Özel Günleri Sevmem . . .

Özel Günleri Sevmem . . .

Bunu geçtiğimiz yıl yine bir yazımda paylaşmış, özel günleri  kutlamayı sevmediğimden bahisle bir yazı yazmıştım. Bizler için özel olanların aile bireylerini ilgilendirenlerin dışında ve sosyal hizmete, sosyal bilince sevk eden günlerin haricinde kalan bana göre özellik ifade etmekten uzak olan gün veya hafta adı altındaki abartılardan hoşlanmıyorum.

Anneler günü, babalar günü , sevgililer günü v.b bana göre en başında alış veriş tuzağı. Diğer taraftan annesini hatırlamak istemeyen, babasının adını dahi anmak istemeyen, anneler gününün kabus olduğu babalar gününün ızdırap olduğu anneler, babalar.

Annesi, babası ebediyete göçmüş, evlatlarını zamansız yitirmiş ana, babalar…

Hayatın gerçekleri, hayatın içinde var olanlar diyerek geçebilirsiniz. Ama bana göre öyle değil işte.

Herkesin samimiyetine candan inanıyorum. Ben başka bir duygudan, başka bir hassasiyetten söz ediyorum. Genelin dışına çıkarak bencillik ediyor ve  şahsi duygularımı taraflı biçimde paylaşıyorum. Bu günde böyle olsun. İşimize duygularımızı karıştırmış olalım.

Eskiden amiyane tabirle telefon kabadayıları vardı. Yüz yüze cesareti olmayanlar telefonda eser, yağar gürlerlerdi. Şimdi de sosyal medya kabadayıları ile sosyal medya hassasları türediler.

Bayram, seyran bilmeyenler, ana babalarını telefonla arayarak bayramlarını kutlayanlar, bakıyorsunuz da sosyal medya üzerinden kanatlanmışlar, melek olmuşlar. Bu tarafı işin başka sosyolojik boyutu. Ama gerçeği.

Batı, batı alın size batı. Batının  bize gelebilcek kötü nesi varsa hiç vakit yitirmeden almış getirmiş ve onlardan daha güzel uygular olmuşuz. Elimizde hamburgerle kahrolsun emperyalizm, kahrolsun Amerika diye bağıran da biziz.

Binahanaleh!

Bu tür özel günleri sevmiyorum. İnançlar dayalı özel zamanlar haricindeki bu tür duygu sömürüsü içeren, duyguları törpüleyerek adına kutlama denilen alış veriş tuzaklarına karşıyım.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor