Yerken Kıtır, Kıtır . . .

Yerken Kıtır, Kıtır . . .

Geçen gün, bildiklerimizin yazdıklarımız kadar sanılmasına üzülüyoruz demiştim. Ama görüyorum ki birileri hala bu algılarının ayarlarını kontrol etme gereği görmemişler. Aynı tas aynı hamam devam ediyorlar.

Arkadaş illa ki kutusuna gitmekte ısrarlı.

Şansını çok zorluyor. Hamdi beyin teklifini kabul etmesi için son kez uyarıyorum.

Kutusuna giderse, çarşı fena karışacak. Kutusunun içindekiler zaten zar zor, ite, kaka, bastırarak kutuya sığıyor.

Bu işler;

Sinsilikle, şirin babalıkla, bilmişlikle, samanın altından suyu götürmekle, yüzüne güldüklerinin arkasından konuşmakla, haydi iyi günler en kısa zamanda görüşelim dediğinin ardından yaramaz adam ama ne yapacaksın idare edeceksin diyerek  yanındakilere anons yapmakla, dışarıda türlü taklalar atarak (bu taklalara güvercin takla da dahil) akşam çoluk çocuğunun yanına dünyanın en şerefli adamı gibi gitmekle, sayıları üçü geçmeyen andavallı misalinden bir kaç kişiye 2. sınıf meyhanelerde kafa çektirtmekle, çay bahçelerinde üç beş kişiye rastladığında çaylar benden demekle, bir başkalarının indiregandi ettiklerinin üzerine oturup şimdi de onları tanımamazlıktan gelerek, indiregandi paralarıyla ağalık taslamakla, hovardalığın üç kuruş para için yanında çalışanlarla yapıldığını sanmakla, ofisine gitmeden önce sekreterine  facebooktan, aşkım geliyorum kahvemi hazırla beni özledin mi? mesajı yazmakla;

Daha en az on satır yazacağım bu gibi şeyleri adamlık saymakla adamlık olunmuyor.

Sen gel Hamdi beyin teklifini kabul et ve kutuna gitme.

Ne demiştim?

Yazdıklarımız bildiklerimizin zekatı dahi değil. Ama tarzımızın dışına çıkmaya zorlandığımız zamanlar da olmuyor değil.

Bu uyarı da yine toplum adına tapılan bir uyarıdır. Şahsımızı, şahsi beklentilerimizi veya şahsi taleplerimizi asla içermiyor. Asla şahsımızla alakalı bir konuyu bu tür ucuzluklara baş vurarak buradan, aba altından sopa gösterircesine aşağlık biçimde dile getirmeyiz.

Kutusuna gitmek için direnen bu yazıma konu olan kişiyi yine toplum ve kendi yararına son bir kez daha uyarma adına zamanımı harcıyor ve sizlerinde okurken ki zamanlarınızı alıyorum.

Diğer taraftan da kendisine köprüden önceki son çıkışı gösteriyorum.

Çıkartırken me, me dememesi adına.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI