AKIL ODUR Kİ BAŞA GELECEĞİ ÖNCEDEN BİLE, GÖZ ODUR Kİ DAĞIN ARDINI GÖRE BİLE.

AKIL ODUR Kİ BAŞA GELECEĞİ ÖNCEDEN BİLE, GÖZ ODUR Kİ DAĞIN ARDINI GÖRE BİLE.

Planlar çeşitli. Tezgahlar çetrefilli. Senaryolar kapsamlı. Yöntenler acımasız.

Büyük planların, büyük tezgahların tam ortasındayız. Kurulan idam sehpasının ucunda sallanan yağlı ilmik sahibini bekliyor. Bizim için hazırlanmış o dar ağacının ucundaki yağlı ilmiği 100 yıldır boyunumuza geçirmeye çalışanlar her defasındaki gibi yine hüsrana uğrayacaklar.

Her yönden, her koşulda, her biçimde saldırıya uğruyoruz. 

Saldırılmadan önce saldırıya açık hale getiriliyoruz. Topla, tüfekle, roketle, tankla değil bu saldırılar. Direk beyinlerimize yapılan,uygulanan saldırılardan söz ediyorum.

Diziler, Tv programları, reklamlar, tanıtımlar, çocuklara yönelik masal kitaplarındaki çizgi karakterler, en masum Tv dizileri, yarışma programları, her gün elimize aldığımız gazetelerde yer verilen başlıklar hatta çocuklarımıza aldığımız konuşan bebekler, değişik sesler çıkartan oyuncaklar, sofralarımızdan eksik etmediğimiz içeceklerin üzerindeki eteketler. Daha öteesi mi? Namaz vakitlerinde ezan okuyan saatler. Beğeniyle izlediğiniz en masum aile dizisinin içine yerleştirilmiş objeler.

Bazılarının adına subliminal deniyor. Bazıları direk ses dalgalarıyla gerçekleştiriliyor. Çok çeşitli yöntemleri var.

Ses dalgaları;

Beynimiz kulağımıza 20 ile 20 bin hertz arasındaki sesleri iletir. Duyamadığımız titreşim aralıklarında bize dinletilen sesleri beynimiz kulağımıza duyuramaz. Kulağımıza duyurulamayan bu sesler beynimizde depolar.Bu bilincimiz açıkken olduğu için algılarımızın açık olmasıyla bunu red etmek gibi bir şansımız asla yok. 

İşte çocuklarımıza aldığımız konuşan oyuncaklarda, konuşan bebeklerde, ezan okuyan saatlerde bu işlem uygulanıyor. Özal'ın sağlığında Türk istihbaratı Çankaya Köşkü yakınlarında bu yolla Özal'a uygulanan bu komployu ortaya çıkartmıştı. Alış veriş yaptığımız süper marketlerde çalınan fondaki müziklerin içine yerleştirilen işte bu tür sesler bizi daha çok harcamaya, daha fazla para harcamaya yönelten titreşimlerle donatılmıştır. Ezan okuyan saatlerin bir çoğunun içine yerleştirilen ses dalgalarında Hıristiyanlık propagandası yapılmaktadır.

Birde görsel boyutuna bakalım.

Gördüğümüz bir ânlık görüntü : 655 satır ve frame/çerçeve denilen 24 küçücük kareden oluşur. Sinema şeridinde, saat, dakika, sâniye olarak bir diziliş vardır.

Her sâniyeden sonra bir yabancı kare gelir ve bir sâniye 24 karedir. Her 24 kare ise bir ekran büyüklüğündeki kareyi oluşturur. Her 327.5 satırda bir de “control-track” denilen aralık vardır.

İşte bu aralıktaki görüntüler kesilip, aralarına başka görüntüler atılarak 25inci kare oluşturulur ve bu son kare olan 25inci kare ânlıktır. Yani görüntü sâniyede 1/24 olacakken, bu 1/25'e çıkar.

Kareler 25 olunca bir anda bir görüntü gelir ve ânında kaybolur.

Genellikle göz ve beyne görünmez, daha doğrusu görülür ama şuuraltında kalır.

İşte subliminal denilen uygulama da budur.

1900 lerin ortalarında psikolog ve ilizyonist olan biri tarafından ortaya çıkartılan, insanların gözlerindeki bu yanılgıyı ilk far eden de odur. Geliştirilerek subliminal yanılgılar olarakta günümüzde uygulanmaktadır.

Başında da belirttiğim gibi; Topla tüfekle, uçakla, roketle saldırmadan önce bu saldırılara açık hale getiriliyoruz ve kabullenmiş toplum olarak hazırlanıyoruz.

Bu son bölümü daha anlaşılır kılabilmek adına puntoları genişleterek kaleme almakta fayda gördüm. Nasıl ki Kafka abartmışsa, bizde puntolarımızı genişlettik. 

Umarım toplum olarak algılarımızıda genişletir ve daha bilinçli, daha anelatik zeka ortaya koyarak bilinç düzeyimizi kontrol ederiz.

Tüm bunlara tedbiren destekleyici bir atasözü ile başladık. Son noktayı yine aynı sözle koyalım.

AKIL ODUR Kİ BAŞA GELECEĞİ ÖNCEDEN BİLE, GÖZ ODUR Kİ DAĞIN ARDINI GÖRE BİLE.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI