Çadırın Üzerine Şıp Dedi Damladı . . .

Çadırın Üzerine Şıp Dedi Damladı . . .

 

Dünya'da neler oluyor?

3. Dünya savaşı mı yaşanıyor? Evet düşük yoğunluklu  Dünya savaşı yaşanıyor.

Amerika ve Rusya masanın başında kurguladıkları yeni dünya düzenine mızmızlanan Avrupa'yı izaya getiriyor.

Dünya savaşı hangi cephelerde, kimler arasında, savaşan ordular neredeler?

Biz bunları bazen El Kaide, bazen IŞİD, bazen PKK bazen YPG olarak okuyoruz. Vaktimizi çalanlar, insanları katledenler, bombalamaları yapanlar bunlar. 

Taşeronlar üzerinden yürütülen  Dünya savaşı içindeyiz.

İki dünya savaşı çıkartmış, iki dünya savaşı tamamlamış Avrupa merkezi kerpiç ev olan, liderinin kim olduğu kesin bilinmeyen, Rakka denilen ücra bir Suriye şehrini merkez karargah edinmiş adına da IŞİD denen orduyla savaşıyor ve çaresiz öyle mi?

Kesinlikle değil.

IŞİD'e sözde en çok vuran Amerika ve Rusya değilmi? IŞİD neden Avrupa'da eylem düzenliyor? hadi bu sorunun cevabı nerede?

Fransa Cumhurbaşkanı 132 kişinin öldüğü Paris saldırısının ardından yaptığı açıklamada; Savaştayız. derken bu satır aralarında kalan bir cümle olarak okundu. Ama Manuel Valls bir gerçeği satır aralarında belirtiyordu. Evet Avrupa savaşta. Amerikan ve Rus ittifakı ile kıyasıya bir savaş halindeler. 

Bu savaşın merkezi büyük ölçüde Türkiye.

Türkiye'yi yıllarca kapısında bekleten Avrupa ne oldu da birden bire Türkiye'ye el uzattı. Türkiye bu Avrupa'nın elini sıkarken bedelelrini bilmeden mi bu eli tuttu? 

Avrupa biliyor ki, Amerikan Rus gücüyle başa çıkamaz. Börtü böcekçilerle, parklarda çav bella çav diyen umursamaz insanlarıyla, ordusuz, askersiz karşısındaki güçle baş edemeyeceğinin farkında olan Avrupa Türkiye'yi hatırlamak zorunda kaldı.

Amerikan, Rus ittifakı diğer taraftan Türkiye'ye mesjlarını yollamayı ihmal etmiyor. 

Suruç'tan Ankara patlamalarına ardından Beyoğlu'na uzanan seri devam ediyor. En son mesajı Rıza Zarraf'ın Amerika'da göz altına alınması oldu. Eminim ki 15 bilemediniz 20 güne Zarraf'ın tutukluluğu ama kefaletle ama başka bi yolla kaldırılacaktır. Mesaj yerine ulaştı.

Sadece patlayan bombalarla veya Zarraf üzerinden mi mesaj veriliyor?

Türkiye'de kökten Erdoğan karşıtlarının dillendirdikleri üzerinden, ya patlatılamadan ele geçirilen canlı bombalar, ya Güney Doğu'da devam ettirilen olaylar onlarda bu mesajların devamı.

Sosyal yaşam tehdit altında.

İnsanlar tedirgin. Toplum huzursuz. Biz buna maksadın hasıl olması deriz. 

Galatasaray, Fenerbahçe maçına bakalım. Maç neden ertelenmiş? Ertelenmese de istenmeyen bir olay olsa, neden ertelenmedi?

Buna da yine biz; tut kelin perçeminden deriz.

Galatasaray, Fenerbahçe maçı oynatılmadı. Çünkü stadın içinde bomba vardı. kısa süre içinde bombanın tespit edilemside imkansızdı. Evet, bence TT Arena'da önceden sokulmuş ve binlerce sakalma imkanı olan bir yere gizlenmiş bomba vardı. Neden açıklanmadı? Devletten söz ediyoruz. Kanarya severler cemiyetinden değil. Devletin ağızı Kasımpaşa lağımı değildir. Her neyse( bu laftanda nefret ediyorum), asıl konummuz olmasa da bir kısmı bilgi bir kısmı analiz diğer bir kısmı da ön görü olan bu konuyada hafiften dokunmuş olduk.

Fransa Cumhurbaşkanı'nın satır aralarında dediği gibi. Savaştayız. Mesele de o parti, bu parti değil. Nasıl bir kurgunun, nasıl bir planın, nasıl bir savaşın içinde hatta tam göbeğinde olduğumuzu unutmayalım, göz ardı etmeyelim. 

Avrupa nasıl bir savaşın içinde olduğunu geç anladı. Biz 30 yıldır bu savaşın içindeyiz. Daha bir hafta önce Brüksel'de çadır açan PKK için, demokratik bir ülkeyiz. Demokrasi var. PKK çadırını kaldıramayız açıklamasını yapan Belçika şimdi o  terör çadırın üzerine '' ŞIP DEYİP DAMLAYANIN '' farkına vardı.

Biz 30 yıldır bedel ödememize rağmen neden hala bazı şeylerin farkına varamıyoruz? Siyset falan değil. Bağnazlığın adresi, statüsü, konumu, yeri, kitlesi, aydını, okumuşu, cahili olmuyor. 

Dünya savaşının merkezinde Türkiye var. hiç değilse bunu görelim.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI