Al Kızı Ver Papazı . . .

Al Kızı Ver Papazı . . .

Ülke gündemi koalisyon,

Liderler salvo atışlarındalar ve birbirlerini alttan, üstten yokluyorlar.

Süreç tıpa tıp poker oyununa döndü. Gelgeller, blöflerle ve restleşmelerle başlatılan koalisyon kurma arayışları.

Liderler, Türkiye Cumhuriyeti’ne Hükümet kuracaklarının farkında değiller. Birbirlerine Başbakanlık hediye ediyorlar. Karamela şekeri ile kandırılacak çocuk gibi görüyorlar, bir diğeri de bunu fark edip restini çekiyor.

On iki yıllık iktidar olan, iktidarın balının, kaymağının tadını bilen parti ise oldukça sakin görünerek kimin elinde ne var diye sakinliğini korumaya gayret ediyor. Kendi elinde olan ”Ful As” ama şüphelendiği esas nokta, oyunun oynandığı desteye kendisinin hariçten kattığı diğer asların dağılarak rakiplerini cesaretlendirmiş olması, o nedenle de kendi elindeki ful asa güvenerek bahsi arttıramıyor.

Bir diğeri ise sandıkların açılmasının üzerinden daha bir saat geçmeden; İktidar yolu genel başkanımıza açılmıştır açıklaması yaparak elinde olan kartları açık ediverdi. Elinde topu, topu kıytırık bir eşek döperi yani iki as iki papazı var. Baktı eli kaybedecek şimdi elinin daha zayıf ama restini iyi çekmiş, ne zaman ne yapacağı belli olmayan, ”restçi” diğer oyuncuya gel masadakileri kırışalım teklifinde bulunuyor.

Diğer lider kameralar karşısına çıkarak ilk resti çeken oldu. Onun elinde de aslı bir şeyler var ama asların yanındaki diğer kartlar ne?

Bir başka parti ise elindeki kıytırık as döperle alayına rest çekmiş bekliyor. Onda da iki as ve yanında iki de yedilisi var.

Poker oyununda kart destesinde dört tane AS vardır. Yukarıdaki oyunda ki asları sayabildiniz mi? her birinde bir kaç As var. Ama bu diğer asları desteye kim kattı, kimler kattı?

İşte koalisyon tam olarak bu temeller üzerine kurulmaya çalışılıyor. Bu benim bakış açım.

Dedim ya;

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini kurmaya çalışan bu zihniyet,

Allah’a emanet bu Millet…


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI