Söz Konusu Vatansa, Muhtaç Olduğumuz Kudretin Adresini Biliyoruz . . .

Söz Konusu Vatansa, Muhtaç Olduğumuz Kudretin Adresini Biliyoruz . . .

En çok sorulan, en çok merak edilen konu ve Hükümete en yoğun yöneltilen eleştirilerin başında Sur'da, Cizre'de, İdil'de devam eden baş kaldırılarda kullanılan silahların, yollara döşenilen patlayıcıların yurda nasıl sokulduğu, sınırdan nasıl geçirildiği ve o patlayıcıların yollara nasıl döşendiği geliyor.

Suruç patlamasına bakmak gerekiyor. Diyarbakır'da HDP mitinginde patlayan bombaya bakmak gerekiyor. İngiltere başta olmak üzere esasen Almanya ya bakmak gerekiyo. FETÖ ne bakmak gerekiyo. IŞİD bağlantılarına bakmak gerekiyo. 

İlk okuduğunuzda size karışık gelebilecek o kadar çok derin ve hassas dengeleri içeren konular ki, bir noktada bu derin yapılarla ilgili kenarından köşesinden bilgiler gerekiyor.Yine  biz ucundan bucağından söz edelim.

FETÖ dedik. Adına açılım veya çözüm süreci dediğimiz döneme ait bölgedeki il emniyet müdürlerinin neredeyse tamamı bu gün yargı önünde hesap veriyorlar. Verdikleri hesap neyin hesabı, bu isimlere devlet ne demeye bunlara yargı önünde hesap soruyor? Durup dururken il emniyet müdürü kademesine kadar gelmiş birisine hadi gel gir içeri ve hesap ver diyemezsiniz. 

İşte bu gün Sur'da, Cizre'de güvenlik güçlerine karşı kullanılan o silahların nereden nasıl ve kimlerin göz yummaları sonucu kullanıldığının, yollarda patlayan patlayıcıların nasıl döşendiğinin, buna neden ve nasıl göz yumulduğunun hesapları soruluyor. Diyarbakır Emniyet Müdürü olduğu dönemde, '' dağdaki pkk lıya ağlamayan insan olamaz'' açıklamasını yapabilme cesaretini gösteren Recep Güven dahil dönemin Hakkari, Siirt, Batman, Bingöl, Şırnak, Şanlı Urfa emniyet müdürleri şimdi yargıda hesap veriyorlar.

Suruç patlamasının ardına bakalım mı? Oradan Diyarbakır HDP mitinginde patlayan bombaya uzanalım.

Suruç patlamasının öncesine bakmak gerekiyor. Türk Devleti G.Antep, Kilis'in 30 Km ötesine kadar yaptığı alanın temizlenmesi Alman IŞİD ine büyük darbe vurdu. Evet Alman IŞİD i. ABD, Alman ve İngiliz IŞİD i var. hatta Fransa ve diğer irili ufaklı Norveç'in bile bölgede IŞİD i var. İşte Türkiye'nin  bu hamlesi Alman IŞİD ie büyük darbe oldu. Biraz daha ileri gidelim mi? O operasyonda sözde emekli 2 Alman general öldü. İddia değil gerçek. Almanya füze kalkanlarını Türkiye'den çekme kararını neden aldı sanıyoruz? Suruç patlamasında neden HDP liler orada değillerdi? Diyarbakır HDP mitinginde patlayan bombada, miting öncesi HDP milletvekilleri her zaman halkın arasına karışırlar ve halkın içinde yer alırlar. Bu rutin o gün neden bozuldu, neden hiç bir HDP milletvekili o gün halkın arasında, meydanda değillerdi? Hadi çıksın biri ben o gün patlama anında halkın arasında meydandaydım desin.

ABD, İngiliz ve Alman IŞİDini vuruyor. Meselede orada düğümlenmekte.

İngilizler neyin peşindeler?

Bunlar planlarında ve alacakları intikamlarında hiç hata yapmazlar. Planları 100 yıllıktır. İntikam hırsları deseniz yüzlerce yıllık.

29 Nisan 1916 bu tarih bize ne ifade eder, neyin tarihidir bu?

Hiç zorlanmayın, bilemezsiniz.18 Mart 1915 desem hemen bilirdiniz. Çanakkale Zaferi tabi.

29 Nisan 1926 tarihi, Kut-Ül AMARE zaferinin yüzüncü yıl dönümü. Hani şu kanal zaferi. İngiliz ordusunun komutanı Charles Townsen ile birlikte 13 generalinin, 481 subayının ve 13.300 askeriyle Cemal Paşa'ya teslim olduğu muharebe.

İşte İngilizler bunun yüzüncü yılında rövanş peşindeler. Tabi sadece bu kadar basit bir nedenle orada değiller. Ama bu rövanşist hesapları çok önde.

Diplomatik dille verilen cevaplar vardır. Genel Kurmay Başkanı Geçtiğimiz ay Suudi Arabistan gezisinde neden kamufulaj elbise ile oradaydı? Bu tarzın da İngilizlere verilen bir mesajı yokmuydu sizce. 

Bizler başlarımızı tv programlarındaki uyuşturuculardan, lay lay lomcu, cambazdan yere eğer de alttan geçirilenlere çevirirsek en başında en çok sorulan, merak edilen soruların cevaplarını kendimiz bulabilir daha da ilerisindeki üzerimizde oynanmaya çalışılan oyunlara, tezgahlara karşı tedbirli olabiliriz.

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur. Bu değiş çok yanlış. Dost yok. Dünyanın gerçekliği içine dost diye bir kavrama yer yok. Romantizm peşinde avanak olmamak gerekiyor. 

Halk olarak ertelediğimiz tüm idrakları hatırlama zamanıdır. Benliğimize sahip çıkma zamanıdır. Bizi dizilerle, programlarla çeşitli saptırmalarla kandırmalarına izin vermeyelim.

Türkiye yol geçen hanıydı. Evet Türkiye yol geçen hanı olmaktan sıyrılarak artık bulunduğu coğrafyada milli manevi çıkarlar için artık, yol kesen konumunda. Siyasi görüşümüz, siyasi bakışımız ne olursa olsun, SÖZ KONUSU VATAN. Gerisini zaten biliyoruz.

Haydi o zaman gereğini yapalım.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor