Malesef  . . .

Malesef . . .

Malesef yüreğim yanarak, içim kan ağlayarak Ankara'da meydana gelen hain saldırının üzerine bu yazıyı kaleme almak gerçekten çok güç.

Daha bir kaç gün önceki köşe yazımda uyarmış ve 11 Mart tarihine, bu ilkbahara dikkat çekmiştim. Sözü uzatmadan o yazımı bir kez daha endişeyle ve derin tedirginlikle bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü Devlettir. Tüm dinamikleri ile dim dik ayaktadır. Bu tür hain, şerefsiz saldırılar bütünlüğümüzü, beraberliğimizi bozmaya, yok etmeye yeltensede başaramazlar. Birliğimizi, dirliğimizi bozamazlar. Biz Türk halkı olarak duyarlılıklarımızı, hassasiyetlerimizi, sürekli ayakta tutabilelim. Tahriklere kapılmayalım.

İşte bu İlkbaharın zorlu geçeceğine dair 9 Mart günü kaleme aldığım o yazım;

Zorlu belkide en zor İlkbahara hazırmıyız?

2016 ilkbaharı Türkiye ve Türk halkı için çok zorlu geçeceğe benziyor. Benzemenin ötesinde gerçekte bizleri oldukça zorlu bir İlkbahar bekliyor.

Terörist unsurlar top yekün kalkışmanın hazırlıklarını tamamladılar. 

PKK, DHKP-C, SYKP, PYD ve irili ufaklı bir çok yasa dışı örgüt. Tek bir merkezden basılan düğme sayesinde İlkbahar aylarındaki kalkışma için her anlamda organize edildiler.

Aralık ayından bu yana önemli miktarda silah sınırlardan sokuldu. Lojistik ve stratejik oluşumu tamamladılar.

Planlar hazır.

Önümüzddeki bir kaç gün, 11 Mart önemli bir tarih. yani 2 gün sonrasından söz ediyorum. Ardından gelecek süreçte 20 Mart tarihlerine dikkat!

Metropoller başta olmak üzere batı şehirlerinde önemli noktalara karşı eylem planlarının varlığı bilinen gerçek. dikkatler batıya çekilirken, 20 Mart günü şimdiden Yüksekova'ya dikkatleri çekmek istiyorum. 

PKK belkide tarihinin en güçlü kalkışmasına 20 Martta Yüksekova'da hazırlanıyor. Tabi Suriye'den sızmış olan sayıları binlerle hatta belkide 5-6 bin kadar PYD li bu kalkışmaya destek verecek. Gazi mahallesi başta olmak üzere İstanbul, Bursa, İzmir sıkıntılı. DHKP-C, MLKP ve SYKP guruplarının mertopollerde ardı ardına sivil unsurlarıyla eylem planları o kadar açık ki, stratejiye göre Hakkari, Şırnak askeri karakollara taktik saldırılarıyla başlatılack kalkışmanın ilk sinyalleri geçtiğimiz gün Dağlıca taburuna karşı girişilen saldırı bu öngörü ve istihbarat verilerini doğrular nitelikteydi.

İlkbaharı kabusa çevirmenin planlarının merkez üssünü nerede aramak gerekli?

Alışılmışın dışında bir yerde arayalım. ABD, İsrail artık alışkanlık oldu. Ama bu kez adres farklı. Aslında bu kez değil her zamanki adres. Ancak bizler algıları dahil ayarları sıklıkla ve kolaylıkla değiştirilebilen bir toplum olduğumuz için bu gibi durumları sadece ''dış mihraklar'' olarak bilir ve derhal ABD ve İsrail der çıkarız işin içinden.

Ne var ki, bu ilkbaharın planlaması bir değil bir kaç ayrı noktadan yapılırken düğmeye basılan yer ise güneşin batmadığı ülkenin baş kentindeki daracık bir sokaktaki 10 numaralı adres.

Kimler yok ki? Berlin merkezli hatta Kremlin'in dahil olduğu büyük bir plan bu.Kısacası yıllardır duyduğumuz ama adı şu denmeyen, denemeyen o meşhur '' dış güçler'' in adı ilk kez konulmuş oluyor. 

İngiltere başta olmak üzere Almanya, az biraz Fransa, Rusya var bu işin ardında. ABD, İsrail diyorsunuz. Onlar nerede? Tabi ki onlar bu diğer ittifakın karşısında ama farklı bir boyutundalar. 

Biz çok derinlere dalmadan başladığımız yere dönelim.

Bu ilkbahar Türkiye ve Türk halkı için gerçekten zorlu geçecek. Bu bir iddia değil. Öngörü hiç değil. Bilmişlik saymayın. Ama gelişmelerin tümüne, istihbarat raporlarının şifrelerine baktığınızda çıplak gözle kolaylıkla yapılabilecek basit bir analiz. İplerin uçları teker teker ve sabırla birleştirildiğinde ortaya çıkan sonuç bu. malesef bu.

Tüm bunlar olurken, Türk Devleti ne mi yapıyor? El elde baş başta durup, eli kolu bağlı beklemiyor. Tüm önlemlerini en ince noktasına kadar almış, Bu işlerin içindeki odakları adım adım izliyor. Aldıkları nefesleri onlardan önce alıyor. Dile kolay. Bin yıllık devlet geleneğini hafife alanlar yine derslerini alacaklar. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Türk Devleti, tüm gücüyle, tüm dinamikleri ve kurumlarıyla görev başında. 

Yol geçen hanı gibi görünen Türkiye yok artık. Kendisine karşı girişilen bütün olumsuzlukların yolunu kesen bir irade var, Yol kesen bir Türkiye var.

Türk halkı serin kanlı olmalı, Türk halkı analitik zekasını işleterek gelişmeleri takip etmelidir. Devletinin tüm organlarına sonsuz güven duymalıdır. Tahriklere kapılmadan devletin gücünü o meşhur dış mihraklara ve maşalarına balyoz gibi indirişini gururla izlemeli, siyasi ideolojileri bağnazlıktan sıyırarak bir ve diri didik durmalıdır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor