5 x ( 5N1K ) = 25N5K

5 x ( 5N1K ) = 25N5K

Dünya baronlarının on yıllardır kurguladıkları tek dünya devleti kurulmasına yönelik her türlü senaryonun başlıca figüranları olduğumuzun farkındamıyız?

Hükümetler değişseler de, iktidarlar farklı da olsa, ama tek parti ama koalisyon hükümetleri iş başında olsalar dahi kurgunun değişmediğinin farkında değiliz. Nasıl olabiliriz ki? Önümüze getirilip sunalını kabullenmekten başka çaremiz yok.

Toplumsal bilincimiz, değer yargılarımız, aneletik zekamız zaten teslim alınmış. Herkesin bir dizisi, herkesin ayrı bir yarışma programı var. Toplum bunların haricinde başka hiç bir gerçekliği analiz edemez, değerlendirip yorumlayamaz hale getirilmiş durumda.

Heyretler içinde kalıyoruz.

HDP li birisi çıkıp; Sivil itatsizlik daveti yaptığında veya bölgenin maddi kaynaklarını istediği gibi kullanma hakkımız var. Dediğinde bu zorumuza gidiyor. Hayret ve öfkeyle karşılıyoruz.

Hayret etmeye, öfkelenmeye hiç hakımız yok.

Bizler yarışma programlarını soluksuz, dizileri heyecanla takip ederken, Uluslararası platformda hükümetlerin, koalisyonların imzaları ile kayıt ve şart altına aldıkları anlaşmaların verdiği hakkı kullanıyorlar.

Haydi şimdi, herhangi bir Tv kanalında kim kiminle tıngırdamış, hangi yarışmada kim dokunulmazlık hakkını kazanmışı takip edin. Evlilik programında Ali, Ayşe ile evlenecek mi? Haydi siz onun merakıyla avunun.

1988 de Özal tarafından Strazburg'da imzaanan Avrupa yerel Özerklik Şartı anlaşmasının mürekkebi şimdi kan olarak damlamaya başladığının bilincinden bize ne değil mi? İşte HDP li bu anlaşmaya dayanarak avaz avaz bağrınıyor.Üniter devlet yapısının ilk yediği darbedir o anlaşma. Yerel yönetimler bölgenin ekonomik kaynaklarını istedikleri gibi kullanabilirler. Adamlar buna dayandırarak talep yeniliyorlar.

Kısacası üniter devlet yerini federal yapıya bırakıyor. 

Özal bu anlaşmanın altına imza attı. 1991 de Y.Akbulut hükümeti bunu yürürlüğe koydu. Arkasından 2000 e gelelim. Ecevit, Bahçeli, Yılmaz koalisyonu ne yaptı? 

İkiz yasalar denilen anlaşmanın altına imza atarak ulus devleti yok etmedi mi? Üçlü koalisyonun ardından gelen AK Parti hükümeti bununn üzerine 2003 e gelindiğinde bu ikiz yasaları yürürlüğe sokarak ulus devleti tamamen inkar anlamına gelen süreci başlattı.

Bu anlaşmalar Türkiye'yi uluslar arası anlamda boğazından bağlar. Elini kolunu bağlamakla yetinmez. Direk yağlı urganın boynuna geçirilmesi anlamındadır.

Selahattin Demirtaş işte bu ikiz yasaara dayanarak, sivil itatsizlik çağrısı yapabiliyor.

Haydi;

Devam edelim hangi yarışmada bu hafta dokunulmazlık ödülünü kiim almışı merak etmeye. Devam edelim hangi ünlü hangi ünlüyle fingirdeşiyormuş, bu bölümde Poyraz, Ayşegül aşkındaki son gelişme neymiş. Devam edelim, varoş delikanlısının diğer bir varoş dilberini evlenmeye ikna edip edemeyeceğini tartışmaya.

Tek dünya imparatorluğunu kurmaya çalışan uluslar arası bankerlere, baronlara hizmet etmeye devam edelim. Globalizmin kazanması için var gücümüzle onların, dünya baronlarının değirmenine su taşıdığımızın farkına varmadan onlar için çalışalım.

Nüfusunun % 40 ının devletin verdiği yemek kuponları ile karnını doyurabilen ABD bize en tehlikeli ihrac ürünü olan başkanlık sistemini kargoya verdi. Dünyada 30 dan fazla ülke başkanlık sistemi ile yönetiliyor. Ancak bunların içinde ABD dışında kalan tek bir ülke yok ki demokrasi puanı yüksek olsun. 

Ayrı bir konu başlığı olan dünya baronlarının yüzlerce yıllık senaryosu olan tek dünya imparatorluğu ile ilgili madalyonun diğer yüzünü başka bir yazıda ele alalım.

Biz ulus olarak, halk olarak aneletik zekadan nasıl uzaklaştırıldığımıza, algılarımızın nasıl değiştirilerek koyun sürüsü haline getirilmeye çalışıldığımızın farkına varalım.

Her zaman ifade ettiğim gibi; Haberleri  TERSTEN OKUYUN. 

Gazetecilerin, habercilerin 5N1K kullandıkları o sihirli formülü halk olarak'' 5 x( 5N1K) = 25N5K'' olarak algılayıp vatandaşlık sorumluluklarımızın farkına varalım.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI