Tekirdağlılar Tantalos Değiller . . .

Tekirdağlılar Tantalos Değiller . . .

Bir kısır döngüdür sürüp, sürdürülüp iki kademeli, iki ayaklı bir olgudur gidiyor. Devlet ve seçilmişlerin sözde koordinasyonundan söz ediyorum. Tekirdağ’a yatırımlardan, halk arasındaki adı ile Tekirdağ’a hizmetten söz ediyorum.

Devlet yapabileceklerinin belkide % 20 seviyesi ile Tekirdağ’a yönelebiliyor. Tekirdağ kesinlikle çok daha fazlasını hak ediyor. Diğer taraftan ne kaa ekmek, o kaa küfte derseniz iş başka. Yani 13 yıldır Ak Partiye Tekirdağ’dan çıkan oy sayısı ile orantılarsanız bu kaa iş diyebilirsiniz. Ama vicdanen, tarafsızca bakınca işin rengi gerçekten çok farklı. Hiçte az yatırım yapılmamış. Rakamlar yalan değilse ki olamaz iyi işler yapılmış.

Muhalefet Milletvekilleri, bir söz vardır. Muhalefetin Milletvekili olacağına, iktidarın mahalle delegesi ol. Muhalefet Milletvekilleri ne yapabilirler ki? Önerge üstüne önerge verirler, Eksik gedik görürlerse, görmek işlerine gelirse dostlar alış verişte görsün misalinden uğraşırlar. Ellerinden gelen kadar yani.

Seçilmişlerle atanmışlar koordinesi olmadıkça ne yatırım ne hizmet hiç birinden umut beklenmez. Zaten olmaz.

O zaman seçilmişlere bakmak gerekiyor.

Tekirdağ Milletvekilleri yeminlerini ettiler ve resmen T.B.M.M çatısı altında, vekaletlerimiz sayesinde göreve başladılar.

Seçimler öncesi köşelerimize, programlarımıza konuk olan tüm Milletvekillerinin karnelerini işletmeye başladık. CHP ve MHP li vekillerin işleri daha zor. Dördü de tecrübeli vekiller hiç kaçarları yok. Ak Partili vekillerden ise Mustafa Yel de diğer dört vekil kadar sorumlu tutulacaktır. Çünkü arkasında koskoca bir devlet deneyimi ile orada yer alıyor. En azından Tekirdağ’ın, kendi deyimi ile her taşının altını iyi biliyor. Ayşe hanıma sözümüz yok. Kendisi aslen Anamurlu olan Ayşe hanım sanırım eş durumundan, eşinin işi nedeniyle Tekirdağ, Çerkezköylü. Genel Merkez durumundan da Tekirdağ Milletvekili.

Osuyla, busuyla muhalefeti iktidarıyla seçilmiş olan altı isimde Tekirdağ Milletvekili olarak yemin ettiler. Altı isimde Tekirdağlıların oyları ile parlamentodalar. Yani bizlerin vekaletlerimiz boyunlarının borçları.

Tekirdağ’a hizmet etmekle, Tekirdağ’a yatırımların daha fazla yönlendirilmesi ile sorumlular. Tekirdağ’ın gereksinimlerini, önceliklerini çok iyi bildiklerine inanıyoruz. tecrübelileri, tecrübesizleri ayrımı bu aşamadan sonra yapılamaz.

Bizler onlara oylarımızı verdik. Onları vekillerimiz kıldık.

Tantalos gibi, Tantalos’un yaptığı gibi yok saymadık ve etkilerini sınamaksızın vekilliklerimizle donattık. Onlarda umarız ki bu aşamadan sonra kendilerini, Tantalos’u cezalandıranlar gibi görmezler.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI