Tekirdağsor - Yönetim - Taraftar - Oyuncular

Tekirdağsor - Yönetim - Taraftar - Oyuncular

Sportif faaliyetlerde her zaman başarı ön planda yer alır. Bu kaçınılmaz gerçeği yok saymak hayalcilik hatta cehalettir. 

Başarılarınız kadar kabul görür, takdir edilirsiniz. 

Örnek mi? 

İşte Tekirdağspor gerçeği. Bundan daha bazriz örnek sunamayız. her ne kadar Galatasary gündemdeyse de biz kendi kapımızın önüne bakalım.

Geçen yılın bu zamanları hatta biraz daha ileri, Nisan sonlarında; Şehir ayakta, heyecan dorukta.

Herkes kenetlenmiş Tekirdağsporun başarısı paylaşılmaya çalışılıyor. Emekleri geçenler, geçmeyenler herkes tutmuş bir tarafından coşkusunu yaşıyordu. Ne güzel günlerdi.Hele ki o son Kocaeli maçı, tıklım tıklım tribünler ve maçtan günler öncesinde maça girebilmek için çırpınan kalabalıklar.

Selam olsun o günlere.

O günü Tekirdağ'a yaşatan emeği geçen oyuncusundan, yöneticisine, tarftarına kadar herkese şükran borçluyuz.

Bu gün ne oldu?

Tekirdağspor başarısız saha sonuçları alıyor. Tekirdağspor başarılıyken onunla coşan o kalabalık şimdi nerelerde? Aslında gün bu gün. Geçen yıl bu şehri coşturan oyuncuların büyük bölümü bu kadroda olmayabilirler, zorun veya gerekli, gereksiz teknik kadro değişmiş olabilir, yönetim hatalarıda olabilir. Ancak geçen yıl şampiyonluğu coşkuyla kutlayan, tribünleri dolduranlar aynı kişiler. 

Yönetim elinden geleni değil, elnden gelenin fazlasını yapma gayretinde. Kabul etmek gerekir kısa sürede çok hatalı kararları var. Takım üzerinde, oyuncular üzerinde etki edebilecek bir çok hatalı kararlar aldılar ve uyguladılar. Telaşla, heyecan ve panikle alınmış hatalı kararları tabi eleştireceğiz. Ancak unutulmaması gereken nokta, bu takımı bu yönetim şampiyon yaptı. Bu sezonun da tüm toleransı yine bu yönetime gösterilmeli. Bir kaç kişiler. Hani tekerlemedeki gibi; Birkaç iyi adam.

Bana göre yönetim 2. devre için planlamasında son derece başarısız. Ben bu takımın oyuncusu olsam, tüm algım, konsantrem allak bullak olur, noluyoruz diye iyi bir sarsıntı geçirmem kaçınılmaz olurdu. Oynadığım takımın neredeyse tamamına yakını değişir, dengeler allak bullak edilmişse yönetim telaşla takımı sarsacak kararlar almışsa bu bana oyuncu olarak mutlaka yansırdı. İşte Tekirdağsporlu oyuncular bu sarsıntıyı yaşıyorlar.

Takımda arkadaşlıktan sıklıkla söz edilir. madalyonun diğer yüzüde vardır. Arkadaşlık mı başarıyı getirir yoksa başarı mı arkadaşlığı? Bu ayrımı yapabilmek önemli. Geçen yıl arkadaşlık başarıyı getirmişti. Bu yıl, zaten koparılan arkadaşlık başarıyı engelliyor. Başarı da olmayınca Tekirdağsporlu oyuncular arasındaki samimi arkadaşlıktan şüphe duyuyorum. İstisnalar kaideyi bozmuyor.

Yönetim dedik;

Yönetimi yalnız bırakan yine bizleriz. 

Yönetimi eleştirmek en kolayı. Eleştirdiğimiz o yönetim geçen yılın başarısının mirası üzerine konan bir gurup değil. Geçen yılın kahramanları bu yılın hainleri hiç değiller. Ne var ki, yönetimi yapa yalnız bırakan bizler yarından tezi yok Altay maçı ile silkinip, kendimize gelelim. Tribünleri dolduralım ve Tekirdağspor sevdasını özümüzde önce kendimize sonra tüm aleme bir kez daha ispat edelim. 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI