Tekirdağ’ın Rantını Yiyenler . . .

Tekirdağ’ın Rantını Yiyenler . . .

Her gelen bu şehrin rantını yedirmem diyor. Bu şehrin kaynaklarının har vurulup harman savrulmasına göz yumamayız diyor.

Aradan belli bir süre geçiyor ve eski tas bir bakmışsınız yine eski hamamda kullanılıyor. Aradan geçen o kısacık sürede ilişkiler tesis edilmiş, angajmanlar sağlanmış.

Hamam eski, tas eski ama ya hamamcılar hamamcı yeni olsa ne yazar? Tellaklar, natırlar aynı tellak, aynı natır. Üzerine birde yeni hamamcı ile birlikte, yeni gelen tellaklarda eklenince iş kalıyor keseye.. Hamamcı debelensin dursun.

Kül yutmam diyen kaç yeni gelen gördüysem, bir süre sonra karşılaştığımızda boynunda mangalın asılmış olduğunu fark etmeden boynunda mangalla gezdiğini de gördüm

Tekirdağ’ın rantını yedirmem. Demekle olmuyor ki.

örnek mi?

15 Ay sonra belediyelerde yapılan ihalelere bakalım mı? Doğrudan temin denilen, ihalesiz yaptırılan işler, alınan hizmetlerin toplamı, ihale usulü ile yapılanların oranından % 80 daha fazla değilse buradan beyan ederim ki, asla değil yazı yazmak, haber yapmak elime kalem almam. Hal böyleyse bunun adına gizli rant denmez de ne denir? Adını siz koyun bu sistemin.

Haydi siz yine bu şehrin rantını yedirmem diye tepinin durun.

İhale komisyonunun ret ettiği bir ihaleyi o ihaleyi gerçekleştiren kurumun müdürü resen nasıl kabul edebiliyor? Çıksın biri bana bunu anlatsın da bende anlayayım. İhale komisyonunun ”kabul kararını”, resen bozabilme yetkin var arkadaşım. Ama ihale komisyonunun ”ret kararına rağmen ” sen resen müdür olarak ben bu komisyon kararına rağmen ihaleyi ret etmiyorum diyemezsin. En azından gerekçe koymadan bunu yapamazsın. Hemde farklı iki ihalede tekrar, tekrar bunu gerekçe dahi göstermeden bunu yaparsan dur derler adama. Gerçi sana demediler.

Ama senin en baştaki başkanının bundan haberi olsa yemin ederim ki hepinizi kulaklarınızdan tuttuğu gibi kendi elleri ile gerekli mercilere teslim eder.

Ne diyoruz?

Yazdıklarımız, bildiklerimizin zekatı kadar bile değil.

Millet enayi değil, biz hiç değiliz.

Diğer taraftan; Şu meşhur Migros kavşağına bakalım mı?

Kimler belediye arazisine kaçak imalat yapıyorlar? Bunlara neden Allah’ın bir kulu dahi hayrıdır, kolay gelsin demez?

Kumbağ’da neler oluyor?

Bazıları denize iskele yapıyorlar. Bazı lokantalar deniz üzerine masa atmak için denize iskele inşa ediyorlar. Ama bazıları bunu yapabiliyorlar.

Zabıta; kardeşim maviş,maviş elbiselerle ortalarda salınmaya benzemiyor. Gidin bir pazar günü bakın kumsalda şelznongları kimler kiraya veriyorlar. Umumi tuvaletlerin rantını kimler yemeye davet ediyorlar? Hangi site kumsal olması, yürüyüş alanı olması gereken yere kadar ihlal ediyor?

Tekirdağ’ın rantını yedirmiyorsunuz.

Amuduyla götürenler, sizin gözünüzden kaçırılıyorlar, gizlenip bir biçimde görüş menzilinizden çıkartılıyorlar. Fark edebilseniz, görseniz,  bende biliyorum ki analarını ağlatacaksınız.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI