Beni İlgilendiren Tekirdağ. . .

Beni İlgilendiren Tekirdağ. . .

Genel seçimlerin ardından Türkiye genelini enine boyuna ele almaya, ortaya çıkan sonucun orasını burasını çekelemeye koyulduk.

Ancak yerelde yani Tekirdağ’da neler oldu, neler olmakta, neler olacak?

Ülke genelinde yaşanılan forsmajör durumun Tekirdağ’a etkilerini geniş bir perspektife oturtarak ele almanın zamanıdır.

Siyasi belirsizlik biçimsel olarak muhakkak ortadan kalkacak ve olması gereken siyasi vücut bulacak. Ne var ki bu sürecin ardından umarım Tekirdağ, başlatılmış ve devam ettirilmesi gerekenler bakımından yatırımlar düzeyinde duraklama dönemine girmez.

On üç yıllık Ak Parti Hükümetlerinde aktarılan 10 katrilyonluk yatırımlara ve devam eden, projelendirilme safhasındaki işlerin akıbetleri ne olacak? Azdır, çoktur tartışabiliriz. belki bu 10 katrilyon değil 20, 30 katrilyon olmalıydı. Göreceli tartışmalar konumuzun dışında. Ancak, şahsi kanıma göre Tekirdağ’da merkezi hükümet tarafından yapılan yatırımlar duraklamaya girecektir.” Devlette devamlılık esastır geyiğine hiç girmeyelim.”

Parti önemli değil. Ancak ben kaygılarımı, Tekirdağ’ın aldığı yatırımlar düzeyindeki katkıların aksayacağı yönündeki endişelerimi saklı tutuyorum. Gönül ister ki gelecek iktidar tüm yatırımları aksatmadan sürdürebilsin.

Tekirdağ’da oy oranları üzerinden siyaseti değerlendirmenin anlamsızlığının altını çizmekte önemli fayda olduğuna inanıyorum. Siyasi tercihler düzeyinde, siyaseti değerlendirme ve algılama açısından Türkiye başka bir alem, Tekirdağ bam başka bir alem. Rakamsal ve yüzdelikler olarak baktığımızda Tekirdağ’ı çok ayrı değerlendirmemiz gerekiyor. CHP oyları kendi içerisinde geçişkenlikler gösterirken, Ak Parti oyları ve MHP oyları da kendi içerisinde farklı geçişkenlikler gösterebiliyor. O bakımdan, Tekirdağ seçmenine asla bağnaz, asla oy verdiği yerden kopamaz, kopmaz, körü körüne gider oyunu verir diyebilmek imkansız.

Ülke genelini derinden etkileyen siyasi belirsizlik algısı kısa sürede ortadan dağılacak ve yapılması gereken her neyse derhal yapılacaktır. Türkiye iktidarsız ve hükümetsiz kalmayacaktır. Siyasi hamaset içerikler taşıyan ilk açıklamaların yerini sorumluluk ve devlet geleneği baskısı alacak, sorumluluk ortaya koymakla yükümlü olanlar gereğini yerine getireceklerdir.

Kervan yoluna devam eder.

Yazımın başlığı; Beni İlgilendiren Tekirdağ.

Her kimi neresi ilgilendiriyorsa gereğini sandıkta yaptı.

Kürt seçmen iradesini kullandı. Sermaye kandile yağ takviyesi yaptı. İstanbul’un sosyetesi refahı HDP de görerek oy çoğunluğu ile tercihlerini belirledi.

İngiliz, Yahudi, Amerikalı, Alman benim ülkemde at oynatıp, milletime balans ayarı yaparlarken, ekonomime, yer altı zenginliklerime, dereme, ovama, dağıma, bayırıma göz dikerlerken, onlar daha doğmamış conisine, tonisine, ishakına, hansına torunlarına yeni bir  dünya hazırlarlarken, ben Tekirdağım için endişelenmişim çok mu?

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI