Nedir, ne demektir, neresidir bu ŞEHİTLER TEPESİ...
TARIK ESKİ >

Nedir, ne demektir, neresidir bu ŞEHİTLER TEPESİ...

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü gurup konuşmasını izleyenler eminim yüzüne vuran öfkeyi, inadı ve kızgınlığı dikkatlerinden kaçırmamışlardır.

 Kahraman Mehmetçiğimiz, İdlib saldırısını püskürttükçe, Esede darbe üstüne darbe indirirken, ÖSO ile birlikte Türkmen Dağındaki kahraman Akıncılarımız, Rus destekli Esed ve İran çetelerine karşı başarı üzerine başarı kazandıkça... Türk Devleti'nin siyasi iradesi bögede ve dünyada sarsılmaz biçimde dimdik durmaya devam ettikçe...

Hâlâ, “Savaşmayalım”, “Barış iyi bi’şeydir” diyerek; öfkelerini, nefretlerini ve kinlerini yansıtmaktan geri kalmayacaklar.

Biz niye savaşıyoruz ki İdlib’de?!

Ankara Garı’nda, Suruç’ta, Sultanahmet’te, Beşiktaş’ın göbeğinde, AVM lerde bombalar patlamasın diye, Şırnak'ta, Diyarbakır'da, Cizre'de hendekler kazılamasın diye... Desek, illa ki bir karşı argümanları var.

Buna rağmen Türkiye ne yaptı?

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı ile YPG/PKK’ya, DEAŞ’a ve kendi ülkesinin insanlarını Rus, İran askerleriyle bir olup katleden Esed'e savaş açtı.

Bıraksaydık(!), o bölgedeki 14-15 ayrı ülkenin cirit attığı toprakları kafalarına göre pay etmelerini karşıdan avel avel izleyip onlarla ''barış içinde geçinip gitseydik''.

Sınırımız boyunca bölgeye yerleşen YPG/PKK, DEAŞ, Şebbiha ve Rejim bize mi saldıracaktı? Olacak işmiydi!... Kendi kendimize neden hallendik ki, durup otururken? Dimi ama!

Gelelim ŞEHİTLER TEPESİ vurgusuna.

Müslümanlar şehit olmayı, Allah’ın rızası ve hoşnutluğuna ulaşmak için bir vesile olarak görür!

Bu, sadece ve basitçe kuru bir temenniyi, duayı ifade etmekle yetinmek anlamını taşımadığı gibi; güçlü bir iradeyi, samimi bir gayreti, fedakarlığı, korkusuz bir mücadeleyi yansıtır.

İ’la-yı Kelimetullah, Din-i Mübin-i İslam, vatan ve bayrak, bağımsızlık ruhuna atfen ülke savunması gibi kutsallar sinsilesindeki... Adaleti, hakkı, hukuku sağlamak, zulmü, baskıyı, saldırıyı engellemek gibi amaçlar için mücadele etmek ve şehit düşmek en yüce makamlardan birine ulaşmak demektir.

Lafın, kelimenin manasının ve anlamının, içeriğindeki bütünlükten uzaklaşılıp, dünya gerçeklerinden farklı ''romantik'' duyguların algılayabileceği esaslardan çok uzaklardaki ''akıllar'' bu manaları geçek ve net halleriyle ne algılayabilirler ne de hissiyatlarına yansıtabilirler... Dillerine vuran; romantizmin sağladığı konformist ''bana dokunmayan yılan'' mantığından başka bir şey olmaz/olamaz.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor