Sapla Saman Karıştırılmasın . . .

Sapla Saman Karıştırılmasın . . .

Tarakya, Trakya'lı, Tekirdağ ve Tekirdağ'lı  

Boğzazına kadar dolu. Hatta boyunu aştığı kadarıyla dolu.

Trabzon'lu. Karadeniz'li, Adana'lı, Ak Deniz'li, Afyon'lu Ege'li, Yozgat'lı, Orta Anadolu'lu  kadar dolu.

Teröre ve teröriste, haine, vatan hainlerine karşı kinle, nefretle, öfkeyle dolu.

Ankara'da onlarca cana göz kırpmadan kıyan haininin, ''Tekirdağ doğumlu, Kars kökenli aileye mensup olduğu haberlerine''  tahammül, tolerans gösteremeyecek derecede, şehrinin, bölgesinin adının vatan haini, insanlık düşmanı ile yan yana anılmasına dahi göz yummadı.

Bu duyarlılık refleksi ile sayfalarında bu habere yer veren basın da tepkilerden nasibini aldı

. Basın hiç kuşkusuz bu gibi toplumsal duyarlılıkların hat safhada olduğu konuları haberleştirirken son derece duyarlı olmak zorunda. Olayın vehametine kapılmak yerine, olay haberken haberin kendisi olmadığının farkıdalığı ile tüm hassasiyetleri bir tarafa bırakmadan hareket etmeli, haberini hassasiyetleri gözeterek yapmalı ve yayınlamalı.

Ancak;

Yanlı, yandaş, hainlik empoze eden, hain emellere cesaret veren, terörden uyuşturucu tacirlerine, toplumun hassasiyetlerini sarsan, toplumun genel yaşayışına her hangi biçimde yayın ve toplumu yönlendirecek maksatlı haberler yaapan, yazı yazan  kısacası ŞEREFSİZ ve HAYSİYETSİZ olanlarla;

Vatan,millet, devlet, inanç bağını her zaman en üstün değerleri olarak muhafaza eden, toplum çıkarlarını her zaman her şeyin üzerinde gören, kamu adına görev yaptığının bilincinde olan, söz konusu vatan olduğunda caanını her haysiyetli, şuurlu vatan evladı gibi seve seve hiçe sayacak hatta zamanında saymış olan, yaptığı haberler, yazdığı yazılar nedeniyle çeşitli terörist odaklardan hala daha tehditler alan ve almaya devam eden, yaptığı haberlerle şehre uyuşturucu sokan ölüm tacirlerinin yolllarının kesilmesi üzerine kendi canından öte ailesinin dahi canını tehlikeye atma pahasına bunlara göğüs geren, evine ekmek götürmenin, çoluk çocuğuna gelecek kazandırmanın gayesinde olan, fakir fukarranın vergilerinden nemalanmaya çalışna gizli vatan hainlerinin ipliklerini pazara çıkarttığı için tehditler alan, kravatlı teröristlere, ihale fesatçılarına, yetim hakkı yiyerek semirenlere karşı dik durarak bunları kamuoyunun gözleri önüne seren, herkesin gece sıcacık yataklarında uyudukları sırada uyuşturucu, terör kadın ticareti yapanlara polisin indirdiği darbeleri her olumsuz koşul altında canları ceplerinde takip eden ve haberleriyle toplumu bilgilendirmeye çalışan ve daha saymakla bitmeyecek  kadar çok olan vasıflı, BASIN EMEKÇİLERİNİ diğer yukarıda tarif ettiklerimizden ayırmak gerekiyor.

hassasiyetlerimiz aynı, teröre ve teröriste karşı nefretimiz, kinimiz aynı. Yitip giden canlar bizim canlarımız. canlarımızı bizden kopartanlara karşı dinmez nefretimiz aynı. 

Biz bu toprakların çocuklarıyız.

Dün haber kanalalrında askere yalvaran Diyarbakır'lı babayı, anayı izledik. 

Çocuklarımı rehin aldılar. Teröristler evlatlarımı rehin aldılar. Kurtarın çocuklarımı diye yalvarıp, çırpınıyordu. İçler acısı bir durum.

Trakya'dan terörist, vatan haini Tekirdağ'dan vatanına, bayrağına ihanet edecede kanı bozuk, soyu bozuk tabi çıkmaz. Bunu savunmak, bunu dillendirmek dahi gereksiz.Ancak Trakya'da, Tekirdağ'da kanı bozuk, şerefsiz, vatan, millet haini gazetecide çıkmaz. Hain, kanı bozuk her yerde var.  

Daha geçen gün sosyal medya hesabımda bir yazı paylaştım.

Bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi yatanlarındır. Dizelerine yer verdim. 

Biz, vatanın karabağrında yatan o sıradağların filizleriyiz, İş başa düştüğünde gerekeni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz ki bu soytarıların kralalrını dize getirmiş ırkın afadıyız, soytarıları kim? dedim. Bu günde yarında diyecem ve geçmişten bu güne diyerek o şuur ve o düsturla gelen bir Türk evladı olarak bunu haykırmaya devam edecem.

Hiç kimse bize ne bölge, ne şehir, ne de vatan milliyetçiliği dersi vermeye yeltenmesin. Geneli haşa diyerek bi taraf tutarak,( eleştiri ve uyarı mesajları, yorumları yapan takipçilerimiz, dostlarımız, duyarlı vatandaşlarımız hariç) bir kaç soytarı bilsinler ki; Milliyetçiliğimizin zekatını versek sülalerine yetecek olanlar hiç heveslenmesinler.

Eleştirilere ve uyarılara her zaman açığız ve muhtacız. başımızla birlikte.

Ancak !

Hakaret edecek, had bildirecek olanlar;

Yerimiz belli, yurdumuz belli. Toplumun her zamn içindeyiz. 

Saygılarımla.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI