İlker Yağcıoğlu mu, Murat Uysal mı?

İlker Yağcıoğlu mu, Murat Uysal mı?

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayları Murat Uysal ve İlker Yağcıoğlu dün Armoni FM de yayınlanan PARAMETRE de konuğm oldular.

Pırıl, pırıl iki genç. İşlerinde ve aile yaşamlarında son derece başarılı, toplum nnezninde her zaman oldukça dorukta anılan iki isim.

İlker Yağcıoğlu, çok yakın dostum ve arkadaşım iş adamı Nevzat yağcıoğlu'nun oğlu. nevzat; hayatında iş yaşamında ve ailesi üzerinde yaratmış olduğu dirayeti sayesinde başarıyı doruğa taşımış bir iş adamı. Yetiştirdiği oğlu İlker Yağcıoğlu'da son derece babasının emeklerine sahip çıkabilmeyi her yönüyle başarmaya gayret eden bir oğul.

Murat Uysal; Bey efendiliği,eğitimi, ölçülü yaşamı ve mükemmel düzeydeki aile reisliği, hayattaki duruşu ile edindiği saygınlığı hak eden iş adamı kardeşim.

Dün bu iki genç kardeşimle programda birlikteydik. Programın öncesinde, program aralarında ve sonrasında birbirlerine karşı hitap biçimleri, davranışları, duydukları saygıları inanın görülmeye değerdi.

Program aralarında dahi tek konuları CHP.

 İlçe başkanı olabilmek her ikisi adına da olmazsa olmazları haline gelmemiş.

Her ikisi de, Uysal ve Yağcıoğlu aday oldukları makamın farkındalar. Katttvizit veya istikbal hatta inat uğruna aday olmamışlar. 

Programda her iki adaya da işiniz çok zor dedim. Ancak, sonrasında farklı boyutlarıyla düşündüğümde, klasik, hizip geleneğinden beslenen, senci benci zihniyetin son temsilcileri; esas onlar adına üzüldüm. iki isimden hangisi seçilirse seçilsin, işiniz çok zor. Bu iki genç size pabuç bırakmazlar.

Bu gün her ikisini de destekleyen eski köhne, klasik beyinliler çekeceğiniz var. Bu çocukların hangisi ilçe başkanı seçilirse seçilsin sizin ve o köhnemiş zihniyetinizin dibine kibrit suyu dökecek. sakın ola ki; Murat veya İlker seçilir, ilçe başkanı olur da biz onu avucumuza alırız. Partide bizim borumuz öter. Diye sakın avuçlarınızı ovalamayın.

gerçek CHP liler, esas CHP liler.

Ne kadar övünseniz azdır. İki genç karddeşiniz, arkadaşınız, dostunuz Süleymanpaşa ilçe başkanlığı için olabildiğince temiz ve olabildiğince şeffaf biçimde yarışıyorlar. 

Ben CHP üyesi olsam yarın delege seçiminde seçilip ilçe kongresinde delege dahi seçilsem, kongre günü hangi adaya oyumu atacağım konusunda çok zorlanırdım. 

O zaman ne düşünürdüm biliyormusunuz?

Adayları geçer, listelerine ve daha öncesi onların destekçilerine bakardım.

Bu güne dek CHP o destekçilerden ne elde etmiş, partiye ve ideaallere ne hizmetleri var, partiye mi vermişler partiden mi almışlar, dillerinden düşürmedikleri bedel ödeme lakırdısını slogan haline mi getirmişler yoksa yakalında madalya olarak mı teşhir ediyorlar, destekledikleri adayın omzundan şahsi egolarının tatmini için mi savaş veriyorlar, geçmişten kalan şahsi hesaplarının rövanşını almak adına mı benim oy vereceğim adayın arkasındalr? Gibi gibi kıstaslaara dikkat ederdim. Çünkü ne Murat Uysal ne de İlker Yağcıoğlu terazide biri diğğerine ağır basmıyor, her ikisi de gönlümden geçiyoorsa arkalarındakiler önem kazanır karar aşamasında.

Bana arkadaşını söyle sana oy vereyim derim.

Her ne olursa olsun, İlker Yağcıoğlu veya Murat Uysal hangisi ilçe başkanı olursa olsunlar iyi iş yapacaklar. bende bırktıkları izlenim bu.

Hani sol cenahın iyi bildiği şarkıdaki gibi; 

BU ÇOCUKLARA KIYMAYIN EFENDİLER...


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor