Nasıl Bir Tekirdağ ?

Nasıl Bir Tekirdağ ?

Kalkınan ve gelişen Tekirdağ'ın yüzünü farklı çevrelere dönmesinin zamanı gelmiştir.

Tekirdağ'da köklü bir devrim gerekiyor.

Buda nereden çıktı diyebilirsiniz. Yıllar yılı en azından benim elli yıldır yaşadığım Tekirdağ'a baktığımda değişen sadece boyları uzayan bnalardan başka hiç bir şey göremiyorum. Küçük bir kasaba görüntüsündeki Tekirdağ bu gün yine büyük bir kasaba görüntüsünde. 

Biz Tekirdağ'da yaşayanlar kararsızız. Nasıl bir Tekirdaağ istediğimiz, düşlediğimiz ve planladığımız noktasında kararsızız. Aslında beceriksiziz.

Sınav sorusu formatında soralım;

*** BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSUNUZ. BU ŞEHİRDE. SİZ BUNLARIN HANGİLERİNİ BİR ARADA GÖRMEK İSTERSİNİZ?

1- TARIM

2- TURİZM

3- ÜNİVERSİTE

4- DOĞA, TABİAT ( DENİZ, DAĞ, OVA,ORMAN V.B )

5- SANAYİ

A) 1,2 VE 3   B) 4 VE 5   C) 2,3 VE 4   D) 1 VE 5  E) HEPSİNİ

Sınavda bu soru benim karşıma çıksa şüphesiz( E) derim. Sanırım sizlerde (E) dersiniz. En azından bir çoğumuz (E) deriz.

Sınavı garantiye almışsam. Diğer soruların cevaplarını doğru verdiğime inanmıışsam, bu sorunun kitapçığında alt kısma şunu yazardım.

 BU VAR OLANLARIN KIYMETİNİ BİLECEK OLANLAR NEREDELER? BU VAR OLANLARI BENİM YAŞADIĞIM ŞEHRİN İNSANLARINA SUNACAK OLAN BİLGİ, BECERİ, DENEYİM SAHİBİ OLAN KAÇ KİŞİ VAR?

Merkezi yönetimden itibaren yerel yönetimlere kadar inan, il müdürlükleri, belediyeler, STK temsilcileri, öğrenci kulüpleri, spor kulüpleri, basın kim var kim yoksa herkes Tekirdağ için ne zaman ellerini taşın altına sokacaklar?

Öncelikle kararlı olmak gerekiyor. Sağlam temellere oturtulmuş, projeleri hazırlanmış uyguama planlamaları safhasına geçilmiş dirayetli tutum sergilemek gerekiyor. Pansuman, günü kurtarma amiyane tabirle cıvata işler yeterli olmuyor.

Büyükşehir olduk. Bu sayede beklentilerimiz, hedeflerimiz daha da büyüdü. Büyükşehiri eleştiriyoruz. hemde zaman zaman gözünün yaşına bakmadan, olabildiğince hoyratça eleştiriyoruz. Çünkü beklentilerimizin birikimi hat safhada da ondan eleştiriyoruz. Yapılamayanları, bu güne dek arzuladığımız ama dert anlatamadığımız, dile getiremediğimiz dile getirmek için muhattap bulamadığımız için vur abalıya yapıyoruz. 

Büyükşehir olduğumuzdan bu güne kadar geçen sürede merkezi unuttuk. 

Merkezi yönetim, hükümet, devlet imkanlarından tekirdağ'a az denmeyecek oranda faydalandırmış. geçen on üç yılı gözden geçirdiğinizde yatırımlar bazında rakamlar insanı memnun edici. Ama işte bizde onlarca yılın birikimi var. Aç gözlülüğümüzden kaynaklanmıyor. Elle tutulur, gözkle görülür seviyede olmadığı için yakınıyoruz.

Başında da yazdığım gibi, önce biz Tekirdağlılar karar vermemiz gerekiyor. 

En az 5 seçenekten birini, bir kaçını veya tamamını, hangisini istediğimizin net kararını vermek zorundayız.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor