Lafa mı Bakarsın, Lafı Edene mi? Yoksa O lafı beğenene mi?

Lafa mı Bakarsın, Lafı Edene mi? Yoksa O lafı beğenene mi?

Bir lafa bakarım LAF mı diye, bir söyleyene bakarım ADAM mı diye.

Bu girizgahla çok değerli zamanınızı almamak, daha ciddi konulara değinmek adına müsadelerinizle yukardaki bu değişe ilave yaparak fazla uzatmadan basit, kişilik karmaşası yaşayanlara ithafen; 

Ben;

Önce lafa bakarım laf mı diye, bir söyleyene bakarım adam mı diye, sonra tekrar döner bakarım bu lafı kim beğenmiş diye. Lafın laf olması için, lafı edenin  adam olması gerekir nezninde, beğenen de taltifi hak eder adam gibi lafı beğendi diye. Sonra geçerim yanlarına tutarım o lafın arkasında safımı. Ama, lafı eden zaten adam değilse laf laf değil beğenen de adamın duvara sürttüğü bile değildir ki o zaman basarım üzerine karşıdan karşıya geçiş kurallarını çiğnemeden geçerim karşılarına. 

 Biz huniyi başımızda neden taşırız bilirmisiniz? Olup olmadık zamanlarda lazım ettiği olurda onun için huni her zaman başımıızın üzerindedir. Varsınlar atın iyisine doru, yiğidin iyisine de deli desinler.

                                                                *   *   *

 

Gündemi geniş perspektiften değerlendirmeye ne dersiniz? 

Dünyanın kalbi nerede atıyor? Hiç kuşkusuz ki bizimde içinde hatta tam göbeğinde yer aldığımız Ortadoğu coğrafyasında.

ABD derin devleti ile Rusya daha doğrusu Putin başına geçtikleri masada belrledikleri güç dengeleriyle dünyayı iki kutuplu merkezden, yönetmenin peşindeler. Planları çok ciddi ve boyutları dev bir ejderhanın midesi genişliğinde.

Putin silahlanmaya devasa bütçe harcarken bunun farkında olan ABD derin devleti hemen harekete geçti. Kolay değil, Putin'in silahlanma bütçesi, dünyada savaş yokken kendisine yönelik her hangi bir askeri saldırı söz konusu değilken 850 milyar doları aşınca ABD derin devleti buna duyarsız kalamazdı. ABD derin devleti diyorum. Beyaz Saray bu işin zerresi kadar bir noktada dahi değil.

Avrupa Birliği paranın peşinde, derdine düşmüş orduyu, silahı unutmuş haldeyken, ezeli düşmanı ABD boş durmadı. Putin'in planı belliydi. Kendisine baskı kuran, ekonomisini kontrol altında tutan para baronlarından kurtulmazsa olmazsa olmazdı. Elinde varını yokunu silaha yatırınca dikkatleri çekti. ABD derin devleti ile Putin kısa sürede müttefik oluverdiler. Nasıl mı? ABD Putin'in en değerli ihrac kaynağı olan petrolün fiyatını 140 USD seviyesine çekince eli rahatlayan Putin karşısında para baronları birer birer evlerinin yolunu tutmaya başaldılar. 

Daha geçtiğimiz ay ABD derin devletinin yaşlı tilkisi Kissenger 90 yaşında olmasına aldırmadan, Moskova'da Putin'in karşısındaki koltuktaydı. Başbaşa yapılan bu görüşmenin ardından petrol fiyatları 40 USD üzerine çıkarken, önümüzdeki aylarda 50 USD üzerine çıkması bekleniyor.

Kazanan kim?

Putin ve derin Amerika. Irak ve Yemende zaten var olan ABD Putin tarafından o coğrafyada zaten yalnız bırakılamazdı. Putin Suriye'ye resmen çöktü. 

Bunun tezgahını da hazırlayan 5 yıl öncesindeki güç yine Amerika. Şartlar hazırlandı ve yukarda da belirttiğimiz gibi 2008- 2014 arasında silahlandığını bağıra bağıra anons eden Putin poker masasının kazananı oldu. Petro'dan bu yana sıcak denizlere inme hayali şimdi gerçekleşti.

Türkiye bunun neresinde?

Başta Alman Şansölyesi başta olmak üzere AB şimdi Türkiye ile neden kol kola olmaya, fotoğrafta Türkiye'yi baş aktçr olarak sunmaya çalışıyor? O tarafa da bakmak gerekli. Ama o kadar derin ve koyu karanlık gelişmeler yaşanıyor ki, biz gazeteciler derme çatma, el yordamıyla, iğneyle kazdığımız kuyudan çıkartabildiğimiz tüm ip uçlarını birleştirerek halkın ve takipçilerimizin gözleri önüne serimeye çalışıyoruz. Gerçekliği ve tüm açıklığı ile erişebildiğimiz bilgileri, ööngörülerimiz ışığında sizlere aktarmaya gayret ediyoruz.

Türkiye Suriye'ye çekilmeye, itilmeye çalışıldığınıın farkında.

Kilis'e düşenler katyuşları Suriye, IŞİD veya PYD gidip Moskova'da askeri üstün cephaneliğinden çalıp bize fırlatmadılarsa, Esad'ın ünüformalarıyla orada bulunan Rus generalleri ateşlemişler demektir.

Maksat,Türkiye'yi Suriye'ye sokmak. NATO mu? NATO üyesi bir ülke saldırıya uğramışsa NATO o ülkenin yanında yer alır. NATO ülkesi bir ülkeye saldırmış veya işgal etmişse yalnızdır. İşte bu ince ayrıntı ortadayken şeytanın nerede gizlendiğini merak etmeye gerek yok.

Esad'a sivilleri bombalatıyorlar. Bombalanan mezalime uğrayan siviller Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya geçiyorlarsa Avrupa bu göç dalgasıyla allak bullak oluyor, kendine zor yeten Avrupa'nın eli ayağı karışıyorsa üzerine bir de Sığınmacı akımına uğrayan Türkiye'de bu sığınmacılar yarın çeşitli yerlerde ayaklanmalar, huzursuzluklar yaratmaya başlarllarsa yine kazanan kim, kimler olacak?

Planlar çok derin dehlizlerde yapılıyor dedik.

Rusya'da K. Kore ve Çin'e sınır bir deniz kenarında VİLADİVOSTOK diye haritada bulmakta zorlanacağınız bir yer vardır. Putin'in Pasifik donanması burada. Çok gelişmiş askeri eğitim kamplarıda burada bulunuyor. Biz Sur, Cizre, İdil, gibi yerlerde kimlerle savaşıyoruz biliyormusunuz? Viladivostok'ta askeri kamplarda 300 er kişilik guruplar halinde yetiştirilip eğitilmiş Kürt savaşçılarıyla savaşıyoruz. 

Bu yazdıda şimdilik bu kadar aydınlatma, analiz yeter sanırım.

Ulaşabildiğimiz diğer bilgileri analizden geçirerek paylaşmaya devam edeceğiz. Dizilerden, yarışmalardan, evlilik programlarından başlarını kaldırmayı başarabilen, duyarlılıklarıyla oynanmasına izin vermeyen herkese gerçekleri sunmak birinci görevimiz.

Görüyor, okuyormusun? 

 Haysiyeti sadece bulundurmadan ibaret, adam kılıklı sünepe, biz annemizin liginde değiliz. Dedikodu kazanı kaynatmıyoruz. Tekirdağ'ın Karabezirgan köyünde de varız. Senin Google yardımı alamadan haritada bulamayacağın Rusya'nın Viladivostok'unda da varız. Elimizi, yüzümüzü bazen Meriç'te bazen Ren'de  bazen Yantra'da bazende Hazer'in kıyısında yıkamışız.Sen  iyi bilirsin. BEN HER ZAMANKİ GİBİ YİNE HAKLI ÇIKARIM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor