Görmemişin Face(book)u Olmuş . . .

Görmemişin Face(book)u Olmuş . . .

Ata sözüdür;

Yediğin içtiğin senin olsun.Gördüklerini anlat.

Paylaşım görgüsüzleri tam tersini yapıyorlar.  Görebildikleri neleri ver da paylaşacaklar? Orası da ayrı bir gerçek. Ne ailede görmüşler ne çevrelerinde, ne vardıkları kocalarında, ne aldıkları hanımlarında.

Kocaman kocaman ünvanları var. İsimlerinin arkasındaki payelerini yazarken neredeyse kalemin mürekkebi biter. Gel gelelim işte bu kadarlar.

Kahvaltı sofrasında kuş sütü eksik. Yemek tabağı pazar yeri gibi. İçecekler rengarenk. Bazısı mangal başında bazısı mangalın yanı başında.

Gidilen yerlerde, görülen doğanın paylaşılması, çevre güzellikleri, tarihi mekanların önündeki fotoğraflar gerçekten hoş görüntüler. Paylaşımı da, o paylaşımı görmekte hoş.

Son dönem moda; İpini kopartan soluğu Yunanistan’da alıyor. Batı Trakya’da yani. Ne güzel. Ama yahu arkadaş kime ne Niko’nun lokantasında yediğin musakkadan be birader.

Kimler mi bunlar? Sen, ben, o, biz kısacası hepimiz.

Ama diğer taraftan bunca görgüsüzlük sınırlarını kendimiz zorlarken, kaçak saray, altın kadehler, bakan çocukları, milletvekili maaşları, bakanın kolundaki bilmem kaç bin dolarlık saat, Cumhurbaşkanının oğlu yok kızının aldığı para falan gibilerinden, modaya uygun çok ilkeli, çok aklı selim, çok duyarlı, toplumsal hassasiyetleri had safhada gibi göstermelik işlerede kalkışmamamız lazım.

Biz hepimiz aynıyız.

Statülerimiz ne olursa olsun, makamımız, mevkiimiz, gelir durumumuz, akademik kariyerimiz, yaptığımız işimiz ne olursa olsun milletçe hepimiz;

Her şeyin Face(book)unu çıkartırız.

Nelerin çıkartmadık ki bunun da çıkartmayalım?

Her teknolojik gelişmenin, her icatın bizim elimize geçer geçmez aynı şimdiki gibi anında Face(book)u çıkıyor.

Aslımız bu elden en gelir?

Bize dokunmayan yılanın bin yıl yaşamasına duacı olan biziz. Ama yediğimiz hurmalarında günü gelip tırmaladığını bilen, fakat yinede o hurmaları da höpürdeten de biziz. Bile bile ladeste bizim.

Olsun varsın, böyle gelmiş böyle gitsin.

Yan yatanda bir, yazı yazanda.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor