Gün Yunus değil, Yavuz olma günüdür.
TARIK ESKİ >

Gün Yunus değil, Yavuz olma günüdür.

Türk işi muhalefet... ''Siz gidin birazda biz yiyelim'' anlayışındaki, Nasrettin Hoca'nın dediği gibi ''ver şu kaşığı birazda biz ölelim''ciliğin var olduğu, sürekli kabuk değiştiren muhalefet neden ciddiye alınsın.

Alınmaz çünkü muhalefete oy veren kitle kendi ideolojisinin farkında değil.

Nasıl olsun ki, Engels'ten devamla, Karl Marx sayesinde yola çıkıp Lenin'in devşirdiği sosyalizmin gölgesinde yetişen menşevist akımın Stalinle ve Mağo gibilerinin arkasına takılıp Kastro ve Che Guevara ile yönünü bulmaya çalışan akımın ülke içindeki sözüm ona ''sosyal demokratları'' ile yolunu bulamamış buram buram kapital için ''sakalının peşinde koşan rant hokkabazları''...

 ''Sosyal demokrat'' olduklarını unuttuklarından olsa gerek bu tabiri hiç ağızlarına almaz, anmaz kendilerini bu türlü tarif etmez oldular.

En azından onlar, kendilerini uzunca bir süre öyle zannediyorlardı ve tüm uyarılara ve izahlara karşı kendilerini kapatarak ''sosyal demokrasi'' naraları atıyorlardı. 

Oysa ki, ne Atatürk ne de İnönü asla sosyal demokrat değillerdi. Şayet İnönü sosyal demokrat olmuş olsa, döneminde Demirel'le anlaşıp seçim kanununu değiştirerek TİP'in meclise girmemesi için çaba sarf etmezdi. Ortanın Solu! denen ucubelik bile litaretüre girmemiş olurdu.

Ekonomide ''sosyal demokrat'' kafayı sırf muhalefet ve seçmene şirinlik olsun diye dillendirenlere inananlara; İsveç'in liberal ekonomiye neden çark ettiğini ve Yunanistan'ın nasıl battığını incelemelerini tavsiye edelim.

Dönelim bizim muhalefete...

Kaynak yağmalamanın ve yağma için avuç ovuşturmanın bizdeki adı olmaktan başka hiç bir şey değil.

Sadece kaynak yağmalamak mı? Mevki, makam, sükse ve caka satmak tümü bir arada.

Bu noktada akla gelen yine Yunus oluyor.

Gezdim Halep ile Şm'ı,

Eyledim ilmi talep,

Meğer ilim bir hiç miş,

İlla edep, illa edep.

Yunus'tan anlamayana, Yavuz gibi olmak gerekiyor ki, bu gün ülke ve millet için gereken de zaten bu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI