Küçük Şehrin Yöneticisi - Siyasetçi - İş Adamı Çarklar Dönmeye Devam Edecek mi ?

Küçük Şehrin Yöneticisi - Siyasetçi - İş Adamı Çarklar Dönmeye Devam Edecek mi ?

İş adamı iddia ediyor; ''Biz üzerimize düşeni yerine getirdik.''

İş adamı, basın kurumuna ziyarete gidiyor. Kahveler içiliyor sohbetler koyulaşıyor. Söz işlere, güçlere geliyor.

İş adamı, konuya giriyor. Bu küçük şehrin yöneticisiyle işimiz çok zor. Taleplerini yerine getirmemize rağmen hala bize neden ters davranmaya devam ediyor anlam veremiyoruz. Çok değişik bir yapısı var. En başında beni makamına çağırdığında ne dediyse eksiksiz yerine getirdik. Hala anlam veremediğimiz davranışlar sergiliyor. Bir başka ilçede ikamet eden, yönetim kurulu üyesi olan kişiyi aracı olarak gönderdiğinde gerekli talimatını yerine eksiksiz olarak getirdik (iş konusunda). Bunu kendisine bire bir görüşmemizde hatırlatmama rağmen yine de farklı tutum sergilemeye devam ediyor. Kaldı ki, beni ilk günlerde makamına davet ettiğinde, benden başkasından talimat almayacaksınız. Benim taleplerim dışında hiç bir talebi ( iş konusunda), talimatı yerine getirmeyeceksiniz. Uyarısına harfiyen rıza gösterdik. Bu talimatını ve sonrasında gelen talebini yerine getirdiğimizi hatırlatmamıza rağmen, olumsuz tutumunda devam etmesi aklımıza farklı sorular getiriyor. Acaba yeni taleplerinin (iş konusunda) önünü açmaya yönelik bize aba altından sopa mı gösteriyor? diye düşünüyoruz.

Canı burnundaki iş adamı konu hakkındaki açıklamalarında devam ederken, kendisine güvenlik kameraları işaret edilerek; Kameralar kayıtta. Her konuşulan kayıt altında yönündeki uyarıya rağmen; ''Hiç önemli değil. Bunları kendisine yüz yüze de ifade ettiğim için, inkar edemez.'' cevabını veriyor.

İş adamları, siyasetçiler ve küçük şehrin yöneticileri arasındaki dönen çarkın dişlilerinden birisinin aksadığı görünen bu olay akşama, sabah toplumda yankı bulacağa benziyor. Çünkü gelişmeden oldukça rahatsız olan iş adamının canı oldukça sıkkın.

Hala daha sonuçlanmamış olan işin karşılıklı cilveleşmeleri olarak yorumlanabilecek bu gelişmeyi yakından takip eden Tekirdağ Net Haber konu hakkındaki işleyişi yakından takip etmeyi sürdürüyor. Gelişmeler Tekirdağ Net Haber tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Şimdilik köşemden kaleme aldığım bu konu kamuoyunda epey bir ses getireceğe benziyor. Kişi, kurum bağlantısı kurmaya gerek görmeyin. A kişisi, B kurumu ilişkisi ile beyinlerinizi yormayın. Ama çarklar bir süreliğine de durmuş, dönmüyor olsa da geçmişten kalan rutin hiç kuşkusuz devam edecektir. Kontrolsüz güç güç değil gerçeği yasalarla, gereğinden fazla yetkilendirmelerle kişilerin vicdanlarına bu derece pervasız teslim edilmeye devam ettikçe köyde olmaz kasabada.

İşte bu yukarıda  yer verdiğim örnek gibi, gerçekten bu tür bir çark kurulmuş olsa. Yönetici bir diğer siyasi ile saman altından su yürütse ve namusu, şerefi ile iş alıp yerine getirip işini hakkıyla yürütmeye hevesli bu örnekteki gibi bir iş adamının psikolojisini düşünebiliyormusunuz?

Allah bizleri bu örnekteki yöneticilerden de siyasetçilerden de korusun. İyi ki burada, bize yakın yerde değiller.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor