CHP, FETÖ kıskacında...
TARIK ESKİ >

CHP, FETÖ kıskacında...

Lafı eveleyip, gevelemeye ne gerek var anlamış değilim.

Bir kaç cılız çıkış dışında hiç kimse... 

Neden,''BU FETÖ TEZGAHIDIR!'' demez, diyemez?

Kime kurulduğu hiç önemli değil. Kimin işine yarayacağı önemli.

CHP''ciler'' dillerine dolamışlar; ''FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın'' teranesi almış başını gidiyor.

Oysa, gerçek CHP'liler işin vehametinin farkındalar.

 FETÖ ile olan göbek bağları o kadar ortada ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği açık yürekliliğin, halka karşı mertliğin aynısının kendi tepe kadrosu tarafından da gösterillerek FETÖ ile aralarındaki ilişkinin ''aldatılmışlık'' olarak tarif ve itiraf edilmesini bekliyorlar.

Ne alaka mı?

Yakından alaka... 

CHP tabanı içinde gerçekleri apaçık gören kitlenin beklentisi asla gerçekleşmez/gerçekleşemez ve o itiraf veya samimiyet asla gelmez, gelemez. Çünkü 17/25 dönemi öncesi hatta sonrasında devam eden o bağ hali hazırda devam ediyor.

Amaç ne CHP'yi bölmek ne de CHP içinde kargaşa yaratmak. İşin rengi çok daha farklı. Bildiğiniz gökkuşağı gibi rengarenk.

CHP genel merkezi bu gerçeği bal gibi biliyor. Ne var ki kasa fişini ''saraya'' KÜLLİYEYE kesme saçmalığında israr ediyorlar.

Akılları başlarında mı değil yoksa bu analizi yapmaktan mı acizlar? Tabiki hiçbiri değil. Her şeyin farkındalar.

Sadece, göle çaldıkları maya tutmadı. 

Gelişmelerin seyrine dikkat etmek gerekiyor.

Rahmi Turan, yazısını Londra'dan yazmış. İmamoğlu'da o sıralarda Londra'da.

Diyeceksiniz ki İmamoğlu'nun bu tezgahtaki rolü ne? Rolü olduğunu söylemiyorum. O zaten en başından bu yana Figüran!... Chatham Hose'da çekilmiş fotoğrafını siz yorumlayıverin.

Chatham House! de ne/neresi?... Orta Doğu'yu parçalamakta görevli,Sykes-Picot haritalarını çizdiren, Sevr'in maddelerini belirleyen İngiliz derin devletinin akıl kulübü. İmamoğlu son Londra gezisinde burada fotoğraflar çektirip yetkililerle ''derin sohbetler'' ediyor. Hatırlatmada fayda var, Chatham HouseAbdullah Güle'de ödül veren kuruluş. Tesadüh o ki, İmamoğlu'nun fotoğrafı da Gül'ün duvardaki fotoğrafının altında çekilmiş. 

Bunu kısa bir not olarak belirttikten sonra...

CHP'de genel başkan düzeyinde ve hatta genel başkan yardımcıları ve PM üyeleri katında FETÖ firarileri ile yurt içinde ve ABD'de çekilen fotoğrafların hiç birisi ''hatıra'' niteliğinde olmasa gerek.

Çoğu kimseye göre ütopik gelebilir... Ancak aklınızda bir köşede dursun.

Bu işin içine CHP''cilerin'' ortak edildikleri tezgahtaki çekişme henüz fark edilmemiş istihbarat savaşlarının izlerini taşıyor.

CIA ve MI6 ve başka istihbarat kurumları kendi derin devletlerinin planları dahilinde Türkiye üzerinde geliştirdikleri stratejilerini devreye sokmanın mücadelesini veriyorlar.

Hatırlayalım mı?...

Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen öncesine gidelim. Ve Abdullah Gül, Meral Akşener çekişmesine dönelim.

ABD ve İngiltere arasındaki diplomasi tarafiğini hatırlayalım.

İngilizler, Gül için bastırırken Amerika neden Akşener'de israr etti dersiniz?

Yüz yıldır Türk siyasetinde etkin olmaya çalışan iki güç bir kez daha karşı karşıya gelmişlerdi. Aradan çıkan Alman ekolünün temsilcisi görünümündeki aslında son dönemde Amerikan demokratlarına savrulan CHP'nin tepesinin olmasa da yerli, milli tabana yönelik isim olan Muharrem İnce üzerinde mecburi karar kılındı.

O günlerde basının karşısına çıktığında; ''benim üzerimde anlaşma sağlanırsa aday olurum.'' diyen Abdullah Gül aslında ABD ve İngiltere arasındaki anlaşmayı kastediyordu. Kamuoyu bunu; Millet ittifakının aralarındaki anlaşma'' zannediyordu.

Devam edeceğiz. 

Yazılarımda fotoğraf kullanmam. Ancak sizlere fikir vermesi ve yazının bütünü üzerinden analiz yapmanızı kolaylaştırması açısından belki ilk kez fotoğrafla yazıyı destekleme gereği duydum.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor