Sıra Geldi Haşerelerden ( Karafatmalardan) Kurtulmaya . . .

Sıra Geldi Haşerelerden ( Karafatmalardan) Kurtulmaya . . .

Süleymanpaşa Belediyesi, halk buluşmaları adı altındaki yeni etkinliğe ilk adımı Altınova Mahallesinden atarak başladı.

Oldukça yerinde bir çalışma.

Belediye yetkililerinin şehrin ahalisi ile bir araya gelmeleri şeffaflık ve samimiyet açısından önemli. Umalım ki   bu adım sadece dilek ve temenniler kısmıyla kalmasın.Yani, dostlar alış verişte görsün olmasın.

Belediyenin başlattığı bu girişimi takip etmek, orada halkın taleplerinin ne oranda önemsendiği, halkın görüş ve önerileri yetkililerce ne kadar önemsendi gibi konuları takip etmek basının bu girişime sunabileceği en önemli katkılardan birisi olarak muhabirler ve biz köşe yazarları içinde yine önemli sorumluluklar getiriyor. Basın Süleymanpaşa belediyesinin bu adımını deteklemek ve takip etmekle yükümlü.

Gecikmiş belkide ertelenmiş faaliyet.

Ancak bu halk buluşmaları biz çalar, biz oynarız türünden organize edilecekse, parti propagandasına dönüştürülecekse varsın olmasın, varsın yapılmasın. Bir kaç buluşmanın ardından işin suyu çıkartılacaksa, o stratejiyle başlanıldıysa o zaman da basın görevini yerine getirecektir.

İlk buluşma Altınova mahallesi sakinleri ile gerçekleştirilmiş.

Belediye adına bu buluşmada, Başkan Yardımcısı Gülferah Güral varmış. Gülferah Güral göreve geldiği günden bu yana gayretli ve emin adımlarla, çalışmalarla görevini sürdüren bir isim. Eğitimci geçmişi ve siyasi birikimleri sayesinde kitlelerle olsun şahıslarla olsun yakın ve içten temaslar kurabiliyor. başarısının altında da bu özellikleri var. 

Gülferah Güral, Altınova'da alzheimer hastalığının pençesinde olanlara yönelik bir çalışma başlattıklarını açıklamış. Bu bir açıklamadan öte bence bir müjde. 

Uzun zamandır Süleymanpaşa Belediyesi bütçesinin, imkanlarının gerçek ve gerekli bir proje için harcanacağı haberine sevinmemek mümkün değil. Gülferah  Güral,bununla birlikte aynı alanda dar gelirli ailelere yönelik kreş açılacağını da belirtmiş. 

Anlaşılan o ki, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat halkı kendi istekleri doğrultusundaki işlere uydurmaktan vaz geçerek, belediyenin imkanlarını halkın gerçek ihtiyaçları, gereksinimleri ve kaçınılmaz yatırımlarına yönlendirme konusunda doğruyu keşfetmiş. Bundaki katkımızı da inkar ederek gereksiz alçak gönüllülük gösteremeyiz. Bir yılı aşkın süredir yazarak, konuşarak ve bire bir kendisine anlatmaya çalıştığımız işte tam da buydu.

Elimizde sihirli değneğimiz yok. Kalemle bu kadar zamanda olabildi.

Bir kaç arıza hala daha devam etsede onlar eminim ki onlarıda en kısa zamanda hal yoluna koyacaktır. Yanılmadınız. Karafatma  mevzuları. Haşeratlarla mücaddele başlatmasına az kalmış. O yönde aldığım sağlam kaynaklı haberlere ayrıca sevindim.

 Her neyse. ( en nefret ettiğim laftır) biz konumuza dönelim.

Süleymanpaşa Belediyesinin bu başlatmış oluduğu ve ilkini Altınova Mahallesinde gerçekleştirdiği halk buluşmaları ve Başkan yardımcısı Gülferah Güral'ın müjdesini verdiği konularla ilgili olarak kutlamamak mümkün değil. Tabi, her hangi aksi bir durum karşısında en acımasız eleştiri hakkımızı koruduğumuzu belirterek.

Halkı kendinize, kendi zevklerinize, kendi isteklerinize boyun eğme mecburiyetinde bırakmama adına, halkın önceliklerine yönelik attığınız bu adımlarda her zaman yanınızdayız.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor