasada,  Emre Köprülü'nün stratejisini Çorlu, Çerkezköy ve Hayrabolu ilçe kongreleri üzerinden belirliyor görüntüsüne rağmen esas amiral gemisinin Süleymanpaşa ilçe kongresi olduğu yönünde kuvvetli öngörüler var.

Deneyimi, parti örgütü içineki saygınlığı ile Emre Köprülü'nün CHP Tekirdağ İl Başkanlığı yarışına katıldığı takdirde ipi göğüslemesi için hiç bir engele takılmayacağı kesin gibi görünürken, bu bağlamda Süleymanpaşa'nın kendisine vereceği destek çok önemli. Spor dahil siyasetle süregelen o malum ve meşhur rekabet CHP'de örgüt içi yarışa da yansır mı bilinmez. 

Bu arada merak edilen diğer bir konu...

Ekrem Eşkinat ve ''sevenlerinin'' ve dahi onu hala belediye başkanı zannedenlerin Süleymanpaşa ilçe kongresi öncesi tutumları hangi adaydan yana?

Cevap, (E) şıkkı. HİÇBİRİ!...

Çünkü onun ve ''sevenlerinin'' ilçe başkan adayları ''kendi yanındaymış'' görüntüsü vermesinden tedirginlik duyuyorlarmış.

Bu değerlendirmeyi yapan bazı CHP'lilere göre ise ... Eşkinat'ın da rotası ''eski Milletvekiline'' il başkanlığında destek verecek olan Süleymanpaşa ilçe başkanı adayına dönükmüş. 

5N1K...

Bu günlük bunları analiz etmemize, yorumlamamıza ve sizlerle paylaşmamıza ön veriyor.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor