Tek Carttttttt . . .

Tek Carttttttt . . .

Tekirdağ Büyükşehir Belediye’nin, TEK PARK A.Ş   ilk icraatında cartladı.

Kamuoyunu gerektiği biçimde bilgilendirmeden, kamuoyunu hazırlamadan, gerekli fiziksel alt yapıyı hazır etmeden ben yaptım oldu mantığı ile, üç beş iyi niyetli ama aceleci ve telaşlı insanın bir araya gelerek karar vermesi her şeyi iyi yapmaya yetmeyebiliyor.

Tekirdağ kamuoyu tepkili. Bu tepkiyi ön görmeden kolları sıvayan yetkililerin hiç suçları yok. Onlar bürokrasiden gelen, yıllarca bürokraside, devletin kurallarında yap denileni yapmışlar, yap dedikleri yapılmış. Ancak işin bir de profesyonelleri var.

Tek Park A.Ş nin kuruluşunda ne kadar emeği olduğunu bildiğim, Tek Park A.Ş nin hayata geçişinde eleman alımından yapılanmasına kadar tek yetkili olan ticari deneyimi, mali konularda ki tartışılmaz deneyim ve bilgisi ile ortada olan, iki dönem Milletvekili adayı olmuş Şerafettin Kurt.

Şerafettin Kurt halkın arasında, toplumun içinde olan, her gün aracını kendisi park eden, özel şoför veya makam aracı kullanma lüksü olmadan iş yerine geldiğinde kendisine aracının kapısını şoförü veya korumasının açmadığı birisi. Kısacası senden, benden  benimde çok yakından tanıdığım bir isim.

Şerafettin Ağabey;

Çok acele ettiniz. Kamuoyunu hatta çalışanlarınızı dahi bu önemli iş hakkında gerektiği biçimde bilgilendirmeden işe giriştiniz.

Bu acele neden onu çözemiyorum.

Alışa geldiğiniz siyasi geleneğin tesiri ile ben yaptım halk tıpış tıpış uymalı diye mi düşündünüz, bürokratik aşılması gereken konular nedeni ile mi desem, Belediyeye  acil sıcak para girişini sağlamak için mi desem,

Tahmin edebiliyorum:

Ne yapmamız gerekirdi? Hadi sen söyle. Nasıl yapabilirdik?

Şimdi bu yazdıklarımı okuduğunuzda ilk tepki cümleleriniz bunlar oldu.

O zaman bende  cevaben; Ağabey, keşke halayık üzülmeden bu soruyu sormuş olsaydınız. Tamda bunu yazıyordum. derim.

Amaca yönelik eleştiri getirmek haksızlık olur. Kadir kıymet bilmemek olur. Emeğe saygısızlık olur.

Bu işin fiziki alt yapısının eksiklerini, yarımlarını kabul etmeniz gerekli. Zamanla yerine oturacak, eksikler zaman içinde belirlenecek ve tamamlanacak deme lüksünüz yok. Tekirdağ yarım yamalak işlerden, gerekli alt yapıları tamamlanmadan başlatılan, sakat doğan ve sakat sukat giden her şeyden yıldı, sıkıldı. İşe ya tam başlayın, ya da hiç başlamayın. Tekirdağlılara sancı yaşatmayın.

Konu Tek Park A.Ş değil. Eleştiri uygulama, hayata geçirme biçimine yönelik.

”Eminim zamanla her şeyin üstesinden gelinecek.”


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI