Ampulden Kurtulma Adına Kandile Yağ İlave Edildi . . .

Ampulden Kurtulma Adına Kandile Yağ İlave Edildi . . .

Bu akşamın ardından geçecek altı ay boyunca her akşamın dün akşamdan daha rahat ve huzurlu geçmeyeceği kesinlik kazandı.

Kandille aydınlanma dönemi başladı. Ampulden kurtulmak adına kandile yağ ekleyenlerin akşamı bu akşam. Uluslar arası çirkef aklın ürünü, adına üst akıl denilen o akıl tüm bileşenleri kandırmayı başardı.

Bir yıl önce, yerel seçimler öncesi yazdığım bir yazıyı anımsadım. O yazımda, solun adresinin HDP olacağını, CHP nin solun adresi olmaktan uzaklaştırılacağının altını çizmiştim.

Bu akşamın mayhoşluğu kısa süre sonra geçtiğinde, ayılan kafalar gerçekleri gördüklerinde iş işten çoktan geçmiş olacak.

Genel çerçeve çizmek adına daha çok erken. Önümüzdeki hafta içinde  detaylı ele alınacak konular o kadar çok ki ama zamanı bu akşam değil.

Kandilin ve Pensilvanya’nın düdüğünü öttürenler, demokrasi kazandı nutuklarınız hiç inandırıcı değil. Hizmet ettiğiniz sahiplerinize mahcup olamamanın sevincini bu halka demokrasi zaferi diye yutturmaya çalışıyorsunuz. Gelecek günlerde çok daha derin değerlendirmeler yapacağımız zamanlar olacak.

İktidarı ve muhalefeti  el ele vererek kandilin yağını tamamladınız. Bravo sizlere.

Atatürk’ün askerleriyiz sloganı atanlara, Atatürk’ün piçleri diye havkıran zihniyetin büründüğü kuzu postunun içinde aslında neyin olduğunu bir kaç satırla anlatabilmek gerçekten imkansız.

Bu akşamın oy oranlarına baktığımda, ne o parti ne bu parti umurumda dahi değil. On yıllardır o dağlarda, o taşların ardında canlarını vatan diye vermiş canların, ana kuzularının ana babaları, çocukları geride bıraktıkları yetimleri gözümün önüne geldi.

Nankörlük, iki süslü lakırdıyla, iki süslü, püslü eşitlik söylevleriyle, kardeşlik teraneleriyle eş değermiş demek.

Bu gün sandıkta kandile yağ ilave eden gafiller, bundan böyle bu Vatanın tek bir karış toprağına basmanız dahi haramdır.

Ulusalcıyım diye kendilerini tanımlayanlar sırf ampulden kurtulma uğruna kandile yağ ilave edenler, çok yakında ne denli büyük bir siyasi hata yaptıklarının farkına varacaklar. Ama vicdanları bir ömür onları rahat bırakmayacak.

Seçimlerin asıl galibi demokrasidir diye övünen CHP sözcüsü Haluk Koç; Alışılmış sığıntı geleneğini bir kez daha dile getirmekten hiç yüksünmeden konuştu. Bu seçim oy oranları üzerinden değerlendirilmeyecek kadar önemliymiş. Tabi ne güzel bir kolaycılık değil mi sayın Koç. Kılıçdaroğlu Hükümeti kurabilecek hale gelmiş miş. Elin tuttuğu kuşla şakımaya bakın. Çok yazık çok. Ana muhalefet partisinin yaptığı konuşma bu mu olmalı. Tam bir hezimete kılıf bulma çabası, pişkinliği. Bu seçimin en büyük mağlubu Kılıçdaroğlu’dur ve CHP dir.

Kandilin yağının aydınlattığı yolda iktidar hesabı yapmayı içine sindiren bir CHP var. Bunu ben söylemiyorum. CHP sözcüsü Haluk Koç söylüyor. Hükümeti kurmaya hak kazanmışlar. Hangi seçim başarısı ile, hangi halkın size bu hakkı verdiğini düşünebiliyorsunuz? Çok yazık.

Diğer detayları önümüzdeki günlerde daha çok, daha geniş platformlarda tartışacağız.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor