Suat Durmaz İzine Ayrıldı. İstifa Etmedi.

Suat Durmaz İzine Ayrıldı. İstifa Etmedi.

Göreve geldiği günden bu zamana dek 8 aylık görev süresi boyunca çok başarılı çalışmalara imza atan, Süleymanpaşa Belediyesi Kültür Müdürü Suat Durmaz’ın görevinden istifa ettiği yönündeki haberlerin aksine, Suat Durmaz resmi istifasını vermiş değil.

Merak konusu olan ise, izine ayrılan Suat Durmaz’ın izin dönüşü görevine devam edip etmeyeceği.

Basında, Durmaz’ın istifa ettiği yolundaki haberlerin içeriğinde, Ekrem Eşkinat’ın asistanı ile aralarındaki tartışma neden olarak yer alıyor.

Ekrem Eşkinat  açıklamasında, Suat Durmaz’ın izin dönüşü Büyükşehir Belediyesinde, başka bir göreve geçeceğini söylemiş. Ancak Suat Durmaz’ın böyle bir talebinin olup olmadığı ise bilinmiyor.

Suat Durmaz’ın izin dönüşü Büyükşehir Belediyesine geçiş noktasında talebi olursa eminim ki Kadir Albayrak bu talebe asla olumsuz yaklaşmaz ve Suat Durmaz gibi başarılı, ilkeli ve çalışkan birisini bünyesinde görevlendirmek isteyecektir. Albayrak, çalışkanları sever. Bu konu  henüz gündemde değilken doğmamış çocuğa don biçmek niye? Amam o donu, Ekrem Eşkinat  konu hakkında yaptığı açıklamada kendisi biçmiş.

Diğer taraftan Suat Durmaz’ın, Başkanın asistanı ile arasında yaşanılan tartışma sonucu izine ayrılması bana pek inandırıcı gelmedi. Belediyenin müdür seviyesindeki yetkilisi Başkanın asistanı ile neden muhatap olsun ki? Kaldı ki Suat Durmaz’ın karakter yapısına sahip ve okul müdürlüğü yapmış, devlet deneyimine sahip birisi asla o tür polemiklere girmez.

Bu konuda Eşkinat recon kesmiş.

Asistanımın sonuna kadar arkasındayım.

Bu açıklama oldukça iddialı.

Sonu neresi?

Başkan, bu polemik konusu üzerinden bir çok yere  mesaj mı yolladı?

Evet. Bence Ekrem Eşkinat bir çok ayrı yere mesaj yollamış.

Belediyenin iç yapısı, iç işleyişi bizi ne kadar alakadar etmeli? Şahsım adına o konuda iç işlere burnumuzu çokta sokmamalıyız diye düşünüyorum. Burada haber içeriği olan, bir müdürün başkanın asistanı ile tartışmasının ardından istifa noktasına gelmesi. Bunun dışında belediyenin iç işleyişi bizi çok alakadar etmemeli.

Suat Durmaz niteliklerine sahip birisi başarıyla yürüttüğü görevinden istifa etme noktasına getirilmişse, canına tak etme noktasına gelerek çok başarılı çalışmalara imza atmış olmasına karşın bu tür bir nedenle görevinden istifa edecekse işte o zaman işin rengi değişir.

Başta ben olmak üzere tüm gazeteciler işin ardını, arkasını didiklemeye koyuluruz. Tekirdağ’ın değerlerine katkı sunan, başarılı bürokratların bu tür polemikler sonucu harcanmalarına sessiz kalmamızı, mesleki açıdan ve etik değerlere sahip çıkma adına ihanet içerisinde olmamızı hiç kimse beklemesin.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI