Vekil Emlak.Com Hizmete Girmiş. . .

Vekil Emlak.Com Hizmete Girmiş. . .

Siyasi partilerin üyeleri, örnek vermek gerekirse, kötüden örnek olmaz ama var sayalım ki CHP üyeleri bundan sonra kiralık mülklerini belediyelere kiralayabilmek için vekillerinden başkanlara talimat verdirtmeye tenezzül ediyorlarsa,o vekilde başkanı arayarak veya bir aradalarken  konunun halli adına başkandan” kanuna yasaya uygunsa” diyerek ricacı oluyorsa, o başkan da sosyal işlerle ilgili yetkili zatı arayarak, falan feşmekan kardeşlerle bu işi bir bakın”Kanuna, yasaya uygunsa” hal yoluna sokun diyerek yarı direktif vari bir şey söylüyorsa vay ki ne vay.

Neden sosyal işler demeyin. Çünkü o yer sosyal bir amaca yönelik kiralanmak üzere tezgahlanmak pardon ayarlanmak üzere yoksa ayda 8 binliraya kasnaklanmak üzere mi  desek? Her neyse o iş için kiralanacak.

Vekil bunun için başkanı arar mı? Arayabilir. Böyle bir talep için aracı olur mu? Olabilir. Neden olmasın ki? Vekil onların vekili değil mi? Senin benim vekilim mi ki adam onların vekili. Onları da kendisinin zannediyor. Hlbu ki onlar bir başkalarının da adamları. Vekil bunu nereden bilsin.İşin siyasi tarafı bir yana, benimde vekilim olsam vekilimden taleplerim olurdu.

Her şey tamam da, başkan buna nasıl olur der veya olura yakın olması için, bürokratına bu işe bir hal çaresi bulun veya halletmeye çalışın diyebilir?

Neden demesin?

Başkanda onların başkanıysa tabi der. Gayette normal.

Adamlar kardeş, kardeş hem vekile hem başkana biad etmişlerse, biad etmiş, sanki hep arkasındaymışlar gibi görünmelerine rağmen, benimde kulak misafiri olduğum ve yanımda bir başkasının da benimle kulak misafiri olduğu bir ortamda, biz oradan geçerken bu kardeşlerin;

Bu   ”?…….den de” bi s…..in olacağı yok. ”?……. i…..nesi” zaten bizi sevmiyor. öbür deve zaten bi s…. yiyemez, yemez v.b gibi sözlerine şahit olmasam inanın bunların bu sonsuz bağlılık tiyatrolarına inanırım. Aynı vekil, başkan ve başkanın vekilinin inandıkları gibi.

İşin o tarafını da geçelim.

Adamlar işlerini biliyorlarsa, gelene ağam gidene paşam diyorlarsa, kendilerinden öncekileri örnek almışlar ve işlerin böyle yürüdüğüne kanaat getirmişlerse kime ne? Diğer taraftan da başarılılar. Baksanıza kocaaaaa vekil başkandan onlar için ricacı olmuş. Herkesin abisi de herkesin içinden iki kardeşine yyardımcı olma adına kocaaaa vekili kırmamış. Ben olsam bende kırmaz işi halletmesi için sosyal bilmem neyime direktifi verirdim.

Nereden nereye geldik. Laf uzadı da uzadı. Ben bile ucunu toparlayamıyorum. Uzadıkça da başka şeyler aklıma geliyor, aklıma gelenlerde beni rahat komuyor. Bu uzunlukta kısa kesmekte fayda var.

Şimdi bu yazdıklarımı okuyan sizlerin akıllarınıza hemen bir kaç isim gelmiştir. Bir de örneği CHP den verdik. Keşke vermeseydim. Veya başka partileride yazsaydım. Ama ne yapabilirim yazdık bir kere. Kötüden emsal olmaz dedik. İlla ki kötü bir örnek verdiysek teşbihte hata olmaz.

Vekile, başkana, tonton kardeşlere ve diğer isimlerini sizlerin yakıştırdıklarına gelirsek. O isimleri sizler yakıştırıyorsunuz ben değil. Sizlerin yakıştırmalarından gocunacak olanlar olacaksa da ben buradayım.

Ama adama sorarım ve ya sorarlar;

1_ Yaran mı var da gocunuyorsun?

2_ İşkilli büzük tıngırdarmış, hayırdır?

Bu iki sorunun cevabını kendilerine verdiklerinde beni arasınlar veya bana ulaşsınlar.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI